!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

While You Were Sleeping (2017)

2. července 2018 v 16:33 | Anaj |  Watched Dramas

Žánr: Drama, Romance, Thriller, Právo, Nadpřirozeno
Země: Jižní Korea
Počet dílů/Délka: 32 dílů/35 minut
Souhrn: Krátce poté, co se JaeChan přestěhuje přes ulici od HongJoo, sní o tom, že se HongJoo stane účastnicí autonehody. Nemůže se zbavit toho pocitu, že se mu sen vyplní, a tak zabrání autonehodě tím, že nabourá své nové auto. HongJoo věří, že jednal kvůli dobru, protože ona také dokáže vidět budoucnost ve svých snech. Jako začínající prokurátor udělá Jung JaeChan cokoliv, aby zabránil tvorbě těchto snů.

Můj dojem: Tahle série se mě hluboce dotkla. V podstatě se jednalo o klasickou romantickou zápletku, ale okořeněnou o mnohdy nebezpečně vypadající sny. Od začátku do konce jsem byla jak na trní, bylo zde spoustu zvratů, jak k dobrému tak i k špatnému. V každém dílu nám byla odhalena nějaká nová skutečnost, která spojovala tyto tři hlavní hrdiny, tím třetím byl policista Han WooTak - toho jsem si opravdu zamilovala - a hlavně vyplouvaly na povrch všechny možné křivdy a podvody. Vše se na konci spojilo a dalo dohromady pěkný obrázek, alespoň pro mě. Hlavní záporák, právník Lee YuBeom, byl opravdu zmetek. Říkala jsem si, že ten herec to asi neměl jednoduché u fanoušků, ale když on má takovou tvář, která mi k takovým všemi mastmi mazaným lhářům prostě sedí, takže zde rozhodně byla volba herce dobrá. Při některých jeho činech jsem si říkala: "Tak se pochlap!" či "Přece nejsi taková zmije!" On mě ale vždy přesvědčil, že je a moji důvěru si nezaslouží. Skvěle zahráno.
Hlavní dvojice byla velice sympatická. Mívám ten problém, že mi hlavní hrdinky přijdou otravné. HongJoo byla v normě, některé její výstřelky mi vadily, ale nebylo jich tolik, abych ji zavrhla. Mimochodem, hrála ji Suzy - bývalá členka Miss A. Mým favoritem se ale stal Jung JaeChan, bravurně ztvárněný Lee JongSuk-em. Zamilovala jsem se do jeho povahy a řekněme si to na rovinu, ošklivý taky není. Dále jsem také ocenila jeho naprosto báječný vztah s mladším bratrem. Nebyla to idylka, spíš to bylo pojato realisticky včetně škádlení, ale také sourozenecké podpory, která je pro mě osobně velmi podstatná. Postav v tomto seriálu bylo více než dost a každá zde měla svým způsobem podstatnou roli, i když třeba jen odlehčovala těžkost celého momentu.
Téma je to temnější, ponurejší, stále se mluví o smrti a různých právních taktikách. HongJoo je novinářka a její postava poodkrývá, čím si musí "akční" reprtéři projít, aby získali nějaké informace. I tak tu není o zábavné momenty nouze. Zvláště pokud vydržíte do poslední kapitoly, která je velmi komická a povedeně uzavírá celou sérii. Délka dílů je přiměřená, kolem 30 minut, některé jsou trochu delší, ale i tak je to dle mého ideální. Já osobně jsem zde měla opačný problém než u Mother, kde jsem měla jeden díl za den a stačilo, protože jsem byla psychicky na dně, u While You Were Sleeping jsem zase skoukla třeba čtyři díly za sebou, protože jsem prostě musela vědět, jak to bude pokračovat. Rozhodně vás to nebude nudit, pokud vám je tato problematika kolem práva blízká, je to něco pro vás. Nejsem z oboru, takže nemůžu posoudit, nakolik byly ty právní informace jimi podané pravdivé, takže mi nezbývá, než jim věřit, ale i tak si myslím, že se to dá překousnout.
Pokud tedy chcete vidět něco romantického, ale ne příliš přeslazeného, můžete zkusit třeba While You Were Sleeping a já myslím, že nebudete zklamaní.

Závěrečné hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama