!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

24K Still With 24U 2018 World Tour: Prague

10. srpna 2018 v 21:44 | Anaj |  24K

Jak už možná někteří víte, několikrát jsem to zde "nenápadně" naznačila, 24K 9. srpna, tedy včera, uskutečnili koncert v Praze v rámci jejich světové tour Still With 24U. Já samozřejmě musela být při tom, dala jsem si to jako takový předčasný dárek k narozeninám - a zde tedy shrnu vše od začátku. Trvalo mi to celkem dlouho, ale musela jsem vyjádřit své myšlenky a pocity, protože tohle se u nás neděje každý den. Možná to bude lehce zmatené, snad ne moc, stále je to čerstvé a já třídím pocity, jak jen to jde, ale je jich příliš mnoho. Určitě jsem na spoustu věcí zapomněla, teda nezapomněla, jen mi v tu chvíli přišlo na mysl deset dalších a já musela vybrat jen jednu. Samozřejmě mi můžete dát vědět v komentářích, zda jste třeba také na 24K byli, či jste navštívili jiný kpop koncert, za každou zkušenost budu moc ráda. :) Koncert byl napěchovaný zážitky, takže vzhůru na to!

Vše to začalo ke konci června, znavená po stáži jsme brouzdala internetem a na twitteru jsem narazila na tenhle obrázek. ↓

Mou první myšlenkou samozřejmě bylo, že to není možné, do ČR kpop nejezdí, ale když jsem to asi den poté našla na FB stránce společnosti SkeY Ace, začínala jsem věřit, že tuhle skupinu mám šanci vidět naživo.
Nastal problém, jak to naservírovat rodičům, kteří mají proti mému hudebnímu vkusu jisté výhrady, aby mě tam bez výčitek pustili. Vše však proběhlo nad mé očekávání hladce, a tak jsem jen čekala, kde a kdy 24K do Prahy dorazí. Konečně byl zveřejněn termín a místo - čtvrtek 9. srpna a klub Retro. Začala jsem plánovat cestu a ubytování, které se později vyřešilo samo za mě, ale to předbíhám.
Již od začátku jsem měla jasno, že chci Silver lístek, takže zlatý střed. Přála jsem si kluky vidět, ale nechtěla jsem za to utratit majland. Na druhou stranu, to co jsem ušetřila na lístku jsem projela a utratila za merch, ale to je jen detail.
Lístky se začaly prodávat 6. července a v tu chvíli přišla další panika, budu ten lístek vůbec schopná zaplatit? Bohužel nemám Paypal a asi bych si ho kvůli tomu nezakládala, naštěstí se objevila možnost platit bankovním převodem, což pro mě bylo přijatelné. V ten den jsem byla v práci, takže jsem pověřila bratra, aby se za mě na dané stránky přihlásil, abych měla náskok. Nějaký náskok mi ale v závěru byl ale úplně k ničemu, protože daný server asi minutu po zahájení prodeje padl. Již zde bylo vidět, že to organizátoři podcenili, ale já se nehodlala vzdát. Trvalo to dvě a půl hodiny, ale slavila jsem úspěch - stříbrný lístek byl v košíku. Zpětně vím, že jsem zbytečně vyšilovala, protože jsem si lístek klidně mohla koupit až další den, protože všechny typy lístků do Prahy byly k dispozici ještě den před koncertem, ale tak minulost nezměníš...
Platba samotná byla velmi vtipná, protože moji vyšilující rodiče v životě neposílali platbu do zahraničí a já také ne, takže jsem jim moc nepomohla. Bankovní poradce to nějak spatlal, ale i tak se chyba vyskytla a já proto musela mailovat SkeY Ace, abych ten lístek vůbec dostala. Zde musím ocenit jejich ochotu, že prostě jen neřekli: "Máte smůlu, platba z vašeho čísla nepřišla, čau." Opravdu se snažili to vyřešit, a tak vše dobře dopadlo. Největší stres byl za mnou.
Nastal čas řešit otázku přespání, chtěla jsem zakotvit v nedalekém internátu, táta navrhoval, že pro mě zajede, sice to mám do Prahy skoro dvě hodiny cesty, ale že by to udělal. (Mám tě ráda tati.) Moc dobře jsem si byla vědoma toho, že mám v Praze sestřenici, ale nechtělo se mi ji otravovat, a tak to máma vyřešila za mě. Sestřenka mi ochotně nabídla ubytování a pomoc, kdybych se náhodou někde ztratila.
Zbývalo jen čekat. Naštěstí jsem měla stále co dělat a čas rychle ubíhal. Přidala jsem se do skupiny, která plánovala numbering a různé projekty v rámci překvapení pro 24K. Moje snaha naučit se fanchantovat se zdála být úspěšná, i když jsem s tím řádně začala až v pondělí před koncertem.
Den před dnem D přišel šok. HongSeob-ovi ukradli v Paříži z hotelového pokoje tašku s mobilem, pasem a rukavicemi a JinHong-ovi byl odcizen mobil taktéž! Byl to šok a já už si říkala, že by mě zajímalo, jak se Seob dostane do Prahy. Naštěstí to vše dobře dopadlo. Teda jak se to vezme. Kluci své věci zpět nezískali, ale do Prahy jich přiletělo všech šest, což bylo potvrzeno fotografií a komentářem JeongUk-a, který napsal, že si jen dva museli jít koupit nové telefony, proto tedy na fotce nejsou. Byla to úleva. Představa, že JinHong a HongSeob budou na Prahu vzpomínat jako na místo, kde si museli koupit nové telefony, mi přijde komická. I tak bych nejradši tomu, kdo jim ty věci odcizil, utrhala ruce a nohy.

24K tedy byli v Praze a já se tam chystala též. Vstávala jsem v šest, abych zkontrolovala, že mám vše, a vyrazila jsem. Po zakoupení lístku na vlak do Prahy, mi málem spadla čelist. ČD jsou vydřiduši, ale vlak mi ráno jel lépe než autobus, tudíž jsem neměla na výběr. Cesta byla v pohodě, v uších sluchátka a 24K, opakovala jsem si fanchanty a četla jsem si. Praha mě přivítala neskutečným vedrem, což mě zrovna dvakrát nepotěšilo, ale čekala jsem to.
Zamířila jsem na numbering, dostala číslo a razítko... Před klubem se kolem dvanácté začala tvořit fronta na merch a selfie lístky. Měla jsem v plánu vyzvednout předobjednané triko a pak jet k sestřence, nechat u ní batoh a vrátit se až na check-in. Bohužel kvůli frontě jsem musela zvolit plán B. Napřed k příbuzné a poté honem zpátky pro tričko. Před klub jsem se vrátila po půl druhé a stále tam stála řada lidí, naštěstí většina chtěla selfie lístky, tudíž jsem se s pomocí organizátorů dostala hned dovnitř a odnášela si svůj úlovek. Z obrázku, který zveřejnila Choeun Ent. nebylo zcela jasné, co na něm je, ale riskla jsem to, protože mi přišlo, že tričko je něco, co člověku vydrží a bude mu to ten den připomínat. V závěru se mi moc líbí, ano mohla by tam být vypsaná jejich jména, ale co se dá dělat. Jen ho mám strach prát, aby se mi neslouply ty samolepky, netuším kolik korejský výrobek vydrží...

Následoval check-in, který proběhl relativně hladce. V řadě jsem se dala do řeči s několika holkami. Bylo to fajn poznat někoho, kdo vám rozumí, díky moc. :) Stříbrní se poté mohli rozejít, zlatí vstupovali v 15:00, mi až v 16:45. Když jsem však na místo v 15:40, což byl domluvený čas, kdy se máme začít řadit, dostavila, Gold řada tam stále stála a nic se nedělo. Postupně jsme začali všichni před Retrem "kempovat", vypadalo to jako sraz bezdomovců. Organizátorky nám začaly klást na srdce a to dost důrazně, že je zpoždění, čehož jsme si samozřejmě vůbec nevšimli, a že se tudíž Fansign a Hi-Touch buou muset vzít šmahem, protože v OSM koncert prostě MUSÍ začít - jo je to důležité. S Gold řadou se něco začalo dít, až když jsme do klubu podle harmonogramu měli vstupovat mi - Silver. Když jsem je viděla vycházet s plačícími tvářemi a podepsanými alby, chytnul mě takový pocit štěstí, že se to opravdu děje.
To čekání bylo ubíjející, jen tohle kazilo celkový dojem. Organizace stála za dvě věci, nevím co by dělali ve větším městě než je Praha.
My se Silver lístkem jsme se dočkali zkontrolování lístků a získali jsme modré látkové náramky, Gold měli žluté. Osobně se mi víc líbí modrá, takže jsem spokojená. Najdete na něm vypsaných všech sedm zastávek v rámci evropské části tour společně s datumy a jménem celé tour.

Čekal nás Hi-Touch. Když jsme se asi o hodinu později než bylo v plánu, konečně zvedli a seřadili se u dveří, zmocnila se mě nervozita a nadšení, i teď se mi svírá žaludek. Holky kolem mě málem měly infarkt. A pak to šlo ráz na ráz. Kluci byli hezky seřazeni za sebou, samý úsměv a milé pozdravy. Na nic víc než plácnutí a vypuštění slova "Hi" nebyl čas. Všech deset nás usadili či postavili ke klukům a udělali se dvě fotky. Na celém Hi-Touchi mě štvou dvě věci: první, že se to seběhlo tak rychle, že jsem nebyla ani schopna postřehnout, v jakém pořadí kluci byli za sebou, takže nevím, pod kým to vlastně sedím (první stál Cory, to vím stopro, třetí byl zřejmě podle mě i holek JinHong, ale zbytek mi nějak splynul); a ta druhá, že se na minimálně druhé fotce tvářím jako debil, myslím že jsem přivřela oči, prostě to zkazila... Já obecně nejsem fotogenickej člověk, proto jsem si ani neobstarávala selfie lístek. Fotky se budou posílat až po skončení tour, tak jsem zvědavá. I tak to pro mě byl zážitek, každý z členů měl jiný způsob "plácnutí", dala bych ruku do ohně za to, že právě JinHong mi ruku stisknul (to si potvrdím až uvidím pořadí, ve kterém budou stát na fotce). Byla jsem po tom rozklepaná a bušilo mi srdce jako blázen, protože oni v reálu vypadali mnohem líp než na nějakých fotkách. Byla jsem jimi naprosto unešená. Asi to zní dost divně, ale je to tak. Nedivím se těm holkám, co brečely, bylo to hodně emotivní, a to šlo "jen" o plácnutí.
Následovala další hodina a půl čekání. Koncert přece MUSEL začít v OSM! V půl osmé jsme byli již dost nervózní, a když se ani v osm nic nedělo, chtělo se mi někomu jednu vrazit. Nejhorší bylo, že kolem nás stále projížděla auta, autobusy a tak dále a všichni zpomalovali a čučeli na nás. Bylo to dost nepříjemné a mi přitom chtěli jen dovnitř! Nic víc. Kolem čtvrt na devět nás konečně začali pouštět do klubu. Stále se však nic nedělo, má snaha ukořistit co nejlepší místo se stala zbytečnou, přede mnou byly dvě celkem vysoké holky, takže jsem se vtísnila do mezery a říkala si, že aspoň uvidím jejich hlavy. Po půl se objevil muž, který se omlouval za technické problémy, kvůli kterým je zpoždění, stejně jako prý vždy. Bylo to k vzteku. Zrychlím to ale už, koncert začal po třičtvrtě na devět.
K samotnému koncertu toho nemám co říct, nebo toho mám až moc co říct. Myslím, že ta atmosféra, kterou tam fanoušci a skupina udělali, je slovy nevyjádřitelná. Asi v půlce se mi podařilo dostat se na schůdek, a tak jsem konečně dobře viděla, do té doby jsem se musela silně natahovat abych viděla kluky od hlavy k pasu. Intro bylo naprosto boží, naprosto. Kluci to odpálili a my s nima. Bylo na nich vidět to překvapení, že jsme do toho tak zapálení, zřejmě to nečekali, jak se také později zmiňovali. Celý koncert se nesl v moc příjemné atmosféře, kluci byli strašně sympatičtí a milí. Před koncertem jsme měla strach, že od sebe nerozeznám HongSeob-a a ChangSun-a, ale když jsem je viděla na stage, bylo mi hned jasné, který je který, prostě naživo to bylo zřejmé. Kluci se představili poděkovali za skvělé přijetí někteří se pokusili o češtinu - ChangSun nás pozdravil česky Ahoj, což sklidilo velký úspěch, po něm to zopakoval mám pocit že JinHong. Předvedli všechny songy, na které jsem se tak těšila. 24U nepřestávaly fanchantovat a podporovat. Já sama zapomněla na bolest nohou a máchala jsem lightstickem jak šílená a zpívala, kvůli tomu jsem tam přece šla, abych si to užila. Byli jsme dost hlasití a vše vygradovalo, když kluci předvedli BINGO, to byl teprve ten správnej náboj. Kluci jsou naživo fakt skvělí zpěváci, tanečníci, rapeři a baviči. Nejvíc mě překvapil JeongUk, který i zazpíval - netušila jsem, že má tak pěkný hlas.
Součástí koncertu bylo i několik videí, mimojiné také to od Kisu-a, které mě skoro rozbrečelo. Kluci v jednom bloku odpovídali na tázky, které jsme jim mohli psát na socilních sítích. Bylo vtipné sledovat jejich zmatené obličeje, když zjistili, co po nich chceme vědět. Cory vše svědomitě překládal, o nic nás neochudil, teda většinou... Ze začátku byl problém s davem, který řval aniž by věděl, co dotyčný řekl. Cory se snažil argumentovat tím, co bychom dělali kdyby třeba řekl něco zlého a dav jen nadšeně zařval. Zde jsem plně pochopila, co znamená davové šílenství. Povedlo se nám to ale ukorigovat a vždy jsme počkali na Cory-ho překlad. Členové se různě předváděli, popichovali - hlavním cílem byl KiYong - byla to zábava.
Kluci se předvedli v také různých "sub-units" a JeongUk vystoupil se svou skladbou Domino. Musím se přiznat, že studiová verze mě až tak nezaujala, ale včera naživo jsem byla jako u vytržení a nebylo to tím, že si Jeong rozepnul košili... Ne, nebylo. Všeobecně fanservis předvedli kluci naprosto luxusní, to ani jinak říct nejde. Vydávali se pod pódium blízko fanouškům v první řadě, svlékali se a jinak se předváděli - musím podotknout, že hlavním v této činnosti byl právě JeongUk, který dělal co mohl. I přes to že se opravdu snažil, mé srdce si včera stoprocentně získal JinHong, doteď jsem váhala mezi ním a Cory-m (pak tu je také Kisu), ale od včerejška mám 24K biase a je jím právě JinHong. Všechny kluky mám moc ráda, ale Hong je předčil. Neviděla jsem nic roztomilejšího než když byl s angličtinou v koncích a volal na Cory-ho: "Cory! Help me!" Jeho předvádění ovoce, což byl jeho skrytý talent, bylo k popukání. Cory to sám nedával a prozradil, že i oni jako členové tohle vidí poprvé a JinHong v té chvíli vypadal, že chce splynout s pódiem. Takových momentů tam bylo víc. KiYong se třeba nedostal moc k mikrofonu, ale tanečník je to fakt skvělý.
I přes snahu se do skvělé atmosféry vloudilo pár trapných momentů. První, když jsme zvedli naše bannery příliš brzo a Cory nám je sice pochválil, ale požádal nás ať je dáme ještě na chvilku pryč. Pravdou je, že jsou fakt pěkné. ↓

Tím druhým byl okamžik, kdy mělo dojít ke společné fotce spolenčě s vlajkou. Cory nás vyzval, ať podáme vlajku, ale ta najednou nikde nebyla. Všichni byli zmatení, protože jsme věděli, že ji máme. Cory také zmínil, že si je jistý že ji máme, poté kluci zahlédli vepředu někoho s papírovou kopií asi velikosti A4 a navrhli, že se vyfotí s ní, to jsme zamítli a v posledním pokusu jsme začali jednoduše skandovat: "Vlajka! Vlajka!" 24K byli lehce zmateni, ale Cory-mu bylo vystvětleno, co náš řev znamená a on se k nám přidal a společně jsme se sháněli po vlajce. Ta se nakonec přece jen objevila a situace byla zachráněna. Fotka je to pěkná, asi ji dám do menu. Nejsem na ní vidět, myslím, že mi je za jedním bannerem vidět ruka, ale to je vše a není to jisté. Jsem malá, takže to mám těžké.

Závěrem kluci tedy děkovali a slíbili, že se do Česka určitě chtějí vrátit, čímž nám udělali obrovskou radost. Opět došlo na češtinu a to na sousloví "Miluji tě", což spíše znělo jako slovenské "Miluji te", ale odpuštěno bylo hned. Také vyjádřili přání, abychom na tento večer nezapomněli, což si myslím, že by bylo úplně nemožné, protože to bylo legen - počkej si - dární! (Je to staré, ale tak co už.) Koncert se nakonec i kvůli zpoždění protáhl až skoro do půl dvanácté a mě již naháněli starostliví rodiče, kterým bylo divné, že jsem se ještě neozvala. Upřímně musím říct, že jsem zcela ztratila pojem o čase a bylo to pro mě překvapení, že už tam jsem tak dlouho. Vlastně mi to přišlo jako chvíle od té doby, co jsem se pekla na chodníku před klubem.
24K jsou první korejskou skupinou, která uspořádala v Česku klasický koncert a tím si připsali záznam do historie kpopu v ČR, což si jistě zaslouží, protože jak jsem měla šanci poznat, jsou neskutečně talentovaní ve všech směrech a umí si ze sebe udělat legraci. Když ne oni, tak na čí koncert jít, když to máte hned před nosem? Nelituji času stráveného čekáním, ani peněz které jsem do toho celého dala. Odnesla jsem si něco cennějšího. Zážitek, který mě bude provázet celý život, dokud mě nepostihne alzheimer... Bylo to nezapomenutelné, skvělé a neopakovatelné, již chápu, proč jsou z těch koncertů všichni tak paf. Rozhodně tímto koncertem nekončím a hned jak se naskytne příležitost a peníze, budu stát v první řadě. :)
Poslední fotka, kterou vám musím ukázat je ze dneška. Zveřejněna byla na oficiálním instagramu 24K. Součástí je také milý popisek, ve kterém kluci děkují za skvělou zábavu během koncertu i za to, jak je pro ně významné, že tu byli jako první. Prosí 24U, aby na sebe dávaly pozor, nevynechávaly jídlo... Krásné.
To já děkuji závěrem tohoto článku skupině 24K, fanouškům a také organizátorům a společnosti SkeY Ace, která vše zařizovala. Organizace nebyla perfektní, ale všechny holky se moc snažily, bylo to vidět a nakonec to stálo za to a já si moc cením jejich snahy, že byly těmi iniciátorkami a daly dohromady vše od numberingu, přes vlajku, po fanbook. Děkuji za skvělý zážitek, za to že jsem poznala nové lidi... Hudba sbližuje, vím to a nepřestanu si to myslet. Nezáleží na jazyku, protože hudba si vždy najde cestu jak vám sdělit svůj obsah, aniž byste rozuměli jejím slovům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama