Červenec 2018

Seungri, SF9, Zico ft. IU

31. července 2018 v 21:08 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Poslední dobou vůbec nic nestíhám, ale ještě naposledy musím zmínit novinky v kpopu. Seungri hned den po vydání 1,2,3! zveřejnil také vieo k Where R U From. Musím se přiznat, že tak skvělou recesi, satiru a vlastně mix všeho možného, jsem v kpopu dlouho neviděla a skvěle jsem se u videa bavila. Seungri a Mino ukázali všem haterů, kteří si Mina dobírali, že je jim naprosto někde, co si o nich oni myslí. Seungri také pobavil fanoušky tím, že dokázal, že když je GD v armádě, tak si ho tam stejně přidá a fandům tím způsobil nemalý infakrt.


Zico a IU vydali mnou velmi očekávaný singl Soulmate. Video naladili do retro stylu a samozřejmě předvedli to nejlepší, co v nich je. Nikdy bych neřekla, že jim to spolu bude tak perfektně ladit, ale je to pravda. Písnička je nádherná.


SF9 mě příjemně překvapili se skaldbou 질렀어 (Now or Never), která vyšla spolu s mini albem Sensuous. I přes to že samotná FNC SF9 lehce podcenila, sice tvrdili, že to nic takového neznamenalo, ale ať to říkají někomu jinému, kluci přišli s něčím strašně svěžím a sakra pěkným. Video bych shrnula jako maximálně uspokojující. Zahlédla jsem zde jasnou inspiraci Michael Jacksonem, ale i tak si SF9 udrželi originalitu.

What's Wrong With Secretary Kim (2018)

27. července 2018 v 10:18 | Anaj |  Watched Dramas

Žánr: Romance, Komedie, Obchod
Země: Jižní Korea
Počet dílů/délka: 16 dílů/65 minut
Souhrn: Série se točí kolem narcistického Lee YoungJoon-a, víceprezidenta společnosti řízené jeho rodinou. Je velmi egocentrický, myslí v podstatě jen na sebe, sotva že uznává lidi kolem něj. Lee YoungJoon má schopnou a trpělivou sekretářku Kim MiSo, která zůstala po jeho boku a usilovně pro něj pracuje již devět let, aniž by mezi nimi proběhl jakýkoliv romantický prvek. Nicméně MiSo nyní chce vzít svůj život do svých rukou a soustředit se na sebe, takže když se rozhodne rezignovat, dojde k několika veselým nedorozumněním. Po devíti letech striktně pracovního vztahu, může se to nyní vyvinout v něco jiného?

Můj dojem: Já již od první kapitoly této série říkám, že by nebylo od věci přejmenovat ji na: "What's Wrong With Vice President Lee" protože již od prvních několika minut je všem naprosto jasné, že ten, se kterým je něco špatně, je právě on. Ze začátku jsem si touto dramou vůbec nebyla jistá, vztah Kim MiSo a Lee YoungJoon-a mi přišel až moc nereálný. Tenhle nepříjemný pocit mě bohužel neopustil po celou dobu sledování. Lee se začal o MiSo snažit až poté, co zjistil, že chce rezignovat, což není zrovna zdravý začátek vztahu. Když se poté zjistilo, že se ti dva znají z dětství a sdílí spolu opravdu bolestivé vzpomínky, přestalo mi to celé dávat smysl. Lee YounJoon to celou dobu věděl a poznal MiSo, ta jeho ovšem ne. Jejich vztah mi nedával smysl, na to jak spolu byli krátce, se do všeho hrnuli honem honem a nic z toho. Na jednu stranu mi to přišlo strašně umělé. I tak z nich ale byly cítit vzájemné sympatie, jen pro mě byly upozaděny trochu zmateným příběhem.
Co se hereckých výkonů týče, nemohu si stěžovat. Park SeoJoon byl v hlavní mužské roli naprosto přesvědčivý, narcistického víceprezidenta, pro kterého je poměrně složité vcítit se do pocitů "normálních" lidí. Působil věrohodně, jako by to byl opravdu on a ne jen nějaká postava, i když musel předvést různé scény, které musely být poměrně nepříjemné, já jako divák jsem se divně necítila. Park MinYoung, která ztvárnila Kim MiSo, mi byla velmi sympatická. Zaujala úlohu sotisfikované a soběstačné ženy, jež se v kdramách moc často nevidí. Jednu z vedlejších postav si střihl Kang KiYoung, který se prostě musel narodit jako komik. Role, kterou zde stvárnil, mi přišla jako ušitá mu na míru. Byl jedním z těch , kvůli kterým jsem se musela stále smát.
Pokud bych měla na této sérii ještě něco vyzdvihnout, bude to rozhodně hudba a animace. Já osobně nemám v lásce otravné animované figurky, které se často v těchto dramách objevují. Zde to však bylo jinak. Nebylo to nijak přehnané a mnohdy to příjemně doplnilo atmosféru. Hudba byla skvělá, perfektně zvolená pro různé příležitosti. Zamilovala jsem se do telekomunikace mezi hrdiny, což znamená různé kočičí mňoukání dle pocitů postavy, které byly tak vhodně přidané a vtipně zakomponované...
Tahle série byl fajn na sledování, kapitoly byly přes hodinu dlouhé, ale dalo se to v klidu sledovat bez nějaké potřeby dát si pauzu. Sledovat mě to bavilo, ale hodně mě zmátli právě podivným vztahem mezi hlavními postavami, kvůli čemuž to u mě trochu kleslo. Na druhou starnu jsem se neskutečně bavila a nasmála jsem se jako už dlouho ne.

Závěrečné hodnocení:

FT Island, 100%

26. července 2018 v 16:04 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Už jsem se někdy zmiňovala, jak moc miluju FT Island? Zbožňuju, jak jsou schopni přijít pokaždé s něčím novým, neokoukaným a svěžím. Stejně jako nyní na jejich mini albu What If a titulní skladbě 여름밤의 꿈 (Summer Night's Dream). Začnu videem. Dělají si legraci z klasických romantických klišé, s tím, že tím chudákem je leader HongKi, ale v tom kostýmu králíčka mu to opravdu sekne. Hudebně je to energetická skladba, plná pozitivna, přesně tak jak to od nich mám ráda. Celé album je opravdu povedený kousek, zamilovala jsem se do poslechu Dance With U. Taková Faded Out je přesně v tom temnějším a více tvrdším stylu, který poslouchám nejradši, navíc Yuna z AOA zde zní fakt skvěle, nečekala jsem to.


Dělala jsem, co jsem mohla, ale ani tak jsem nebyla schopná najít oficiální kanal této skupiny, což je dost smutný, ale poukazuje to na to, jak špatně na tom 100% jsou. Grand Bleu je moc hezká písnička, taková pohodička, posloucháte a čas plyne jako voda a na chvíli vás nic netíží. Kluci ve videu působí tak šťastně a spokojeně a už jen kvůli tomu bych jim přála víc uznání. jsem ráda, že i po předčasném odchodu jejich leadera, MinWoo, jsou schopni takto fungovat a přeji jim jen to nejlepší.

K.A.R.D - Ride on the wind M/V [Ride On The Wind]

25. července 2018 v 12:52 | Anaj |  K.A.R.D

Čtyřčlenná skupina K.A.R.D se vrátila s letním comebackem Ride On The Wind. Oproti minulému se video a píseň nese ve svižnějším a svěžejším rytmu, který jsem mohli slyšet například v jejich debutovém singlu Hola Hola. Mně osobně víc sedí jejich temnější stránka, rozhodně mě tedy jejich předchozí album zaujalo více než tohle, ale třeba Moonlight se mi velmi líbí a pak samozřejmě titulní skladba, ta se také povedla. Dimelo mě ze začátku nezaujala, ale po refrénu mě celkem chytila. U zbytku alba si tím nejsem až tak jistá. Video jako takové mě nadchlo, vždycky si vyberou zajímavá místa, kde natáčet. Plus jejich choreografie, ty jsou k nezaplacení. Celkově je tahle skladba a video k ní takové osvěžující, že zapomenete na ty vedra venku a představíte si, že venku fouká příjemný větřík.

Seznam skaldeb:
1. Intro: Humming
2. Moonlight
3. Ride On The Wind
4. Knockin' On My Heaven's Door
5. Dimelo
6. Ride On The Wind (Inst.)


24K - Profil

24. července 2018 v 20:01 | Anaj |  24K

Velké věci se budou brzy dít v Čechách. Dobře, bude to velké asi jak pro koho. Záleží, na které straně řeky stojíte. Pro mě je to celkem velká akce, i když o ní spoustu lidí neví. Nestává se často, že by do ČR zavítala nějaká korejská skupina. Nebudu lhát a říkat, že tu žádná nebyla, protože to není pravda. Korejci všeobecně strašně rádi jezdí do Čech na dovolenou, až je to otravné. Už to moc okecávám. Zkrátka, skupina 24K v rámci své evropské tour zařadila mezi zastávky také Prahu. Přijedou 9. srpna do klubu Retro v Praze a já se už nemůžu dočkat! Bude to můj první koncert, když nepočítám těch pár hospodských "koncertů", a vlastně také první oficiální k-koncert v Praze po Drug Restaurant, kteří zde byli loni.
Při jejich nedávném comebacku jsem psala, že jsem nenašla odvahu učit se jejich jména. Nyní jsem si tedy řekla, že by to chtělo mé znalosti přeci jen vylepšit, protože mít rád jejich hudbu není vše, je fajn mít i nějaké další povědomí. Mé znalosti byly dost chabé. Stoprocentně jsem znala jen Coryho a Kisu-a, který je byl v 24K mým biasem. Při psaní tohoto článku jsem totiž zjistila jméno a osobnost Jinhonga, na kterého se mé oči upírají při každém comebacku, ale doteď jsem neměla tušení, co je tahle bytost zač. :) Historie 24K je velmi bohatá, z původních zakládajících členů jich již moc nezůstalo, a proto doufám, že se mi to povede podat pochopitelně. Jdu na to.

Věž úsvitu

23. července 2018 v 20:15 | Anaj |  Knihy

Autor: Sarah J. Maas
Žánr: Fantasy
Rok vydání: 2018
Počet stran: 664
Popis: Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Atice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější.

Můj názor: Ani se mi nechtělo věřit, že by byla autorka schopná vymyslet něco, co by se dalo číst, když tato série má 5 dílů a podle všeho nás čeká ještě minimálně jeden. Ukázalo se však, že příběh bývalého kapitána stráží, Chaola, má něco do sebe. V Říši bouří, poslední knize zaměřené na Aelin, jsem si říkala, že už je to přepísknuté a chtělo by to rychle ukončit. Chaolův příběh jako by mi dodal novou důvěru v tuto sérii knih. Mělo to náboj, napětí, vtipné scény, nadpřirozené postavy... Zkrátka vše, co byste od takové knihy mohli chtít. Navíc já úplně zbožňuju jakým stylem Sarah J. Maas píše, dle mě má speciální nadání popsat příběh poutavě a přirozeně, že vám přijde jako byste byli společně s hrdiny ve všech těch nebezpěčných a na první pohled bezvýchodných situacích. Příběh se v určité části knihy rozdělil na vyprávění o Chaolovi, který bojoval se svými nohami společně s mladou léčitelkou Yrene Vížkou, a na výpravu Nesryn a prince Sartaqa za účelem získání spojenců a více informací o nepřátelích. Vztahy obou dvojic se vlivem okolností v závěru vyvinou "neočekávaným" směrem. Nevím, která část mě zajímala více, každá měla něco do sebe a rozhodně se vyplatilo je číst pečlivě obě, protože na konci do sebe věci krásně zapadly. Autorka má um na vyhrocování situací, napne vás jak luk a následně pustí překvapivé rozhřešení celé situace. Jen si oddechnete od jedné pohromy, už je tady jiná. Věž úsvitu je dle mého lepší než předchozí Říše bouří, autorka se zaměřila na vedlejší postavy a dopřála jim, aby se staly pro jednou těmi, kdo řídí děj knihy. Na závěr nás v pár řádcích navíc naláká na pokračování Aelinina dobrodružství, které si prostě musíte přečíst.

Seungri, Hyolyn, Jay Park

22. července 2018 v 11:50 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Včera jsem byla na CZHW -bylo to skvělé - tudíž jsem neměla čas. Seungri vydal své první sólo album The Great Seungri s titulní skladbou 1, 2, 3! Tahle skaldba je dalším přelomem v kpopu. jen to video je úplně v jiném stylu, než jsme zvyklí. Chvilkami mi připomíná Pomádu, je to napasované do té doby. Písnička sama o sobě je chytlavá a tanečně laděná. Album je plné různých spoluprácí. Where R U From vznikla ve spolpráci s Mino-em z Winner, Mollado zase s členem iKON - B.I. a spousta dalších. Celé album je dobré, hodně dobré, Seungri ukazuje, že prostě umí.


S příjemnou letní skladbou See Sea se vrátila zpěvačka Hyolyn. Já zbožňuju její hlas a v kominaci s touto hudbou je zcela neodolatelný. Zcela se zde potvrzuje, že Hyolyn je letní královnou. Video se odehrává převážně v okolí pláže a přináší tím příjemný letní nádech.


Svůj americký debut si odbyl Jay Park vydáním mini alba Ask About Me s titulní skladbou Yacht ve spolupráci s Vic Mensa. Upřímně je to pro mě stále trochu zvláštní poslouchat korejce zpívající čistě anglicky, ale je třeba si zvykat. Originál skladby Yacht v korejštině vyšel již loni a je tedy otázkou, která verze je lepší. Já jsem dost rozpolcená, podle mě ta anglická verze má ze začátku takové divné mezery ve zpívaném textu, které mi nesedí, ale zbytek je fajn. Musím si zvyknout.

Wok Of Love (2018)

19. července 2018 v 7:45 | Anaj |  Watched Dramas

Žánr: Komedie, Romance, Jídlo
Země: Jižní Korea
Počet dílů/délka: 38 dílů/35 minut
Souhrn: Série se odehrává v čínské restauraci. Seo Poong, který se z nadějného šéfkuchaře stane během dne šéfkuchařem v jednom začínajícím, ale upadajícím podniku. Dan SaeWoo žije skvělý život na výslunní - nepřijala žádné svatební dary, protože jí její otec dal šek na 300 milionů wonů - užívá si jízdu na koni a šermování. Nejšťastnějším okamžikem jejího života se stane ten, kdy si shodou náhod dá misku jajangmyun-u, která ji vede k velké životní změně a začátku nového života.

Můj dojem: Na tohle drama jsem narazila vlastně jen díky OST od Youngjae - At The Usual Time. Ze začátku jsem z celého počinu měla velmi smíšené pocity, velmi mě rozčilovala osobnost hlavního hrdiny, šéfkuchaře Seo Poong-a, kterého si střihnul Lee JunHo - člen skupiny 2PM což jsem zjistila až s odstupem času. Jak se ale příběh odvíjel, jeho osobnost se vyvíjela s ním a nakonec se mi stal velmi sympatickým. Hlavní dívka celé série mi byla poměrně příjemná, i když některé její výstřelky na začátku mě dost zarážely, ale postupem času se to nějak zlepšilo. Mojí oblíbenou postavou se stal gangster Doo ChilSeong. On a jeho banda se vždy postarali o vtipné scény. Ač navenek působí nebezpečně a nedobytně, tak uvnitř je věrný a oddaný kamarád a moc touží po tom poznat a trávit čas se svou matkou, která ho kdysi odložila. Náhodou je odhalena, ale za Seong-ovu matku se nepovažuje, prootže se ho kdysi vzdala, ale lituje toho. Líbilo se mi jakým způsobem se v celé sérii vyvíjely vztahy jednotlivých hrdinů. Ve Wok of Love najdeme také množství stereotypů, které jak bych řekla reprezentuje, matka Dan SaeWoo, která si stojí za tím, že si její dcera musí vzít dobře zajištěného muže, stejně jako to udělala ona. Bohužel, SaeWoo má ráda mladšího šéfkuchaře, který matčiny podmínky nesplňuje. Co na tom, že umí skvěle vařit, když nemá pořádně kde bydlet? Právě tato osoba se stala asi mou nejmíň oblíbenou postavou, ve které jsem nacházela spoustu chyb, jenž mi nebyly vůbec milé.
Každá postava v této sérii měla svůj příběh, který se postupně ukazoval na světlo světa. Některé byly zajímavější, jiné méně, ale i tak se dala celá série v klidu sledovat, bez nějakých větších pocitů divnosti. Hlavní hrdinka nebyla typickou korejskou dívkou, která je upištěná a nesnesitelná, ale působila jako normální žena, i když se sem tam chovala trochu dětinsky, na to že jí bylo již přes třicet. Myslím, že na dlouhou chvíli rozhodně Wok of Love zabere, zvláště pokud rádi sledujete lidi, jak vaří. V podstatě pokaždé jsem si ke sledování musela vzít něco k zakousnutí, protože když jsem viděla připravované pokrmy, sbíhaly se mi sliny. Kapitoly mi poměrně rychle ubíhaly a těšila jsem se na zveřejnění další.
Závěrem bych jen dodala, že mottem celé série pro mě byl citát: "Byl to život? Tak tedy ještě jednou!" Byl na něj kladen důraz několikrát a myslím, že plně vyobrazuje to, co Wok of Love přináší svým sledovatelům. Bylo to odlehčené, veselé, dobře zahrané, takže roč si to nepustit ještě jendou?

Závěrečné hodnocení:

SEVENTEEN, Triple H, Holland

18. července 2018 v 12:27 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Třináctka - Seventeen - se vrátila se skladbou Oh My! a velmi veselým přespávacím videem. K písničce jako takové jsem ze začátku měla několik výtek, musela jsem si ji poslechnout několikrát, abych si řekla: "Jo, to se mi líbí." To nic nemění na tom, že kluci mají opět krásnou choreografii - ty se jim daří snad pokaždé. Jediné co bych videoklipu, který byl zpracován velmi odlehčeně a vesele, vytkla, byly polštáře - jako vážně kolik z vás má doma ještě polštáře plněné peřím. Dle mě se už ani nedělají, protože je tolik alergiků na peří, že by se to nevyplatilo.


Tento měsíc se Holland na scéně objevuje již podruhé, tentokrát s písní I'm So Afraid. Když to v rychlosti shrnu: Video zajímavé - tanečnice odvedla dobrou práci, hudební podklad mě naprosto ohromil - ten beat je skvělý, Holland a jeho hlas je však kapitolou sama pro sebe. Mám strach, že to tak bude už pořád, dobrá písnička, ale nedostačující hlas. Možná potřebuje jen víc času, ale proč to teda vydává, když to není stoprocentní? Jeho debut byl v pohodě, ale každý další comeback mě nutí se zamyslet, zda je to opravdu správné.


Pořád doufám, že je tohle jen jeden velkej fórek od Cube Ent., ale jak se zdá tak je to jen krutá relita. Triple H se vrátili na scénu s Retro Future a dost neobvyklým videem. Písnička jako taková zní dobře, neslyším v ní nic špatného. Ale to video. Podle teaserů to vypadalo ujetě a odpudivě, ale že až tak?! Přijde mi, že prostě narychlo splácali dohromady všechno, co by mohlo přitáhnout pozornost, ale přepískli to. K jejich smůle mě takové věci příliš neoslní, spíš naopak. Nevím, možná jsem jen ignorant a nechápu pojem umění, ale tohle teda ne.

MAMAMOO - Egotistic M/V [Red Moon]

16. července 2018 v 12:53 | Anaj |  MAMAMOO

Řeknu to rovnou: léto začalo až s comebackem Mamamoo. Ty se vrátily s mini albem Red Moon a titulní skladbou Egotistic. Obecně nemám tomuto počinu co vytknout, jen mě lehce rozčiluje, jak nyní každý druhý umělec zasazuje hudbu do takového latinsko-amerického stylu. Ne že by se to špatně poslouchalo, jen je to podle mě takový divný trend, brzy se to stejně oposlouchá a to by mě zajímalo, kde se budou hudebníci inspirovat potom. Co se videa týče... Holky se opět vyřádily a to řádně. Jejich videotvroba se od debutu neskutečně posunula, začalo to se Starry Night, což bylo umělecké dílo, a pokračuje to tímto kouskem, který uchvátí nejednoho pozorovatele. Samotné členky dle mého velmi dospěly, vokálově i vzhledem. Takovou WheeIn jsem ve videu měla skoro problém poznat. Mini album obsahuje šest skaldeb včetně sóla MoonByul, písničky Selfish. Kromě titulní určitě stojí za poslech také Sleep In The Car, po poměrně poklidném albu je tenhle song jako raketa z čistého nebe, ale mně se takové věci dost líbí.

Seznam skladeb:
1. 여름밤의 꿈 (Midnight Summer Dream)
2. 너나 해 (Egotistic)
3. 장마 (Rainy Season)
4. 하늘하늘 (청순) (Sky! Sky!)
5. 잠이라도 자지 (Sleep In The Car)
6. Selfish (Ft. Seulgi)