!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Písnička měsíce - srpen

1. září 2018 v 8:30 | Anaj |  Song měsíce

Srpen byl moc fajn měsíc a byl by ještě lepší kdyby po něm nepřicházelo září a tím i nutnost nastoupit do školy. Letos mě čeká poslední ročník a maturita, což je pro mě jedna velká neznámá a vůbec netuším, jak to celé letos bude. Mám velké otázky ohledně toho, co budu dělat po maturitě, co když mě nevezmou na vysokou? A vůbec ta základní otázka: Dám to? Znám se dost dobře na to, abych věděla, že jsem schopná být nervozní úplně ze všeho. I tak dnes shrnu uplynulý měsíc po hudební stránce, protože toho bylo fakt hodně.
Jako první zmíním dbut dívčí skupiny LOONA s písní favOriTe. Holek je dvanáct a během posledního roku vydávaly pre-debut songy v rámci určitých podskupin a nyní tedy debutovaly jako dvanáctičlenná skupina. Byla jsem jimi velmi překvapena, už dlouho jsem nezahlédla holčičí skupinu, která by přišla s dívčím konceptem, který mi nepřijde špatný. Opravdu jim začínám fandit.Srpen pro mě začal comebackem skupiny iKON. Killing Me je dle mého jedna z nejlepších skladeb, které kdy vydali. Co se celého alba týče, předchozí album Return mi bylo sympatičtější, ale nemůže být každý den svátek. Navíc se kluci konečně vyrovnali v rozdělení částí skaldby, konečně můžeme slyšet všechny tak něj vyrovnaně.


Stále pláču při pohledu na počet zhlédnutí u tohoto videa. BIGFLO by si zasloužili větší pozornost, stejně jako jejich novinka Upside Down. Úplně žeru jejich červenovlasého rapera (jednou zjistím jeho jméno a nezapomenu ho), silně mi připomíná Jooheon-a (MONSTA X), ale ne v tom špatném slova smyslu, prostě má podle mě podobný styl rapu.


Dalším důvodem, proč roním slzy,je toto video, které je na tom jen o něco málo lépe než to od BIGFLO. IMFACT neposlouchám a ani to nemám nijak v plánu, protože mi zbytek jejich tvorby příliš nic moc neříká, ale NaNaNa je opravdu povedený kousek, na který jsem velmi ráda narazila.


Tuhle podskupinu Super Junior prostě žeru. Ještě jsem od nich neslyšela nic, co by za to nestálo. 'Bout You je pohodovka, která hezky ukončuje období léta a připravuje nás na podzim. Mám z toho videa takový pocit. Jsem i pro to, že vyrazili filmovat do USA a video má tak poněkud jiný ráz než na jaký jsme u korejců zvyklí.


Skladba Young z projektu Station X 0 se tady prostě musela objevit. Zaprvé naprosto miluju BaekHyun-ův hlas a zadruhé zbožňuji, když se zpěvák spojí s raperem a vznikne tak něco naprosto skvělého. To se přesně stalo tady a já to budu poslouchat ještě hodně dlouho.


Tohle bylo hrozně těžké. Vlastně ne. O songu měsíce jsem měla rozhodnuto již od šestého srpna a ani vydání Idol od BTS mi to nerozmluvilo. Ta skladba je skvělá, opravdu se kluci vytáhli a když se to tak vezme je i dost motivační, ale kdybych dala na konec dvě skladby klidně bych k nim pak mohla přidat ještě Killing Me od iKON a už bych v tom měla pěkný holubník. BTS a jejich repackaged album Love Yourself: Answer je rozhodně pecka, najdete zde spoustu songů, které vás nakopnou a podpoří a já si toho moc cením. Na druhou stranu mi přijde, že jsou videa, která mi mnohem více učarovala a byla mnohem jednodušší, což samozřejmě není nic proti BTS a jejich propracovaným videím plných efektů, jen se sem tam vracím k dobám, kdy tohle nebylo a taky to šlo.


Já prostě nemohla jinak. Vím, že jsou teprve rookie skupinou, ale na konci srpna vyhráli Soribada:New Artist of the Year a já už dlouho nebyla na žádnou skupinu tak pyšná. My Pace je jedna z nejlepších motivačních skladeb, kterou jsem si kdy přeložila a celé album I am WHO je na úplně jiném levelu než většina tvorby rookie idolů. Už dlouho mi tady chyběla skupina, která by dělala takovou hudbu, poslední dobou mi přišla kpop scéna pořád o jednom a tom samém, ano našlo se pár výjimek, ale nebylo jich zrovna moc. O to víc jsem překvapena, že tahle změna přichází z JYP, čekala bych nějakou menší společnost. STRAY KIDS se zkrátka stávají v mých očích - ale myslím že je to hodně rozšířený názor - tzv. "monster rookies", kteří si vybíjí svou cestu, ale přitom to dělají úplně nenásilně. Držím jim palce a jdu se učit jejich jména a tváře, abych se mohla stát hrdou STAY.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama