!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Novinky ze světa Kpopu #6

1. srpna 2018 v 15:19 | Anaj |  KPOP: Ostatní
Už dlouho jsem nic tohoto stylu nenapsala, ale zprávy se mi nahromadily a já už prostě měla velkou potřebu se k nim vyjádřit. Dnes je to spíš taková "černá kronika", což je škoda, ale alespoň se ukazuje, že vše není jen růžové a zářivé, ale má to i své temné stránky.


Výsledek obrázku pro b1a4

Již na konci června obletěla internet zpráva, že dva členové skupiny B1A4, konkrétně JinYoung a Baro, toto seskupení opouštějí. Dost mě to překvapilo, protože to není tak dávno, co kluci oslavili 7 let od debutu, což už je přece jen kus cesty. Dodnes není stoprocentně jisté, co bude se skupinou. JinYoung již má novou společnost a chce se věnovat herectví. Jednotliví členové napsali vzkazy fanouškům, ve kterých jim děkují a omlouvají se. B1A4 mě ke kpopu tak nějak přivedli, byli jedni z těch prvních a jejich hudba byla moc fajn, zvlášť poslední dobou, kdy mi přišlo, že jistým způsobem dospěli. Je to tedy pro mě těžké, ale doufám, že zbytek skupiny se nevzdá, teda snad dostanou příležitost. JinYoung-ovi a Baro-vi přeji mnoho štěstí, snad najdou to co heldají.

Související obrázek

Další zpráva, která mě šokovala a rozbrečela, i když jsem už nějakou dobu čekala, že se to stane, je právě ta o konci smluv členů skupiny B.A.P s TS Entertainment. TS měla jisté problémy, zemřel jim CEO a osud jejich umělců byl nejistý. O B.A.P jsme v podstatě víc jak půl roku neslyšeli, kromě koncertů, ale comeback žádný. To že jim smlouvy již brzy vyprší se dalo čekat, jen jsme nevěděli kdy. A nyní to taky nevíme. Každý člen má prý smlouvu na rozdílnou dobu. První člen, který se řeší je YongGuk, kterému smlouva skončí za dva měsíce. Nevíme, zda B.A.P své smlouvy prodlouží či ne, nevíme nic, i tak je to jen na nich, musíme jim věřit. Na jejich posledním koncertu se členové rozbrečeli a v podstatě se loučili s fanoušky, protože ani oni sami neví, kdy zase budou na pódiu společně. Někteří fanoušci si myslí, že B.A.P udělají to, co YongGuk, protože mu věří a on udělá vše pro to, aby vše dobře pro skupinu dopadlo. Ani tak není nic jistého.
Já osobně mám takový pocit, že by chlapci mohli jít na vojnu a pak se pokusí o návrat. Otázkou zůstává, zda to vůbec bude mít cenu. Vždyť kolik fanoušků je opustilo kvůli roční pauze. Co kdyby to takhle byly minimálně dva roky? Nechci ani domýšlet. B.A.P mi budou chybět, ale respektuju jejich rozhodnutí, ať už bude jakékoliv. Skupina však přece jen potěšila fanoušky zprávou o nové show Traince, bude se jednat o tvorbu virtuální reality s jejich písněmi a choreografiemi. Na druhou stranu japonská společnost, pod kterou B.A.P vystupují v Japonsku, zveřejnila příspěvek, že by se rozhodně nemělo jednat o rozpad, jen o úpravu aktivit, kvůli nástupu některých členů na vojnu. Zelo také vydal jakési upoutávky na své albu, které se prý chystá - jen nevíme kdy. Tak snad ještě B.A.P ještě uvidíme.

Výsledek obrázku pro spectrum dong yoon

Člen skupiny Spectrum, která letos debutovala, DongYoon, 27. července náhle zemřel. Společnost nic nepotvrdila, jen zveřejnila informaci, že bude provedena pitva. DongYoon-ovi bylo dvacet let, měl slibně rozjetou kariéru a podle informací den před tím než umřel, vysílal živě pro fanoušky. Deptá mě, že tak mladý život skončil a ničí mě, že to je poslední dobou tak časté. Ať už se stalo cokoliv, přeji hodně síly členům Spectrum, pozůstalým a fanouškům. Rest in Peace DongYoon.

Výsledek obrázku pro masc

Tenhle článek je skutečně smutný počin, ono se v poslední době vůbec nic pozitivního neděje. Další věc se týká skupiny MASC, to je ta skupina, která byla původně čtyřčlenná a ke které letos přidalo další čtyři členy. Vše v pohodě, zatím. Nedávno vyšlo na veřejnost, že člen ACE zbil člena Chibina, který již nevydržel mlčet a přidal své vyjádření na sociální sítě. Podle jeho vyjádření nebyl jedinou obětí. Podle dalších vyjádření došlo k některým útokům ACE na Chibin-a, protože měl poci, že ho mladší člen nerespektuje (pro příklad: nepřinesl mu deštník). Objevily se i fotky zmláceného Chibin-a a to se mi zvedl žaludek. ACE byl vyloučen ze skupiny. Chibin požádal o možnost odejít, protože měl jisté psychické problémy. Překvapením bylo, když i člen Yiryuk (26) podal své vyjádření a oznámil, že také odchází. Momentálně v MASC zůstává pět členů, z toho dva zakládající. Podle mě tady došlo k jasnému slehání společnosti, která měla problémy zachytit dřív a podniknout kroky, které by viníka potrestaly, nemuselo to zajít tak daleko. Je mi jasné, že spory ve skupinách jsou jistě na denním pořádku všude možně, přece jen se sejde skupina lidí, kteří se mnohdy ani řádně neznají a najendou spolu mají bydlet a pracovat. Jen tyto spory nevychází tak často napovrch. Případ u MASC je opravdu vážný, ale věřím, že nejsou jedinou skupinou, kde se dějí podbné věci, jen se o tom nemluví. Možná by však po tomto mohlo. Bylo by to třeba. Přeji jen to dobré skupině i Chibin-ovi a Yiryuk-ovi. Nevím, co si myslet o ACE-ovi, býval mi sympatický, ale jasně se ukazuje, že lidi se umí skvěle přetvařovat když chtějí. Je možné, že má také nějaké psychické problémy, kdy nepřiměřeně reaguje na určité spouštěče, ale třeba je jen svině.

Výsledek obrázku pro cnblue 2018

Většina kapely CNBLUE je již v armádě. V březnu narukoval leader YongHwa, nyní odchází JungShin a MinHyuk. Tito dva narukovali v tichosti, bez nějakého loučení s fanoušky. Poslední člen JongHyun by měl narukovat v srpnu. Je to smutné, že o nich nyní neuslyšíme, ale na druhou stranu se vrátí pohromadě a pak určitě přijde i nová hudba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama