Leden 2018

GBML - Kapitola 6

31. ledna 2018 v 16:00 | Anaj |  GBML

Na víkend nebo pátek plánuji nějaký větší článek, kde budu kecat. Už dlouho jsem nic takového nevydala a chybí mi si prostě popovídat s monitorem a klávesnicí. :)
Co se GBML týče, dopředu se omlouvám za to, že jsem nebyla schopná vymyslet lepší zvonění budíku. Za nic jiného se radši omlouvat nebudu, prootže když začnu, tak nevím, kdy přestat.

Golden Child - It’s U M/V a Red Velvet - Bad Boy M/V

31. ledna 2018 v 15:13 | Anaj
Zdravím,
dneska toho mám opravdu hodně, takže to vezmu jen hop sem šup tam.
Rookie skupina Golden Child v pondělí předvedla světu své první comebackové mini album Miracle s titulní písní It's U. Ta písnička je zajímavá a chytlavá, nabitá mladistvou energií, což jen podporuje prostředí školy. Přijde mi úsměvné, jak se Infinite školnímu prostředí vyhýbají, zatímco jejich mladší "bráchové" jsou v něm jako doma. Ano, vím, že obě skupiny mají naprosto rozdílné koncepty a v tom to je. Smutnou zprávou pro všechny fandy ale je, že se Golden Child vrací jen v deseti členech, neboť člen Jaeseok někdy na začátku ledna partu opustil. Je to škoda, ale věřím, že i v deseti členech se to dá ustát.

Seznam skladeb:
1. 奇跡 (기적) (Miracle)
2. 너라고 (It's U)
3. Lady
4. Crush
5. 모든 날 (All Day)
6. I'm Falling
Dívčí skupina se také v pondělí vrátila s repacaged albem The Perfect Red Velvet. Titulní skldabu tentokrát obstarává Bad Boy, což je podle mě trefa do černého. Peek-A-Boo mě k nim přivedlo a tahle mě u nich udrží. Moc se mi líbí, že trochu upustily od toho jejich typického stylu, který byl lehce..., nejsem si jistá jestli pro to je nějaké slovo, mně připomínaly malované panenky, trošku. Jejich současný styl na mě působí, jakoby konečně dospěly.

Seznam skladeb:
1. Bad Boy
2. All Right
3. 피카부 (Peek-A-Boo)
4. 봐 (Look)
5. I Just
6. Kingdom Come
7. Time to Love
8. 두 번째 데이트 (My Second Date)
9. Attaboy
10. Perfect 10
11. About Love
12. 달빛 소리 (Moonlight Melody)GBML - Kapitola 5

27. ledna 2018 v 17:52 | Anaj |  GBML
Zdravím,
jsem nějaká skleslá po výsledcích prezidentských voleb. Původně jsem tomu chtěla věnovat celý článek, ale nemám na to sílu. Snad jen, že doufám, že pan Zeman těch pět let zvládne, protože když jsem ho dnes viděla, trochu jsem se bála, že je to křeslo moc daleko, než zvládne dojít.
Co se GBML týče... asi nic zajímavého. Teď, když to vydávám, tak si teprve říkám, jak je to hrozně nudné. Každým pádem, dostaneme se k "velkému" odhalení a do této kapitoly jsem taky zpracovala texting, doufám, že mi to blog nepřehází tak, že to bude vypadat, jako bych si s tím nedala žádnou práci, protože to není pravda. Dalo mi to zabrat.
Přeji příjemné počtení a příjemný zbytek dne.

Rainz, iKON, SM Station

26. ledna 2018 v 21:53 | Anaj |  KPOP: Comebacky
Zdravím,
konečně jsem našla čas sesumírovat comebacky z posledních dní, a že jich bylo celkem dost. Jako první tu mám skupinu Rainz, kteří se vrátili s mini albem Shake You Up. Kdo čeká rozkošné romantické hochy, jako při jejich debutu s Juliette, tak má smůlu, chlapci totiž šáhli po něčem daleko temnějším, smyslnějším a rytmičtějším. Turn It Up je tanečně laděná píseň se skvělým beatem a ještě lepší choreografií. Škoda, že to s touto skupiou zatím vypadá na brzký konec, i když se jedná o prodloužení smlouvy.

Zeznam skladeb:
1. Turn It up
2. Music Up
3. Open Ur Heart
4. Somebody
5. Turn It Up (Inst.)
Včera se také po nějakém tom čase opět vrátili iKON s druhým studiovým albem Return. Já osobně zbožňuju jejich styl hudby, ať už tu jejich hip-hopovou stránku nebo i tu, co ukazují zde. Tu jemnější, procítěnější, víc do tanečna. Něco takového je i titulní píseň Love Scenario s moc povedeným videoklipem. Na albu ale najdete i spíš tu rapovou či hip-hopovou tvorbu, takže si můžete vybrat, co je vašemu srdci bližší. Na kluky se vždycky strašně dlouho čeká. Po debutu se stáhli v podstatě úplně, sice měli nějaké aktivity v Japonsku, ale v korei se po nich vpodstatě slehla zem. Teď to konečně vypadá nadějně, protože společnost slíbila, že je bude více propagovat, což je třeba, protože oni opravdu tvoří zajímavou hudbu.

Seznam skladeb:
1. Love Scenario
2. Beautiful
3. 돗대 (One and Only) (B.I Sólo)
4. 나쁜놈 (Jerk)
5. Best friend
6. Everything
7. 안아보자 (Hug Me)
8. 잊지마요 (Don't Forget)
9. 시노시작 (Sinosijak)
10. 나를 사랑하지 않나요? (Love Me)
11. Just Go
12. Long Time No See
Dnes vyšlo projektové video SM Station 2, které nás zanese do letního období k bazénu,na párty... Při tom nás bude doprovázet velmi příjemná melodie písničky Always Find You, kterou nazpívala Yuri (SNSD) a na hudbě se podílel DJ Raiden. Vzniklo z toho něco moc pohodového, pěkně poslouchatelného, v této zimě to dokáže zahřát.Jen na závěr ještě poznamenám, že předevčírem SM vydala video k písničce Before Our Spring od Jonghyuna. Tato píseň se nachází na posmrtně vydaném albu a video k ní zachycuje Jonghyuna na jednom z jeho posledních koncertů, ale také během všech možných okamžiků se skupinou. Upřímně doufám, že je to opravdu poslední vzpomínkové video k Jonghyunovi, protože mi přijde zbytečné stále otevírat ještě nezacelené rány. Na druhou stranu si něco takového určitě zasloužil, to video je pěkně udělané.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc nebo krásný den, podle toho, kdy tohle čtete. :)

GBML - Kapitola 4

24. ledna 2018 v 16:46 | Anaj |  GBML
Zdravím,
právě jsem dokoukala ze záznamu prezidentskou debatu a chce se mi jen nevěřícně kroutit hlavou. To jsme takový národ, že nevíme, že když někdo mluví tak ho necháme domluvit, aniž bychom museli bučet nebo pískat? Opravdu mi je z toho smutno, ale nevím, možná takhle debaty mají vypadat, jsem v tomhle ohledu dost nezkušená.

Vraťme se k něčemu pozitivnějšímu, i když dnes to bude pěkné milostné drama, tedy ne tak úplně, ale konečně nám budou odhaleny milostné problémy našeho milého Martina. Kdo se těšil?

Jonghyun - Shinin M/V [Poet|Artist]

23. ledna 2018 v 14:52 | Anaj |  KPOP: Ostatní

Do jaké skupiny zařadit album od interpreta, který umřel, ale přesto bylo rozhodnuto, že jeho poslední album, které stihl před odchodem dokončit, posmrtně vydají? Těžká otázka.
Jonghyun, který nás před více než měsícem opustil, před svou smrtí pracoval na albu, dokonce natočil i videoklip k titulní písničce. Když umřel, tak jsem myslela, že tím to skončí. Kdepak. Společnost se nakonec rozhodla album vydat, s tím že pšíspěvek poputuje k matce Jonghyuna a ta ho rozdá na chcaritu. To je hezké gesto, myslím, e by s tím autor souhlasil.
Takže, dnes naposledy se můžeme potěšit novou hudbou od Jonghyuna. Album nese název Poet|Artist. Titulní skladbou je Shinin s krásně barevným a veselým videem. Při sledování tohoto klipu se mi opravdu hrnuly slzy do očí. Pořád mě to tak moc mrzí. Přepadají mě také dost pochmurné myšlenky. Jak dokonale dokázal zamaskovat, že něco není v pořádku. Kolik dalších idolů tohle dělá také a ve skrytu duše trpí? Otázky, na které asi nikdy nedostanu odpovědi.
Na druhou stranu, celé album je určitě to nejlepší, co kdy vytvořil. Většina skladeb je baladického charkteru, ale jsou střižené do takového, řekněme tanečního, stylu, což mě strašně vyhovuje. Celé album jsem projela a nenašla jsem žádnou skladbu, která by se mi nelíbila, což o jeho dřívější tvorbě říct úplně nemůžu. Škoda, že tu není mezi námi, abych měla pocit, že od něj uslyším ještě něco podobného.
Tímto se tedy definitivně loučíme s Jonghyunem. Snad mu jen do nebe vzkázat: "Pracoval jsi tvrdě."

Seznam skladeb:
1. 빛이 나 (Shinin')
2. 환상통 (Only One You Need)
3. 와플 (#Hashtag)
4. 기름때 (Grease)
5. Take The Dive
6. 사람 구경 중 (Sightseeing)
7. Rewind
8. 하루만이라도 (Just for Day)
9. 어떤 기분이 들까 (I'm So Curious)
10. Sentimental
11. 우린 봄이 오기 전에 (Before Our Spring)


Překlad textu na titulce alba: Můžeme být spolu v tomto vesmíru, zatímco jsme na jiných stranách Země. Můžeme být spolu vždy, ne jen ve dvanáct hodin. Fyzické záležitosti jsou v našem vesmíru bezvýznamné. Jen doufám, že to nikdy neskončí. Doufám, že tento vesmír, který náleží tobě a mně, bude místem pro kohokoliv, kdo chce odpočívat v klidu. Doufám, že naše vzpomínky budou růst a objímat tě, jako žádné jiné. Tohle je určeno pro ty, kteří vytvořili náš vesmír společně. Děkuji ti.

Když jsem to četla poprvé, tak jsem málem brečela, což stálo za dvě věci neboť jsem byla ve škole, naštěstí mě všichni ignorují.
Opravdu mi chybí, nikdy bych si nepomyslela, že někdo, koho jsem vůbec neznala, mi může v mém světě chybět. Je to tak.

Ravi, MiSO

22. ledna 2018 v 18:02 | Anaj |  KPOP: Comebacky
Zdravím,
nudím se. Ne kecám, já nevím, co to nuda je. Ale teď vážně. Ve škole byl dnes podezřelý klid, učitelé se asi připravují na závěrečný útok a já nevím, co dělat. Takže jsem tady a sepisuju pitomosti, protože mě nic lepšího opravdu nenapadlo a už dlouho jsem se neozvala. Jindy by to ode mě byla prokrastinace, ale přísahám, že dnes mám vše udělané skoro na týden dopředu. Jo, je to děsivé. Možná bych mohla konečně napsat něco alespoň trošku zajímavého, protože tady ze mě už nic nevypadne. Hurá na to.


Ravi, rapper ze skupiny VIXX, dnes vydal svůj druhý mixtape Nirvana. Na stejnojmenné titulní písni s ním slyšíme ještě zpěvačku Park Jimin. nevím, jestli mi to přijde jen v porovnání s Jimin, ale Ravi má v téhle písni strašně hluboký hlas, ne že by mi to vadilo. :) O samotné zpěvačce toho moc nevím, tedy vlastně vůbec nic. Prý je členkou nějakého dua 15&, takže pokud vás zaujala, klidně si je najděte. Musím uznat, že Raviho sólová tvorba je opravdu něco, navíc si ji tvoří sám a mnohdy spolupracuje se zajímavými interprety.

Seznam skladeb:
1. 끓는점 (Boiling Point) (ft. Sik. K)
2. Chameleon
3. Nirvana (ft. Park JiMin)
4. Payday (ft. 최초아, OLNL)
6. Alcohol
7. Where Am I (ft. Microdot)
Když jsem na písničku Benjamin Button narazila, myslela jsem si, že o interpretce MiSO slyším poprvé. Písnička mě zaujala, opravdu se to skvěle poslouchá, takže jsem začala pátrat a zjistila jsem, že ji znám. Narazila jsem na ni loni díky písni KKPP, kdy mi strašně připomínala Hyunu z 4Minute. Tímto počinem mi ukázala, že je ale úplně někdo jiný. Novinka je úplně jiného rázu a pro mě mnohem víc stravitelná, co říkám, moc se mi to líbí. Jsem moc ráda, že jsem nakonec klikla a poslechla si to. :)

GBML - Kapitola 3

20. ledna 2018 v 17:52 | Anaj |  GBML

Dostáváme se ke kapitole číslo tři, jej. Mlěa jsem to v plánu vydat výjimečně dřív, což se mi nakonec bohužel nepodařilo, protože mám pocit, že rodiče jsou snad placení za to, aby mi kazili všechny moje plány. Ale i tak, příběh pokračuje dál a dočkáme se prvního setkání s Martinem, lehkého nedorozumnění... a to je asi tak všechno. :) Přeji příjemné počtení.

JBJ, Sunmi, Jimin

19. ledna 2018 v 22:26 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Zdravím,
chtěla bych se omluvit za zpoždění, ale kvůli poryvům větru nám vypadával internet, a já byla ráda, že jsem odeslala věci do školy v určený termín, natož abych psala na blog. Tenhle článek jsem sice včera psát začala, ale po druhém výpadku se mi neuložil, a tak jsem to zapíchla a dodělávám to až dnes.
Ráda bych zmínila o středečním comebacku chlapecké rookie skupiny JBJ s mini albem True Colors. Je to jejich první mini album od debutu, který mě velmi zaujal a tento comeback vůbec není špatný. Titulní písnička My Flower, je sice úplně z jiného soudku než debutová Fantasy, ale kluci v ní ukazují zase jinou část sebe, což je skvělé. Celé video je plné barev a mně to k nim sedí možná i trochu víc než to tajemné pozadí, vždyť jsou mladí a k mádí barvy patří.

Seznam skladeb:
1. True Colors
2. On My Mind
3. 꽃이야 (My Flower)
4. Moonlight
5. Wonderful Day
6. 매일 (Everyday)
Své fanoušky, mezi které se od Gashiny počítám i já, potěšila včera zpěvačka Sunmi. Vydala digitální singl Heroine. Kdybych měla porovnat její tvorbu v JYP a po odchodu z této společnosti, tak si myslím, že momentálně vytváří, pro mě mnohem lepší hudbu. Ne že by se mijejí dřívější songy nelíbily, jen tyhle jsou úplně jiné a přesto mám pocit, že je to víc ona. Začátek videa může navozovat pocit, že jsme se vrátili do Gashiny, ale není tomu tak. Řekla bych, že nejdůležitější větou, kterou Sumi pronáší je "The show must go on." To je slavná fráze již z dob Queenů, ale něco na ní je.Jako poslední se zmíním o rapperce ze skupiny AOA, Jimin. Ta dnes vydala singl Hey v rámci projektu Ready to Jimin. Musím uznat, že ta písnička je dobrá. Dlouho jsem od ní nic, co by mě zaujalo, neslyšela, ale tahle jo. Má dobrý rytmus, melodii, beat a ten text je svým způsobem taky dobrý. Takže na poslech super, Jimin má takový, pro mě lehce otravný hlas, ale to je to, co ji nechává vyniknout. Problém nastává u videa. Je šílené a pro mě ne úplně koukatelné a to z jednoho důvodu. Prostě se mi v těch růžových vlasech nebo paruce, vůbec nelíbí. Ale vůbec. Vidím v ní spíš takovou tu panenku barbie, ne holku, co si užívá na party.
pro dnešek je to ode mě vše a přeji dobrou noc.

GBML - Kapitola 2

17. ledna 2018 v 14:43 | Anaj |  GBML

Je mi hrozně při pomyšlení na to, že jsem tady, až do dneška, nic nepřidala, ale zbývá týden do konce klasifikace a jen na zítra mám naplánované dva testy a s jedním tak nějak počítám, že bude bez oznámení. Takže frmol. Dnes to ale konečně prolomím. Přináším totiž druhý díl té mé nádhery. Konečně se nám objeví nová postava, která v tomto příběhu sehraje jednu z hlavních úloh. Jsem opravdu ráda za každé přečtení. Mějte se hezky a studenti držte se.