!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Duben 2018

Nenávidím ho! - 16. kapitola

29. dubna 2018 v 18:48 | Anaj |  Nenávidím ho!

Dnes je to tu trochu déle, co se dá dělat, neodhadla jsem čas a nestíhala jsem, je taky trochu delší, ale jen tak nepatrně. Pro dnešek se loučím.

Můj týden v kostce

29. dubna 2018 v 9:55 | Anaj |  Moje tlachání
Už jsem si tu dlouho neplácala plíce naprázdno, takže je čas to napravit.
Ani si nedovedete představit, jak miluju prodloužené víkendy, je to snad moje druhá nejoblíbenější věc, hned po prázdninách. Navíc v pondělí máme ředitelské volno, další velké plus. Prostě tento víkend se vydařil, povedlo se mi vymanit se z Majálesu, který je u nás na škole jaksi povinný, což já osobně nechápu, přijde mi jako bychom se vraceli do totality, kdy vám říkali, co musíte a nesmíte dělat. Sedla jsem si za počítač a začala připravovat články na blog, protože mě vččera bolelo v krku, tak jsem se takhle flákala.
Poslední zvonění unás bylo velmi divoké. Čtvrťáci sice dostali zákaz cokoli rozhazovat po podlaze, ale jsou to hlavičky chytré, a tak nám ověsili světla a opatlali židle šlehačkou, popřípadě přidali i vodu. Asi vrcholem bylo, když spolužačka zjistila, že místo mýdla máme taky šlehačku. Řekla bych, že to bylo takové největší poslední zvonění, které jsem na škole zažila. Příští rok to čeká mě. Nejsem ten typ člověka, co by si podobné věci užíval, ale za to, že nás v šest probudili, si zaslouží odplatu, aby si to "užili" i jiní.
To nám takhle na internátu během týdne přestala téct voda a život se stal bojem o přežití. Stejně si myslím, že to potrubí prokopli zaměstnanci jistého obchodního řetězce, jen proto aby měli větší tržby, hlavně na vodě. Takže jsme tak přežívali se studenou vodou a teplou bahnitou. Čistá teplá voda tekla ždy jen tak půl hodiny večer a to ještě takovým piidi pramínkem, že to bylo k pláči. Ale vše bylo v pořádku, není třeba intr zavírat, ne. Co na tom, že jste se pořádně nemohli vykoupat a ve vodě v hrnečku se vám uusazovaly kamínky, takže jste si vodu museli kupovat balenou. Však to je normální.
Se spolubydlící jsme se takhle shodli na tom, že na vše kašleme a radši si pustíme film. Váečný kůň je podle mě pocvedený kousek. Možná je to klišé, ale je to moc pěkné klišé. Brečela jsme od začátku do konce, protože filmy, kde hlavním hrdinou je zvíře, jsou mou slabinou. Jak to bylo smutné, tak to bylo i vtipné. Takže se klidně stalo, žemi z očí tekly slzy a zároveň jsem se řehtala na celé kolo. Je to moc pěkný film, takové drama, které můžete zkouknout, když nemáte co dělat. Člověk si u ttěchto filmů uvědomí, jak je válka vlastně zbytečná. Jak je to všechno pitomé a na nic.
Víte, co je taky pitomé? BTS se chystají na celosvětovou tour a navštíví itaková města jako Londýn, Paříž a Berlín. Města tak blízká a zároveň vzdálená.I dyž můj zájem o ně poslední dobou trochu uhasíná,pořád je mám ráda a štve mě, že se nikam nedostanu, když je ta šance. Protože bude škola, a naši by mě asi nepustili ani na koncert do Prahy natož do Berlína. Mrzí mě to dost, ale stále si říkám, že to není něco, bez čeho život nepůjde dál. BTS vydali nedávno viideo k skladbě Euphoria, kterou nazpíval Jungkook, a ke které přidali video, které vám zamotá hlavu ještě víc,než všechna videa předešlá. Boří všechny možné konspirační teorie a staví nové. Klukům to v černé moc sluší, jen u Namjoona tomu nějak nemůžu přivyknout, ale to se poddá. Už se těším na comeback, který by tu měl být coby dup.

Co už tak veselé není, je zpráva o úmrtí Kim TaeSong-a, který byl CEO společnosti TS Entertainment. Nevíme jak a proč zemřel, na přání rodiny je to ponecháváno v tajnosti, coož je na jednu stranu pochopitelné. Vím, že jsem mnohdy nesouhlasila s tím, jak se společnost TS chová ke svým uumělcům a stále si za tím stojím, ale umřel člověk a myslím, že si zaslouží tolik úcty jako každý jiný. Ať odpočívá v pokoji. S jeho smrtí chtě nechtě přichází spousta otázek typu: Kdo bude nový CEO? Zvládne to TS? A co bude s umělci? Ano, to je celkem zásadní otázka, vlastně všechny jsou. Upřímně mě to trochu rozčiluje, že nevím, co bude dál. Všechno je nejisté. Může to proběhnout v poohodě, ale taky nemusí. Navíc třeba B.A.P by podle všeho měly končit smouvy. Obnoví je? Bude vůbec společnost chtít, aby je obnovili? Ale kdyby se něco pokazilo, asi by mi bylo nejvíc líto TRCNG. Je to mladá skupina, která ani pořádně nedostala šanci ukázat, co v ní je, a užít si slávy. Je to všechno tak zmatené a mě to štve.
Výsledek obrázku pro ts entertainment rip
Na závěr dáme něco veselejšího, ne? Stray Kids vyrazili do ulic, aby natočili video k písni Rock. A že se tam vyřádili. Snažím se přiřazovat si jejich jména k obličejům, ale zatím selhávám. Jedinou útěchu vidím ve Felixovi, který chytil mé oči a tudíž ho poznám ned. I když jeho jde identifikovat i podle hlasu.

Nejlepší covery písní od kpop umělců

28. dubna 2018 v 15:30 | Anaj |  KPOP: Ostatní
Výsledek obrázku pro cover of songs

Kpop je plný krásných originálních songů, které rozhodně stojí za to slyšet, ale to neznamená, že se umělci nesnaží posouvat a třeba i zviditelňovat tím, že tvoří covery k jiným známým písním, převážně tedy anglickým. Dnes jsem se rozhodla, že zde tedy zmíním ty podle mě "nejlepší". Nutno podotknout, že jich jsou spousty a spousty, takže nemám šanci vybrat všechny, ale pro příklad to bude stačit.

Na začátek přidám odstrašující případ coveru, kdy zpěvácí neznají slova a nestíhají text číst z tabule. Nakonec se najde jeden, který se to snaží táhnout, ale bez podpory ostatních to musí prostě skončit katastrofou. A ekvivalent pro katastrofu, to je skupina B.A.P. Chci jen připomenout, že B.A.P miluju a to hle byla jen sranda a vím, že když dělají cover, tak to zatraceně propracují aby to nějak vypadalo. Takže přeji příjemnou zábavu, protože já se jim směju kdykoliv tohle vidím. Silně mi to připomíná mě, když se snažím zpívat jejich písničky. Anglické části, to válím, ale jakmile dojde na korejštinu, nastane vždy takové trapné ticho... Nemáme si co vyčítat. :D

Nenávidím ho! - 15. kapitola

28. dubna 2018 v 10:46 | Anaj |  Nenávidím ho!

Neím, co psát, takže prostě jen 15. kapitola Nenávidím ho!

Hyolyn, Yoonmirae, TheEastLight, Bang YongGuk

27. dubna 2018 v 20:22 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Konečně nastal ten den, kdy se na tomto místě na internetu objevuji a sdílím své názory na novinky v kpopu. A dnes začnu opravdovou peckou, která sice vyšla již minulý týden, ale to vůbec nevadí, protože lepší to najít pozdě než nikdy. Yoonmirae vydala KawiBawiBo, což mě trochu zmátlo a trvalo mi dýl, než jsem se donutila si video přehrát, ale ještě, že jsem tak udělala, protože jsem přicházela o velikou věc. Je mi až líto, že se o Yoonmirae tak moc nezajímám, spíš jen nárazově, protože po tmhle musím říct, že je to určitě jedna z nejlepších, možná i nejlepší, korejských rapperek. Je neskutečně talentovaná, charismatická a navíc opravdu krásná, což s hudbou sice nemá co do činění, ale je to fajn bonus, který se vždy v takovém průmyslu hodí. KawiBawiBo (Kámen Papír Nůžky) má příšerně chytlavý beat a text pěkně odsýpá, takže ty tři minuty utečou jako nic.


Hyolyn pokračuje se sólovými projekty. Posledním pokusem je singl Dally, na kterém spolupracovala s rapperem Gray-em. Vsadila na sexy koncept, což rozvířilo nejednu diskuzi a málokoho to nechalo chladným. Já nechám choreografii a vzhled být, je to čistě její věc, jak se chce prezentovat. Je pravdou, že se to silně podobá americkým videoklipům, ale je třebajít s dobou, i když si nemyslím, že je tohle zrovna ten nejlepší trend. Samotná skladba mě bohužel moc neuchvátila, Gray byl moc dobrý a Hyolyn má krásný hlas, ale písnička sama o sobě mě nepřesvědčila.


Leader B.A.P, Bang Yongguk, vydal video k Portrait. Již před časem přidal na svůj instagram záhadné fotky, které měly fanoušky navodit, a 25. dubna video spatřilo světlo světa. Portrait vlastně není ani tak písnička, jako spíš instrumentál, který je doplněný videem. Mimochodem, ta dívka, která děla Gukovi partnerku, je tak neskutečně půvabná... Yongguk opět předal světu něco nového, i když se jedná jen o klavírně zahranou a namixovanou skladbu, i tak je v ní cosi kouzelného. Myslím, že například ke studiu je naprosto ideální. Video začíná textem: "Instead of drawing myself, I found myself drawing you." a končí slovy: "This is your portrait.". Dá se tedy předpokládat, že jde o nějaký milostný vztah, kdy si jeden z dvojice uvědomuje, že toho druhého má v sobě natolik zakořeněného, že se stal jeho součástí natolik, že už si sebe bez něj nedovede ani představit a je dost možné, že je právě onen člověk již dávno pryč, ale i tak tam ten obraz, portrét, stále přetrvává.


TheEastLight bohužel neznám. Podle všeho debutovali již někdy v roce 2016, ale až do dneška jsem o nich nic moc neslyšela. Na můj vkus jsou až moc mladí, i ten nejstarší je o rok mladší jak já, na což nejsem zvyklá, ale vím, že přichází nová generace a já se s tím musím smířit. Každým pádem skladba Are You Okay? je velmi povedená, poklidná písnička s příjemnými hlasy. Možná bych se mohla poohlédnout i po předchozí tvorbě.


Na závěr zabrousíme trochu do jpopu, ale opravdu jen lehce, neboť tvářemi zůstaneme u kpopu. EXO-CBX již květnu vrátí na japonskou scénu s novým siglem a jak je zvykem, dopředu vydali i nové M/V. Píseň nese název Horololo. Možná se mi to jen zdá, ale většina "korejského" jpopu mi přijde taková mnohem jednodušší než je třeba korejská tvorba daného autora, najdou se i výjimky, ale Horololo jí není. Musím se přiznat, že pro mě osobně byla největším lákadlem právě informace, že Baekhyun rappuje, což přece jen neslyšíme každý den. Byla jsem na něj zvědavá a výsledek mě potěšil, kdopak ho asi učí umění rappu, že by Chanyeol? Horololo má střelenou melodii, ale u videa se trochu krotili, takže to nebylo až tak pobuzující, spíš takový průměr. Dost mě ale deprimuje, že nemůžu sehnat anglické titulky, abych věděla, jak pitomý je text. :) Celkově ji hodnotím pozitivně, je chytlavá a mohla by se líbit, což je účel.

Nenávidím ho! - 14. kapitola

22. dubna 2018 v 7:33 | Anaj |  Nenávidím ho!

Takže další díl Nenávidím ho! je na světě a pokračovat budeme zase za týden, protože takové mizerné ukončování kapitol je totiž jako dělané pro příběhy, které vychází dva dny v týdnu. :) Dobrou zprávou je, že v pondělí před svátkem máme ředitelské volno a v pátek nejdu na Majáles, takže to budu mít trochu delší na odpočinek, ale zaplatím za to snad deseti písemkama v pár dnech. Jo, miluju školu.

HYO, UNIQ, IN2IT, JACKSON WANG, ZHOUMI

21. dubna 2018 v 14:55 | Anaj |  KPOP: Comebacky
Na začátek bych ráda zmínila nové performance video od NCT k Black on Black, kterou momentálně v plném počtu propagují na hudebních show. Naprosto otevřeně přiznávám, že jsem z nich úplně unešená a přemýšlím, kdy k této změně mého zájmu došlo. První polovina roku prostě patří NCT.
Hyoyeon (Girls' Generation) se představila jako DJ HYO s novinkou Sober, na které spolupracovala s DJ Ummet Ozcan. Aby se více přibížila fanouškům, vydala také anglickou verzi tohoto EDM singlu, který se ale strašně dobře poslouchá.


IN2IT v novém videu k písni SnapShot zaútočili na módní mola. Upřímně jsem si ze začátku touto skladbou vůbec nebyla jistá, ale nakonec mě docela chytl refrén. Asi si ji už nepustím znovu, ale k videu žádné vítky nemám. Moc se mi zalíbila ta hra barev v pozadí.


O UNIQ jsem už zatraceně dlouho neslyšela, možná to jen bylo tím, že jsem se o ně pořádně nestarala, ale zaznamenala jsem jejich korejsko-čínsý comeback s mini albem Never Left a titulní písní Next Mistake, ke které bohužel není video a nevím, jestli někdy bude. Já byla touto písní mile překvapena. Nikam se v ní nepospíchá, ale zároveň to není nic uspávacího. Prostě pohodička. Pokud byste o UNIQ neslyšeli, doporučuji jejich debutovou Falling In Love nebo EOEO, která je z trochu jiného šuplíku hudby.


Jackson Wang (GOT7) vydal singl Dawn Of Us. Jazykově píseň zasadil do angličtiny a video natáčel na ostrovech v Thajsku. Dohromady s jeho rappem tyto prvky dávají něco velmi zajímavého. Trochu mi vadily ty fotky ve videu. Prostě koukáte na krásně modré moře a najednou fotka, která je úplně jinak velká. Trochu mě to rozčilovalo. Na druhou starnu jsem ocenila na závěr takové menší "Behind the Scenes", kde se ukázala taková ta realističtější stránka celého videa.


Na závvěr prostě musím zmínit Zhoumi-ho a jeho novinku '我不管 (I Don't Care), i když je to spíš c-pop, ale to přece nevadí. Chytlo mě to za srdce, to video, že to nakonec všechno dobře dopadlo a všeobecně ta písnička je moc hezká. Zjišťuji, že mám jakousi slabost pro "šišlavou" čínštinu (odborný termín :D), která nevím kde se vzala, ale rozhodně mi nevadí.

Nenávidím ho! - 13. kapitola

21. dubna 2018 v 7:46 | Anaj |  Nenávidím ho!

Já stále žiju, jen včera byl rodičák, což je samo o sobě těžké, ale domů jsme přijeli pozdě a já byla ráda, že žiju. Dneska ráno mě probudil táta, protože si u mě zapomněl peněženku, takže jsem seprobrala z toho svého polospánku a řekla si, že už nemá cenu snažit se usnout, stejně budu muset připravit oběd. Takže jsem si jen narychlo ještě odskočila sem. Většáí aktivitu předvedu až odpoledne. Snad.

Stopařův průvodce galaxií 1.

18. dubna 2018 v 15:00 | Anaj |  Knihy
Autor: Douglas Adams
Žánr: Sci-fi
Rok vydání: 2002
Počet stran: 146
Popis: První část "pětidílné stopařské trilogie", kterou autor původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z nehož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy.

Můj názor: Ano, po dlouhé době se mi povedo něco přečíst. Tahle knížka byla dárkem pro mého bratra. Ani už nevím, kde jsem na ni dostala tip, ale řekla jsem si, že by to pro něj mohlo být zajímavé. Co čert nechtěl, cesta z knihkupectví byla dlouhá, takže jsem si knihu nezávazně otevřela a začala číst. Svým vtipem, ironií a nadsázkou mě naprosto uchvátila a tak jsem ji bráchovi dávala když jsem ji měla již přečtenou. Já nejsem zrovna fanda sci-fi, ale tohle dílo mě dostalo. Je to velmi vtipně napsané a přesně to podle mě odráží dnešní společnost a vůbec nevadí, že je knížka již starší. Navíc není ani příliš dlouhá, takže vám nezabere její přečtení tolik času. Naštěstí má několik dílů, takže mám s dárky pro bratra na nějaký čas vystaráno, i jeho si totiž dokázala získat.

JBJ, WheeIn, The Rose, Amber

17. dubna 2018 v 19:00 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Dnes budeme v comebacích ještě pokračovat. A začneme poměrně smutnou zprávou. JBJ dnes vydali svůj poslední album New Moon. Nikdy bych neřekla, že mě tak moc dojme rozpad skupiny, u které neznám ani jména členů. Bez boje ale přiznávám, že jsem u videa k písni Call Your Name brečela. Nevím, jestli jsem přecitlivělá, ale tahle šestka mi přišla tak nadějná a teď je konec. Fanoušci dělali co mohli, aby se JBJ smlouva prodloužila, ale bez úspěchu. Věřím, že o klucích ještě uslyšíme a snad to bude dlouhodobější. Loučím se tedy s JBJ, ale přeji členům hodně úspěchů.


The Rose měli skvělý debut. Nemohla jsem se dočkat dalšího comebacku. Teasery vypadaly velmi zajímavě a má nedočkavost rostla. Bohužel v závěru z toho až tak odvařená nejsem. Dokonce jsem i video k písni Baby napoprvé ani nedokoukala. Podle mě byl jejich první comeback mnohem lepší, i když tohle svým způsobem taky není zlé, jen se mi asi netrefili do vkusu.


Amber je ve světě kpopu velmi zajímavou bytostí. Své texty píše převážně v angličtině, což ji činí více atraktivní pro mezinárodní fanoušky. Její písně jsou motivující a vypráví nějaký příběh. Closed Door není výjimkou. Je mi líto, že se Amber nemá šanci prezentovat i v rámci skupiny, naštěstí je tu alespoň ta sólo tvorba.


Fanoušci MAMAMOO, včetně mě, se dočkali sólo debutu zpěvačky WheeIn. Čekala jsem leccos, ale tohle tak úplně ne. I tak ale rozhodně nejsem zklamaná, ba naopak. Po několika zhlédnutích bych dokonce řekla, že jí to sedí. Píseň Easy je v podstatě o tom, že není jen tak nějakou jednoduchou holkou, se kterou si kluk může hrát. Tohle téma je v poslednídobě hodně oblíbené. Pár vteřin rappu si zde vysloužil Sik-K, ve videu se ale objeví i kolegyně ze skupiny, Hwasa. Rozhodně je na co se dívat.
Na závěr vydávám prohlášení, že od teď nebudu psát články jak přes mobil, tak tablet. Myslela jsem, že umřu, než se mi povedou vložit všechna videa, kam patří. To je tak, když jste líní tahat notebook a pak nemáte co dělat, a tak jste nuceni psát přes to, co máte po ruce. Fuj, už nikdy!