Březen 2018

Nenávidím ho! - 7. kapitola

31. března 2018 v 10:59 | Anaj |  Nenávidím ho!

Dneska je velmi význačný den. (Jak pro koho.) Bang YongGuk má narozeniny. Devátého března jsem říkala, že YoonGi je jeden z těch interpretů, kterých si opravdu vážím a uznávám je. No a YongGuk je pravděpodobně moje číslo jedna. Obdivuji, že i přes to čím vším si prošel, jak v osobním tak kariérním životě, má stále tu sílu a odvahu stoupnout si na pódium a rozdat svým fanouškům energiii a hlavně posleství skrz svou hudbu. Jsem hrdá na leadera B.A.P a na to, jakou myšlenku zastupuje. Původně jsem se o tom chtěla trochu víc rozepsat, ale nakonec to nechám jen tak decentně.
Dnes jsem ráno trochu zaspala a naši mě málem přizabili. Taky mi chvilku trvalo, než mi došlo, že je sobota a že by to asi chtělo vydat další díl téhle patlaniny. Co se příběhu týče, dokončíme problém s párty, na kterou byla Lea pozvaná, a spousta zajímavých věcí se stane. Haha.

MAMAMOO - Everyday M/V [Special single]

30. března 2018 v 15:08 | Anaj |  MAMAMOO
Zdravím,
vím, že to asi vypadá, že na to tady kašlu a je to trošku pravda, ale když ono je konečně venku hezky, tak se snažím si ty prázdniny užít, když už jsem se na ně tak těšila. Takže po většinu času lítám venku, nebo se snažím vařit, což ale ani jednou za poslední dva dny nedopadlo dobře. Ve čtvrtek jsem vařila špenát a bramborové knedlíky. Nutno podotknout, že já s nimi nemám dobré zkušenosti. Za celý můj život se mi povedly uvařit jen jednou a to poprvé, co jsem je dělala. Od té doby jsou vždy buď nedovařené a nebo, jako třeba včera, rozvařené. Když jsem je tedy vyndavala ven a nadávala jako špaček (prohlásila jsem, že si s sebou můžou vzít pondělí a jít do prdele), bráchu nenapadlo nic lepšího, než otevřít mobil a ukazovat mi vtipné obrázky. Je zakopaný na zahradě. Dnes jsem se pokoušela o palačinky. Dělala jsem je snad tisíckrát, ale zrovna dnes to byly spíš nějaké trhance než palačinky. Naštěstí jsem měla hotové ještě bramboráky, asi jsem tušila, že je bude rodina potřebovat. Já je totiž nejím, ale stejně jsem byla již přecpaná, jak jsem likvidovala "natrhané palačinky". Ale jinak mi vaření jde. :)
Pochlubila jsem se svými dovednostmi, takže se můžeme vrhnout na téma dne.

Mamamoo vydaly speciální singl pro své fanoušky s názvem Everyday. Je to pěkná, pozitivní píseň jejíž video je laděno do takové té jarní nálady. Je plné rozkvetlých stromů a hlavně velmi lákavě vypadajícího ovoce. Tahle změna stylu Mamamoo moc svědčí, čolky působí tak přirozeně, ale zároveň dokonale. Hudba působí mnohem uspořádanějším dojmem a je taková uklidňující. Jejich předchozí tvorbu miluju, ale zase se mi moc lbí, že jaksi dospěly a na jejich hudbě je to znát.
Druhým dnešním bodem budou taky Mamamoo. Přesněji jedna z jejich členek, Hwasa. Na albu Yellow Flower měla sólo píseň 덤덤해지네 (Be Calm), ke které před týdnem vydala i video. Já se k němu samozřejmě dostala až se zpožděním, ale myslím, že to až tak moc vadit nebude. Jednoduchý námět, ale v závěru to vypadá moc hezky. Jak už jsem řekla, tahle změna je velmi dobrá a skupině určitě svědčí.


SHINHWA, DBSK

28. března 2018 v 22:39 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Letošní březen je rozhodně důležitý pro nejeden fanklub. Tak třeba fanošci skupiny SHINHWA letos slaví již neuvěřitelné dvacáté výročí od debutu. Je báječné, že celá šestka zůstala po celou dobu ve stejném složení, je to rozhodně úspěch. Když dnes vidím ty tměny v sestavách a pak vidím tyto skupiny, které jsou pohrmadě pět, deset, dvacet let ve stejné...je to docela i dojemné. Takže k jejich dvacítce se, nemůžu říct kluci, asi spíš pánové rozhodli přetočit svoji píseň z roku 2000. Jmenuje se All Your Dreams a v novém kabátě ji můžete vidět v jejich oficiálním videu, které je nad textem. SHINHWA jsou legendami a já jim jen a jen přeji, aby spolu byli co nejdéle to půjde.


Horká novinka od dalších legend korejské hudební scény. DBSK (či TVXQ já ale raději používám korejskou variantu) za sebou mají také již, jestli dobře počítám, dobrých patnáct let na scéně. Tohle duo však nemělo takové štěstí na udržení si původní sestavy. Z původních pěti členů zbyli jen dva, ti tři co se trhli poté vytvořili trio JYJ. Nyní se ale bavíme o zbytku DBSK, tedy Changmin-ovi a Yunho-ovi. Po skoro třech letech se konečně vrací na scénu s albem New Chapter #1: The Chance of Love s titulní písní The Chance of Love. Opět se jim musí nechat, že prostě umí. Skladba má velmi chytlavou a svižnou melodii a na samotné video se moc dobře kouká. Já se na jejich comeback těším od začátku měsíce, protože na rozdíl od SHINHWA, tak DBSK jsem celkem poslouchala, takže je jasné, že každý comeback vítám s otevřenou náručí. Rozhodně mě nezklamali, naopak. Ukázali, co všechno v nich stále je a vytvořili něco elegantního, svůdného a rytmického v jednom a s takovou grácií, že hned omládli minimálně o deset let. :)

MONSTA X - Jealousy M/V [The Connect: Dejavu]

28. března 2018 v 22:02 | Anaj |  MONSTA X

MONSTA X nás určitě všechny fanoušky potěšili novým mini albem The Connect, které vyšlo již v pondělí, ale já ho z časových důvodů a také kvůli odchodu Minwoo-a zmiňuji až nyní. Alespoň jsem si mohla nechat veškeré názory na nové album uležet a už vím úplně přesně, co si o tom myslím. Titulní píseň Jealousy je perfektní, líbí se mi, jak to fanoušci mohou chápat ze dvou rovin. Ta první, kde je kluk žárlivý na ostatní, kvůli nějaké dívce. Ta druhá, kde jsou jednotliví členové žárliví sami na sebe, kvůli pozornosti fanynek. Video je moc pěkně zpracované, jak už jsme u kluků zvyklí. Destroyer mě naprosto zničil, což byl asi účel této písně. Asi v půlce alba se dostáváme ke klidnějším písním, ale žádnou úplně baladu bych tu asi nenašla, i když třeba If Only se tomu hodně blíží. Mimochodem stejně nejlepší části alba jsou ty, kde I.M rappuje anglicky. To je moje srdcovka. Celkově za mě je to jedno z nejlepších alb, které MONSTA X kdy vydali.

Seznam skladeb:
1. Jealousy
2. Destroyer
3. 폭우 (Heavy Rain)
4. 미쳤으니까 (I'm Crazy)
5. Lost In Dream
6. If Only
7. Special


Rest in Peace MinWoo

26. března 2018 v 16:34 | Anaj |  KPOP: Ostatní

Zdravím,
dnes jsem tu bohužel se špatnými zprávami. Přísahám Bohu, že už nikdy se ráno nebudu koukat na sociální sítě, protože to akorát zkazí den. Už tak pro mě mělo být pondělí těžké, ale potom jsem narazila na zprávu, že leader skupiny 100% zemřel.

Došlo k zástavě srdce a po příjezdu lékařů byl prohlášen za mrtvého. Neříkám, že jsem 100% sledovala a znala, ale některé jeji písničky mám moc ráda. Co mi ale nejvíc zlomilo moje ubohé srdce je ten fakt, že mu bylo něco málo přes třicet, ještě nebyl jeho čas. Vždy mě strašně mrzí, když svět opustí někdo tak mladý. Mám pocit, že od té doby, co odešel Jonghyun pořád někdo umírá. Možná je to jen pocit, který mám kvůli tomu, že jsem se o tento svět začala podrobněji zajímat.
Upřímnou soustrast všem pozůstalým a těm, kteří Minwoo-a znali, musí to být velmi těžké. Také samozřejmě hodně síly fanouškům skupiny 100% a všem jejím členům.
MinWoo odpočívej v pokoji.


Nenávidím ho! - 6. kapitola

25. března 2018 v 8:25 | Anaj |  Nenávidím ho!

Zdravím,
jestli něco opravdu nenávidím, tak je to střídání času ze zimního na letní. Kdo má jaké právo brát mi moji hodinu spánku! Nikdo, já ji chci zpátky! Troufám si říct, že letos jsem to zvládla celkem až nadmíru dobře a ráno bych klidně byla schopna vstát v sedm, jak jsem původně plánovala, ale tak hodina navíc přece nikomu neuškodí. Opravdu bych tohle střídání zrušila, je to matoucí pro lidi i zvířata a nikomu a ničemu to neprospívá. Proč teda dodržovat něco, co je v dnešní době k ničemu?
Ve věku Lee jsem se dostala ke krásným sedmnáctinám. Byl to docela boj napsat něco trochu rebelského, protože já a nějaká rebélie? To nepřipadá v úvahu, ale byla to zajímavá zkušenost takhle přes "World".

Nenávidím ho! - 5. kapitola

24. března 2018 v 14:25 | Anaj |  Nenávidím ho!
Zdravím,
už jsem si ani nemyslela, že se mi povede udělat nějaký lepší cover pro toto dílo. Nakonec jsem ale narazila na tento obrázek, který mě dostal. Trochu jsem ho poupravila a tadá! Dobře, není to nic světoborného, ale lepší než nic. Po týdnu tedy přináším další díl této krásy. Poslední dobou zjišťuju, že u těchto článků nemám co psát. Takže to nebudu okecávat.

Seventeen BSS, SM Station 2

23. března 2018 v 22:05 | Anaj |  KPOP: Comebacky
Dnes to bude opět velmi rychlé. Začneme něčím, co je v podstatě debutem. BSS se stali první podskupinou Seventeen. Jméno skupiny je odvozeno od pravých jmen jednotlivých členů (Boo, Seok, Soon). Tahle trojice vydala energetický digitální singl Just Do It. Je to opravdu odlehčená písnička s velmi barevným speciálním klipem, pokud si chcete vychutnat spíše tu choreografii, tak je tady oficiální video, které zachycuje vystoupení na pódiu bez přehnaných barevých efektů.


Pánové ze Super Junior se odvázali v rámci projektu SM Station 2, v rámci kterého vydali singl Super Duper. Co k tomu jen říct. Ta písnička asi není úplně můj styl, nechytla mě. Ten animovaný videoklip je ale naprosto ztřeštěný a vlastně úžasný. Teda pokud vám nevadí, že na vás na každém rohu skáče hláška "Super duper" nebo medvídci s brýlemi či dokonce něco, co připomíná zubní protézy. Ty tancující postavičky jsou ale povedené a najdeme zde i několik zmínek na dřívější tvorbu Super Junior. Je vidět, že se vyřádili.

Proč jsou svatby homosexuálů špatné?

22. března 2018 v 16:35 | Anaj |  Moje tlachání

Zdravím,
dnes bych tu chtěla rozebrat celkem vážné téma. I do naší školy dorazila petice pro podporu legalizace uzavírání manželství mezi homosexuálními páry. O tom, že se pod tento návrh podepíšu, jsem nemusela moc dlouho přemýšlet a byla jsem moc ráda, že několik lidí z mojí třídy na tom bylo podobně. I přes to se na naší škole našlo sotva deset lidí, kteří tuto myšlenku podpořili také, většina byla z mé třídy, což mě na jednu stranu překvapilo, na druhou jsem za to byla ráda.
Já osobně nechápu, proč tyhle věci musíme vůbec řešit. Podle mě by se ve vyspělé společnosti nemělo řešit, zda se rozhodnete svůj život sdílet s osobou opačného nebo stejného pohlaví. Žijeme v 21. století ne ve středověku, kdy se za tyto věci upalovalo. Podle všeho tomu tak ale není. Mnoho lidí má se svatbou mezi stejným pohlavím velký problém. Nechápu proč. V čem je problém? Jde jen o změnu v zákonech, zbytek je přece úplně stejný jako u hetero párů.
Přála bych si, abychom jednou dospěli do toho bodu, kdy bude jedno jestli jsi na holky či na kluky, kdy obojí bude normální a přirozené. Žádné "comming outy", které dotyčné osoby mnohdy musí stát nervy. Nedovedu si představit, jaké to musí být, když si nejste jistí, zda vás dotyční nezavrhnou jen kvůli takové "drobnosti" jako je sexuální orientace.
Všeobecně jsem pro rovnoprávnost. Pod tímto pojmem si každý představí něco jiného. Já bych chtěla, aby se s každým zacházelo stejně. Štvou mě ty názory lidí, že homosexuálové chtějí něco naprosto nepřijatelného, něco, co by je zvýhodňovalo. Podle mě jim jde jen o tu rovnoprávnost. Vždyť, co je špatné na tom, moci vzít na ulici svou drahou polovičku za ruku, aniž by na vás všichni divně civěli. Stejně je to i se svatbou. Hetero páry se brát mohou normálně, u ostatních je to divné.
S tím zvýhodňováním se dostáváme k problému s menšinami tady u nás. Ať si kdo chce, co chce říká, to že jsou v menšině přece neznamená, že nemusí nic dělat a jen brát dávky od státu. A když se nějaký "většinový" občan ohradí, tak je to rasismus a Bůh ví co ještě. Tohle je podle mě špatně. Ano, každý by měl mít podle zákona právo na nějakou tu podporu, ale opět by měla pro všechny platit stejná pravidla. Nevím přesně, kde je tady chyba, ale nemělo by se stávat, že dotyční zvládnou vyžít jen z dávek a nemusí tím pádem nic dělat, čímž jen přitěžují zbylým daňovým poplatníkům. A ano, vím, že všichni nejsou stejní. Znala jsem menšinové rodiny, které se u nás skvěle přizpůsobily a nedělaly žádné problémy. Pořád si myslím, že když se člověk chová slušně a snaží se, tak ho lidé přijmou a nezáleží na barvě kůže, jazyce a podobných věcech. Dalším takovým příkladem jsou fanatické feministky. Já osobně jsem pro feminismus, je důležité, aby ženy měly stejná práva jako muži, ale u některých žen, které propagují toto hnutí, si už říkám, že to nemá s feminismem nic společného, protože jejich ideje nemají mnohdy s rovnoprávností nic společného, prostě se jen chtějí zviditelnit a řekla bych, že i tomu feminismu jako takovému spíše škodí.
Zpět k svatbám homosexuálů. U nás v ČR mohou tito lidé uzavírat registrovaná partnerství. Poskytuje to jistá práva obou partnerům, ale i tak to nemá s plnohodnotným sňatkem nic moc společného. Dostalo mě, když nám naše učitelka češtiny a společenských věd vykládala o rodinném právu a dostala se také k těmto registrovaným partnerstvím. Pronesla to s takovým nezájmem a ještě nezapomněla dodat, že homosexuálové tyto svazky uzavírají jen kvůli penězům. Správně, proč by to jinak dělali, stejně jako "normální" páry, ty se berou jen kvůli majetku a penězům. Nic jiného v tom není.

Rozesmutnilo mě, když mi spolužačka řekla, že se její přítel nesmí dozvědět, že tu petici také podepsala, protože by ji asi zabil. Kruci lidi, proč máte tuhle potřebu...
S pojmem manželství homosexuálů se také nese problém ohledně adopce dětí prvě gayi a lesbami. Já nejsem nějaký odborník přes dětskou psychiku, ale myslím si, že pro dítě je lepší vyrůstat v nějaké rodině, než v dětském domově. Znala jsem kluka, který strávil v děcáku dva roky, poté si ho adoptoval nějaký pár. Asi rok poté jsme ho potkali a on byl úplně ten nejšťastnější, že může mít rodinu, které na něm záleží. Tudíž bych proti tomuto také nic nenamítala. Samozřejmě, musely by i tyto páry projít všemi potřebnými prověřeními, zda jsou schopni se o dítě postarat, jako obyčejné dvojice, ale když by vyšlo, že je ve v pořádku, tak proč ne?
Lidé argumentují mnohými fakty, vynechám ten, že dítě může od rodičů homosexualitu "chytit", protože věřím, že tomu už dnes nikdo ani nemůže věřit, ale jsou tu argumenty typu, že to adoptované dítě homosexuály může mít potom u vrstevníků těžké, mohlo by být šikanováno a podobně. A jsme opět na začátku. Kdybychom žili ve společnosti, kde "být homosexuál" je normální, nemuseli bychom řešit problémy se šikanou těchto dětí. Ale to by chtělo zasáhnout hned u kořenů, hned od dětství ho upozornit na to, že i kluk s klukem a dívka s dívkou spolu mohou tvořit pár, ne jen kluk a holka, aby to pro něj bylo přirozené. Poté by podle mě vše bylo mnohem jednodušší, lidem by to nepřišlo divné. Určitě by se našli tací, kterým by to vadilo. To asi vždycky, ale je třeba se nad tím zamyslet.
Pořád se oháníme tím, jak jsme moderní a civilizovaní, ale mnozí z nás nejsou schopni přijmout takový jednoduchý fakt o lidech, jako je právě orientace. Jen tak ze zvědavosti jsem projela seznam států, u kterých bylo vyznačeno, zda a co je u nich legální a nelegální. Ani mě nepřekvapilo, kolik asijských zemí znemožňuje homosexuálům sňatky či vůbec společné soužití, je známo, že Asie je všeobecně hodně konzervativní. Vyděsily mě ale tresty smrti v některých zemích. Ano byly to státy rozvojové, převážně v Africe, ale i tak.
Jako kladný příklad povolení manželství gayů bych uvedla třeba USA nebo Spojené království, kde jak se zdá vše funguje naprosto stejně, jako dřív. Myslím si, že i u nás by to nemusel být takový problém. Stále si stěžujeme, jak se mladí málo berou a raději spolu žijou "na hromádce", ale když si někdo někoho chce dobrovolně vzít, tak mu to zakážeme, protože jsou oba stejného pohlaví. Nedává mi to smysl. Tímto samozřejmě nijak neodsuzuji ty, kteří se prostě brát nechtějí, je to čistě jejich svobodné rozhodnutí. Někdo prostě ten "papír" na vztah nepotřebuje či nechce, ale myslím si, že je hloupost v tom bránit ostatním.
Tento problém se v podstatě mě osobně netýká, ani neznám nikoho ve svém okolí, kdo by byl homosexuál a chtěl se oženit, ale nemohl. I tak mi přijde, že je to otázka, která se týká všech. Je to o všeobecné toleranci a respektování toho druhého s čímž máme mnohdy problém. Chtěla jsem se k tomuto problému vyjádřit srozumitelně, bohužel mi to úplně nevyšlo, protože mi myšlenky pořád skákaly sem a tam a než jsem dopsala jednu myšlenku, už jsem měla jinou, ale zase jsem tady nechtěla působit jako nějaký extremista, který si myslí, že je LGBTQ komunita utlačována a nemá žádná práva a všichni jsou proti nim. To ne, přála bych si rovnost, vím, že ani zde nejsou všichni dobří. Blbce najdete totiž úplně všude. I tak jsem ráda, že jsem to sem napsala a tím jasně vyjádřila svůj názor na věc. Upřímně doufám, že to nakonec projde, podpora u politiků nějaká je, tak snad.
Tímto končím svůj proslov a jsem hrdá na ty, kteří to celé přečetli a neztratili se v tom, protože jak říkám, snažila jsem se, ale moje hlava toho chtěla říct až moc a ruce nestíhaly. Jak by řekl můj bratr: "Hlava byla vzhůru, ale nohy ještě ne, a proto jsem nemohl vstát z postele."


WANNA ONE, ILHOON

20. března 2018 v 14:23 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Dnes jen velmi rychle, protože nemám čas na žádné dlouhé okecávání. Takže šup. Wanna One vydali album 0+1=1 (I Promise You) a spolu s ním také video k titulní písni Boomerang. Upřímně mi na této skladbě něco nesedí, mám pocit, že už jsem ji někde slyšela. Přesněji bych řekla, že je podobná Fanfare od SF9, která se mi teda líbila víc. Na druhou stranu má Boomerang velmi chytlavý refrén. Bohužel, na to jak jsem byla nadšená z jejich předcházející hudby, tak nyní opět klesám.


Ilhoon po pecce She's Gone vydal video k písni Always, na které spolupracoval s Jinhooem ze skupiny PENTAGON. Miluju tu písničku, stejně jako ten videoklip. Hlasy obou dvou se skvěle doplňují a tvoří takdojemnou píseň pro mámu. Video je navíc doplněno o fotky z Ilhoonova dětství, takže je to taková nostalgie, ale moc hezká.