!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Písnička měsíce - červenec

1. srpna 2018 v 13:50 | Anaj |  Song měsíce

Červenec byl pro mě dost vyčerpávajcí měsíc, stále jsem někde lítala či pracovala. Navíc ta vedra, jestli si někdo stále po těchto příšerných teplotách myslí, že je Země v pořádku, nevím kam lidstvo spěje. Hudby bylo také hodně, takže to letem světem shrnu.
A jak už je zvykem, začnu debutem, který proběhl v červenci a mě nejvíce zaujal. Tento měsíc mnoho pro mě zajímavých umělců nedebutovalo, ale i tak zde jeden vytáhnu. Leo (VIXX) uskutečnil sólo debut s Touch & Sketch, kde ukázal, že i on umí být svůdný, až to bolí. Tento styl mu každopádně sedí a jeho hlas je jako stvořený anděly.

Na začátku měsíce mě překvapila GyeongRee se svou skladbou Blue Moon. Je to něco jiného, styl který nevyužívá příliš umělců, ale poslední dobou se stává populárním. Asi nejvíc mě zaskočili mužští tanečníci na podpatcích, ale nechme to už být. GyeongRee podala skvělý taneční i pěvecký výkon, a tak si mě získala především.

SEVENTEEN se vrátili se skladbou Oh My!, se kterou opět ukázali svou stránku, poněkud podobnou té, se kterou debutovali. Oh My! však často zní v mých uších, protože je to prostě tak sladké až to není možné, od textu přes hudbu až po choreografii.

Comeback K.A.R.D se skladbou Ride on the Wind se pro mnohé stal symbolem a hymnou tohoto léta a já musím uznat, že se jim opravdu zase zadařilo ve výběru. Celé album bylo pěkně letně laděno a to je přesně to, co teď všichni chtějí slyšet, navíc K.A.R.D do své hudby vždy dají kus sebe, takže si Ride On The Wind klidně pustím i v prosinci.

Velké překvápko v červenci předvedli SF9 a jejich 질렀어 (Now or Never), která mi v pořadí udělala pěkný nepořádek, protože prostě tahle písnička je "ucholap". SF9 je zajímavá a velmi podceňovaná skupina, která u mě jezdí nahoru a zase dolů, moentálně si drží vrchní příčku, tak snad se udrží.

Seungriho návrat na scénu jako sólisty by se bez obav dal nazvat legendárním. V rámci svého alba The Great Seungri (vůbec to nezní egoisticky) zveřejnil hned dva videoklipy, jeden lepší než druhý. 1,2,3! je v trochu retro stylu, ale v dnešní době je také třeba nějaká změna. Where R U From sází na recesi, satiru a všeobecně všechny kontroverzní věci, které autora zrovna napadly a tím pádem dělá jasný kontrast titulní skladbě. Obě dvě jsou skvělé a já doporučuji pustit si celé album.

Dlouho jsem se rozhodovala, která skladba se nakonec stane písničkou měsíce, velmi dlouho jsem rozmýšlela. Nakonec to však FT Island a jejich Summer Night's Dream nebude. Ta skladba je skvělá - enregetická a svižná, navíc i vtipná... má vše, co bych od této kapely mohla chtít. Rozhodně je běžte podpořit.

Tak nějak jsem nakonec neodolala latinsko-americkému stylu comebacku MAMAMOO a písni Egotistic. Celé album je perfektní, co jiného od téhle čtveřice také čekat. Video úplně překračuje limity pro kpop... Většinou u "vítězných" skaldeb mívám dlouhý proslov, ale dnes ho nějak nepotřebuju, protože zde mluví hudba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama