Wok Of Love (2018)

19. července 2018 v 7:45 | Anaj |  Watched Dramas

Žánr: Komedie, Romance, Jídlo
Země: Jižní Korea
Počet dílů/délka: 38 dílů/35 minut
Souhrn: Série se odehrává v čínské restauraci. Seo Poong, který se z nadějného šéfkuchaře stane během dne šéfkuchařem v jednom začínajícím, ale upadajícím podniku. Dan SaeWoo žije skvělý život na výslunní - nepřijala žádné svatební dary, protože jí její otec dal šek na 300 milionů wonů - užívá si jízdu na koni a šermování. Nejšťastnějším okamžikem jejího života se stane ten, kdy si shodou náhod dá misku jajangmyun-u, která ji vede k velké životní změně a začátku nového života.

Můj dojem: Na tohle drama jsem narazila vlastně jen díky OST od Youngjae - At The Usual Time. Ze začátku jsem z celého počinu měla velmi smíšené pocity, velmi mě rozčilovala osobnost hlavního hrdiny, šéfkuchaře Seo Poong-a, kterého si střihnul Lee JunHo - člen skupiny 2PM což jsem zjistila až s odstupem času. Jak se ale příběh odvíjel, jeho osobnost se vyvíjela s ním a nakonec se mi stal velmi sympatickým. Hlavní dívka celé série mi byla poměrně příjemná, i když některé její výstřelky na začátku mě dost zarážely, ale postupem času se to nějak zlepšilo. Mojí oblíbenou postavou se stal gangster Doo ChilSeong. On a jeho banda se vždy postarali o vtipné scény. Ač navenek působí nebezpečně a nedobytně, tak uvnitř je věrný a oddaný kamarád a moc touží po tom poznat a trávit čas se svou matkou, která ho kdysi odložila. Náhodou je odhalena, ale za Seong-ovu matku se nepovažuje, prootže se ho kdysi vzdala, ale lituje toho. Líbilo se mi jakým způsobem se v celé sérii vyvíjely vztahy jednotlivých hrdinů. Ve Wok of Love najdeme také množství stereotypů, které jak bych řekla reprezentuje, matka Dan SaeWoo, která si stojí za tím, že si její dcera musí vzít dobře zajištěného muže, stejně jako to udělala ona. Bohužel, SaeWoo má ráda mladšího šéfkuchaře, který matčiny podmínky nesplňuje. Co na tom, že umí skvěle vařit, když nemá pořádně kde bydlet? Právě tato osoba se stala asi mou nejmíň oblíbenou postavou, ve které jsem nacházela spoustu chyb, jenž mi nebyly vůbec milé.
Každá postava v této sérii měla svůj příběh, který se postupně ukazoval na světlo světa. Některé byly zajímavější, jiné méně, ale i tak se dala celá série v klidu sledovat, bez nějakých větších pocitů divnosti. Hlavní hrdinka nebyla typickou korejskou dívkou, která je upištěná a nesnesitelná, ale působila jako normální žena, i když se sem tam chovala trochu dětinsky, na to že jí bylo již přes třicet. Myslím, že na dlouhou chvíli rozhodně Wok of Love zabere, zvláště pokud rádi sledujete lidi, jak vaří. V podstatě pokaždé jsem si ke sledování musela vzít něco k zakousnutí, protože když jsem viděla připravované pokrmy, sbíhaly se mi sliny. Kapitoly mi poměrně rychle ubíhaly a těšila jsem se na zveřejnění další.
Závěrem bych jen dodala, že mottem celé série pro mě byl citát: "Byl to život? Tak tedy ještě jednou!" Byl na něj kladen důraz několikrát a myslím, že plně vyobrazuje to, co Wok of Love přináší svým sledovatelům. Bylo to odlehčené, veselé, dobře zahrané, takže roč si to nepustit ještě jendou?

Závěrečné hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama