!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Just Between Lovers (2017)

8. září 2018 v 16:33 | Anaj |  Watched Dramas

Žánr: Romantika, Melodrama, Psychologický
Země: Jižní Korea
Počet dílů/délka: 16 dílů/70 minut
Souhrn: Poté, co ztratil svého otce ve fatálním kolapsu nákupního centra, je Gang Doo zbaven veškeré vůle k životu a neochotně žije den za dnem svůj život, který je plný nepořádku. Jednou v noci je Gang Doo nebezpečně zbit a je ponechán v opuštěné zadní uličce. Těsně předtím, než podléhá temnotě, k němu dorazí dívka Moon Soo. Uvědomuje si, že tuto dívku již kdysi viděl. Gang Doo se dozví zprávu o tom, že byl zahájen stavební projekt ne místě, kde se stala ona nehoda. Jako by byl okouzlen, zjišťuje, že se nachází na onom místě a nechává se najmout. Osud opět spojuje Gang Doo-a a Moon Soo, kteří se před 12 lety pohybovali mezi životem a smrtí. Navzdory jejich neustálému haštěření, začíná Gang Doo rozvíjet své pocity pro Moon Soo a to přináší změnu na jeho hrubé a houževnaté povaze. Zdá se, že život se v dobré obrací, ale Gang Doo zjistí, že šéf stavby, Joo Won Seo, je synem osoby odpovědné za minulou nehodu. Navíc si Gang Doo uvědomí, i když by to raději ignoroval, že Moon Soo má romantické záměry vůči Joo Won-ovi. Mezitím se Joo Won přiblíží k Gang Doo. Tím, že odhalí pravdu o smrtelné události, Joo Won podává návrh, který Gang Doo nemůže odmítnout. Proto se oba pustí do ro ně nepohodlného vztahu.

Můj dojem: Tohle drama jsem si neskutečně zamilovala, udržovala mě v napětí od začátku do konce a nepřestala mě bavit. Pravdou je, že ze začátku jsem měla jisté pochybnosti, protože mi to přišlo strašně pomalé, ale po prvních pár dílech se to rozjelo a vše šlo ráz na ráz.
Z hereckého obsazení a výkonů jsem si sedala na zadek. Lee Jun Ho (2PM) hlavní postavu Gang Doo-a zmákl naprosto s přehledem, působilo to přirozeně, jakoby se do té postavy úplně vžil. JIž od dramy Wok of Love jsem věděla, že je dobrý herec, ale zde mě opravdu překvapil. Gang Doo byl hodně komplikovaná osobnost, dobrý člověk v nitru, který ale zažil spoustu nesnází a to obrousilo jeho hrany, takže na vrchu působí nedotknutelně. Přitom ale jen touží po společnosti někoho, komu bude moci věřit. Hlavní ženská postava, Moon Soo, ztvárněná Won Jin Ah byla také pěkně zamotaná. Z oné katastrofy si toho moc nepamatovala, ale díky setkání s Gang Doo-em si některé věci vybavila a právě kvůli nim se s ním chtěla přestat stýkat, naštěstí si k němu předtím zvládla vybudovat tak silné pouto, že toho nebyla schopná. Herečka ji zahrála bravurně, jen v některých chvílích mi přišla lehce nepřirozená. Při společných scénách s Gng Doo-em se mi zdálo, že jí to není úplně příjemné, ale ke konci série tento pocit zmizel. Co se ostatních postav týče... Vyvíjely se, z osoby, kterou jsem na začátku pokládala za jasnou záporačku, se stala velmi sympatická dívka, která má na bedrech tíhu, kterou by nechtěl jen tak někdo nést. Nebyla jsem si jistá , jaký vztah vlastně byl mezi Seo Woo Jon-em a Jung Yoo Jin, ale dle mého to byl účel. Opravdu celé obsazení působilo věrohodně, nemám co vytknout.
Co dál oceňuji je hudební podkres celé série, OST se opravdu povedly, vždy zvýraznily pocity, které byly třeba zdůraznit, ale nijak nepřehlušovaly děj seriálu. Všeobecně se mi líbil i děj. Vše se zdálo tak přirozené, jakoby se celý příběh skutečně stal. Postavy nebyly snadno čitelné a jejich postoje se měnily a vyvíjely spoelčně s nimi. Drama bylo samý nečekaný zvrat. Nejnapínavější byl asi stejně ten konec, který byl vygradovaný až do samého konce. Teď tu bude SPOILER, nakonec to dopadne dobře. Mně v tu chvíli spadnul obrovský kámen ze srdce.
Asi nemám téhle sérii co vytknout. Už dlouho jsem neviděla něco tak dobře propracovaného a reálně zahraného. Postavy i prostředí mi byly sympatické... I když byly kapitoly delší, vůbec to nebylo nic proti ničemu, protože jsem to zhlédla během toho smutného prvního školního týdne.

Závěrečné hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama