!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Jonghyun - Shinin M/V [Poet|Artist]

23. ledna 2018 v 14:52 | Anaj |  KPOP: Ostatní

Do jaké skupiny zařadit album od interpreta, který umřel, ale přesto bylo rozhodnuto, že jeho poslední album, které stihl před odchodem dokončit, posmrtně vydají? Těžká otázka.
Jonghyun, který nás před více než měsícem opustil, před svou smrtí pracoval na albu, dokonce natočil i videoklip k titulní písničce. Když umřel, tak jsem myslela, že tím to skončí. Kdepak. Společnost se nakonec rozhodla album vydat, s tím že pšíspěvek poputuje k matce Jonghyuna a ta ho rozdá na chcaritu. To je hezké gesto, myslím, e by s tím autor souhlasil.
Takže, dnes naposledy se můžeme potěšit novou hudbou od Jonghyuna. Album nese název Poet|Artist. Titulní skladbou je Shinin s krásně barevným a veselým videem. Při sledování tohoto klipu se mi opravdu hrnuly slzy do očí. Pořád mě to tak moc mrzí. Přepadají mě také dost pochmurné myšlenky. Jak dokonale dokázal zamaskovat, že něco není v pořádku. Kolik dalších idolů tohle dělá také a ve skrytu duše trpí? Otázky, na které asi nikdy nedostanu odpovědi.
Na druhou stranu, celé album je určitě to nejlepší, co kdy vytvořil. Většina skladeb je baladického charkteru, ale jsou střižené do takového, řekněme tanečního, stylu, což mě strašně vyhovuje. Celé album jsem projela a nenašla jsem žádnou skladbu, která by se mi nelíbila, což o jeho dřívější tvorbě říct úplně nemůžu. Škoda, že tu není mezi námi, abych měla pocit, že od něj uslyším ještě něco podobného.
Tímto se tedy definitivně loučíme s Jonghyunem. Snad mu jen do nebe vzkázat: "Pracoval jsi tvrdě."

Seznam skladeb:
1. 빛이 나 (Shinin')
2. 환상통 (Only One You Need)
3. 와플 (#Hashtag)
4. 기름때 (Grease)
5. Take The Dive
6. 사람 구경 중 (Sightseeing)
7. Rewind
8. 하루만이라도 (Just for Day)
9. 어떤 기분이 들까 (I'm So Curious)
10. Sentimental
11. 우린 봄이 오기 전에 (Before Our Spring)


Překlad textu na titulce alba: Můžeme být spolu v tomto vesmíru, zatímco jsme na jiných stranách Země. Můžeme být spolu vždy, ne jen ve dvanáct hodin. Fyzické záležitosti jsou v našem vesmíru bezvýznamné. Jen doufám, že to nikdy neskončí. Doufám, že tento vesmír, který náleží tobě a mně, bude místem pro kohokoliv, kdo chce odpočívat v klidu. Doufám, že naše vzpomínky budou růst a objímat tě, jako žádné jiné. Tohle je určeno pro ty, kteří vytvořili náš vesmír společně. Děkuji ti.

Když jsem to četla poprvé, tak jsem málem brečela, což stálo za dvě věci neboť jsem byla ve škole, naštěstí mě všichni ignorují.
Opravdu mi chybí, nikdy bych si nepomyslela, že někdo, koho jsem vůbec neznala, mi může v mém světě chybět. Je to tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama