Nejdivnější Kpop klipy, aneb co nepouštět neznalým

7. května 2018 v 16:00 | Anaj |  KPOP: Ostatní

Korejský hudební průmysl je známý pestrými barvami, propracovanými choreografiemi a spoustou tvrdé práce. To ale rozhodně není vše. Mimo již zmiňované znaky se vyznačuje netradičními, mnohdy pro nás ze západu divnými, videoklipy, kde daní umělci buďto vypadají jako odstrašující případ či má video jinou zvláštnost. Na první pohled to může diváka vystrašit, vylekat ba dokonce i odradit, což ale rozhodně nechceme! Proto je třeba na své přátele, kteří se v kpopu nevyznají, jít zlehka. Tento článek ale není o těchto videích. Zde vám ukážu právě ta videa, která byste svým neznalým kamarádům raději ukazovat neměli, tedy pokud nechcete, aby vás měli za cvoky.
Já osobně s tímto problém neměla. U mých přátel stačilo říct, že poslouchám korejce a už jsem byla odepsaná. (Ano, většina mých přátel je proti Asiatům silně vysazená a já stále nepobírám proč.) Upřímně, pokud kpop neznáte, možná vás tímto hodím rovnýma nohama do vody, ale byli jste varováni.
Nebylo to pro mě zrovna jednoduché, vybrat ta "divná" videa, protože po pár letech v těchto vodách těm podivnostem nějak přivyknete a ani vám to nepřijde divné. Nad mnohými níže zmiňovanými dnes sice kroutím hlavou, ale s velkým úsměvem. Asi právě tohle se mi na kpopu líbí, ta odlišnost, kontroverze, něco na co nejsme my zvyklí, ale na východě to tak divné není.
Dále bych chtěla zmínit, že v kpopu je samozřejmě spoustu rozumně vypadajících interpretů, kteří vydávají ke svým písním "normální" videa, která se dají beze strachu ukázat všem, ale o těch se můžeme pobavit třeba někdy jindy. Dnes vám ukážu něco, co třeba nepochopíte, a nebo taky jo a pak už zvládnete úplně všechno. :)

Napsala jsem si takový krásný seznam, podle kterého pojedu, takže to nebude od "nejhoršího" k "nejlepšímu", ale prostě jak mě to napadlo. První na mém seznamu je skupina BIGBANG. (Jaké to překvapení. :)) Myslím, že pro nováčky by mělo platit pravidlo: Od Bigbang si napřed pusťte jejich novější věci a až později zabrouzdejte do minulosti. Vím, že jejich začátky jsou dobré a důležité, ale bacha na to. BIGBANG jsou velmi známí a populární, ale spousta jejich videí může diváka zaskočit svou podivuhodností. Mnody je za ní schován nějaký význam, ale je těžké ho odhalit. Jako první tu mám píseň Bae Bae z roku 2015, přeji příjemnou podívanou.

Pokud ale jde z něčeho strach, tak je to sólová tvorba dvou hlavních rapperů, G Dragon-a a T.O.P-a. GD je asi v jistém smyslu geniální, protože za jeho videi je prý většinou něco skrytého. Přiznám se, že netuším co. Dlouho jsem váhala mezi Cooup D'etat a One of a Kind, která to nakonec vyhrála, ale vůbec si v podivuhodnosti a děsivosti nemají co vyčítat. Co se T.O.P-a týče, mnou zvolený příklad Doom Dada je prostě divný, nic jiného k tomu říct nejde.

Co vznikne, když se tito dva spojí? To radši ani nechtějte vědět. I když po tom, co jste již mohli vidět, to není až tak hrozné, pokud vám teda nevadí soutěž v močení, kdy to vypadá, jako by měli čerpadla. To je píseň Zutter, která má divné video a zvrhlý text.

RED VELVET neprodukuje vide tak děsivá jako spíš divná. Mnohdy jsou přecpaná roztomilostí, ale to je asi už vedlejší efekt. Dumb Dumb a Rookie jsou příklady, kdy ukazují naprosto nepochopitelné. Osobně nesnáším píseň Rookie, ta květovaná příšera v létajícím talíři má znamenat co?! V Dumb Dumb vás může maximálě překvapit styl jejich chování, kdy poukazují na strojovou výrobu lidí, všechny se chovají stejně a je to prostě takové neobvyklé.

ORANGE CARAMEL znám vlastně jen kvůli tomuto videu k písni Catallena. Ptáte se, co je na něm tak divné? Viděli jste někdy, aby si lidi hráli na sushi? Já teda ne.

Crayon Pop mi dost lezou na nervy, a proto je neposlouchám. Když jde ale o to, abych někoho varovala, nedá se nic dělat a já vám je sem s radostí předkládám. Bar Bar Bar či FM, to jsou skladby, které si vysloužily spoustu pozornosti právě díky neobvyklým videím, která jen tak někde neuvidíte.

NCT a obzvláště NCT 127 jsou kapitolou sami pro sebe. Asi nejdivnější, co jsem od nich spatřila je právě Firetruck. Shrneme si hlavní pointu celého klipu. Všude, kde to je možné, vytáhneme hadice či dětské pistolky na vodu, uděláme tam bordel a budem se u toho tvářit jak postižení. Paráda! Pecka! Asi jsem to nepochopila...

SHINEE jsou klasika, na kterou se můžete spolehnout, teda většinou. Pokud zrovna nenarazíte na Married to the Music, kde se chlapci vyřádili. Nechybí useknutí a nakopnutí hlavy, která následně zpívá, či rána do hlavy, která způsobí, že oči opustí své místo, a spousta dalších podivností. Nikde sice není žádná krev, je to jen sranda, ale pro neznalé to může působit dosti nepříjemně. Možná si řeknou: "Takhle to oni dělají běžně?" a vysvětlete jim, že je to jen výjimka.

BOYFRIEND jsou silně podceněnou skupinou, to jim ale nebrání v tom, aby byli divní. Tak třeba taková Witch, vím, že je to účel videa, navodit tajemnou atmosféru, ale když jsou chlapci proměnění působí trochu zvláštně.

PSY je příkladem virálu, který kašle na to jak daná věc působí, a vyplácí se mu to. Vždyť Gangnam Style byl jednu dobu nejsledovanější video na Youtube. Dnes se chci ale bavit o klipu k písni Gentleman, kterou by možná neměl nikdo vidět, čistě preventivně, i tak má přes miliardu zhlédnutí a je děsně populární.

4MINUTE byly v kpopu velké jméno, ale i tak je ze začátku lepší vyhnout se videím k písním What's Your Name a Watcha Doin' Today. U první zmiňované se napřed maximálně pozastavíte nad jejich vzhledem, ale najednou zombíci! Proč? U druhé se radši nebudu vyjadřovat, je prostě divné.

Jestli jsem u Bigbang varovala, tak u BLOCK B to bude platit dvojnásobně. Pro tuto partu je lepší si počkat kompletně, protože oni jsou shnilí od kostí. A to je na nich právě tak skvělé. Musím jim nechat, že poslední dobou se to lepší, už nejsou tak moc "divní". Z jejich skupinové tvorby vypíchnu Nillili Mambo a Very Good, která je strašlivá už jen pro ty, co mají starch z klaunů.

Dále varuji před podskupinou Block B - Bastarz. Od nich nekoukejte nepřipravení na nic, teda na Selfish Beautiful Girl můžete, ale tam vlastně spadne na Zemi asteroid, tak radši nic. Asi nejhorší je Conduct Zero, která je opravdu drsná od textu přes hudbu až po video. Dále si musíte dát pozor na jejich leadera (myslím Block B - vím, že skáču od tématu), Zica, který si sice umí zahrát na neviňátko, ale rozhodně žádné není, tak mu to nevěřte. Až donedávna se mi dařilo vyhýbat se videu k Yes Or No, bohužel jsem se nevyhnula úplně. Nechápu ho, stejně jako většinu videí k rappovým skladbám.

Nikdy, opakuji, nikdy nikomu jako první nepouštějte Voodoo Doll od VIXX, teda za předpokladu, že váš kamarád nemá rád sado-maso, řezání, šití kůže a krev, to je pak naprosto ideální video. Dále bacha na Chained Up, lidem se nelíbí ty obojky, vůbec netuším proč... Mohla bych to rychle shrnout větou: Radši nikomu nikdy nepouštějte jako první VIXX. To bude jistější.
P.S. VIXX jsou super, nic proti nim. :)

U EXID nedoporučuji pouštět Up&Down. Je divné, když je půlka člověka třeba žena a druhá muž. Celkově je toto video takové... zvláštní.

TWICE mají zvláštní videa, některá jsou přehnaně sladká a jiná divná. Třeba taková písnička Signal. Ten ufon je divný, holky jsou divné, všechno je divné. (A tady bylo tolikrát slovo "divné", že bych si měla nafackovat.)

Hate You od Ladie's Code je už od začátku podezřelá. I když písnička sama o sobě je pěkná, tak video je takové depresivní, ale jinak než jsme zvyklí. Napřed jsou všude panenky, pak vyjde najevo, že se holky asi do těchto panen "vtělují", srovnávají se s nimi. Děsivé.

Teď jsem z toho tak vyplyvnutá. Uf. Určitě tady nejsou všechny, to ani není fyzicky možné, dát dohromady vše. Nejsem všeználek, mnoho z nich mi uurčitě stále uniká a nebo mi nepřišla tak hrozná, abych je tu zmiňovala. Tak mě napadá, že třeba i B.A.P nemusí být pro všechny skousnutelní. Například Sólo Yongguka Yamazaki, které je hodně drsné. To sem asi ještě hodím. Možná i BTS, jejich Blood sweet & Tears je takové "zfetované". Dál si už asi nic tak do očí bijícího nevybavím. Ono to k kpopu prostě patří, bez těchto zvláštností by nebyl kpop kpopem.

Tímto se na nějakou dobu loučím, následující dny mě čeká halda písemek a já už jen počítám dny do klasifikační porady, která bude někdy 26. května. Není jich moc, ale i tak jich je dostatek na to, aby nám učitelé udělali ze života peklo, a že to oni umí opravdu perfektně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama