!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Dcera čarodějnice

27. srpna 2018 v 14:18 | Anaj |  Knihy

Autor: Paula Brackston
Žánr: fantasy, historické, Young Adult
Rok vydání: 2017
Počet stran: 368
Popis: Na jaře roku 1628 nalezne mladá Bess Hawksmith bezvládné tělo své matky viset ze stromu. Ví, že pouze jeden člověk ji může uchránit před stejným osudem - Gideon Masters, Warlock. Ví také, že jeho pomoc nebude zadarmo.
V současnosti si Elizabeth v Anglii žije celkem spokojeně. Strávila staletí o samotě, hodně cestovala, přežila epidemie, války i smutek ze své nesmrtelnosti. Její osamělost náhle skončí, když se spřátelí s dospívající dívkou jménem Tegan. Ačkoli je to proti všem jejím zásadám, Elizabeth otevře své srdce Tegan a začíná ji trénovat jako čarodějnici. Ale Gideon nespí a před ničím se nezastaví. Za svou pomoc si nárokuje Elizabethinu duši. A Bess nyní musí bojovat za záchranu sebe sama - a navíc, musí chránit dívku, kterou miluje jako svou dceru.

Můj názor: Na Dceru čarodějnice jsem se neskutečně těšila, zaujal mě autorčin nápad, čekala jsem velmi zajímavou procházku historií. Bohužel kniha mé očekávání nesplnila, a to jsem se je pokoušela i snížit. Začátek knihy byl dejme tomu fajn, moc mi nesedl styl autorčina psaní, přišlo mi to silně amatérské, jakobych to psala já - jen na trochu vyšší úrovni. První skok do historie proběhl v klidu, Besiin příběh o nabytí čarodějnických schopností mě zaujal, ale poté to šlo do kopru. Část vyprávění z devatenáctého století byl sice dobrý nápad, ale ani tak jsem nebyla schopna se do něj začíst. Příběhová linie, která se odehrávala za první světové války, mi přišla nedostatečná. Nevím, čekala jsem že když už zvolila téma války, tak mě to chytne a nepustí, což se mi u takových témat stává běžně, ale zde se tak nestalo. Dalším faktorem, který mi vadil, byla Besiina osobnost a chování, něco mě na něm neskutečně rozčilovalo, možná její neustálé opakování skutečnosti, že je na útěku a nemůže se vázat, ale přitom vždy někomu podlehla. Poslední část knihy mi přišla již vážně odfláknutá, závěrečný souboj, který sice popisovala Tegan, takže by se dalo čekat, že to bude jednodušší styl popisu, kvůli jejímu věku, mě nepřesvědčil o tom, že to bylo vyvrcholení celého příběhu. Celkově knihu hodnotím tak něco mezi pozitivním a negativním. Nápad byl dobrý, vymyšlené to bylo také dobře, jen ta realizace mě zrovna neoslovila. Na září se chystá překlad pokračování Návrat čaroějnice se to myslím jmenuje, ale já se po ní shánět nebudu, tohle mi stačilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama