Kpop Debuts 2017 [Part 2/2]

28. prosince 2017 v 15:13 | Anaj |  KPOP: Debuty

Druhá část je tu! ;)


MXM
Jestli jsem říkala u Wanna One, že z Produce 101 s.2 nic dobrého nevzešlo, musím to teď vzít zpět, protože tihle dva kluci (YoungMin a DongHyun), kteří debutovali 6. září s písničkou I'm The One si mě získali. Oni sami podle všeho nedosáhli úplně špatného umístění (jeden 15. a druhý 28., což není zas tak hrozné), jejich debut je energetický, chytlavý a rozhodně zajímavý. Video je oproti vítězné skupině pěkně zpracované a alespoň trochu originální. Ano jsem ráda, že jsem na ně narazila a těším se na další počiny.

Choreografie pro tuto píseň je poměrně zajímavá, působí jednoduše, ale věřím, že s ní bylo dost práce. Jediné co bych tak trochu vytkla je to, že se mi zdá, že je neslyším. Myslím, že jsou slyšet z přídavných hlasů, ale já si tak nejsem jistá jestli opravdu zpívají nebo ne. Plus dávám Youngminovi, který je slyšet podle mě víc.

TRCNG
Oznámení o debutu nové, dokonce 10-ti členné klučičí skupiny pod TS Entertainment, vyvolalo několik typů reakcí. Někdo proklel jak novou skupinu tak TS, někteří hájili kluky a prosili TS, aby se klukům dostatečně věnovala a některým to bylo jedno. Já osobně sice neoplývám sympatiemi k TS, ale klukům jsem debut přála, po shlédnutí teaserů jsem byla dokonce i zědavá na to, co předvedou, protože nic a nikdo by se neměl soudit podle obalu. Kluci nakonec debutovali 10. října se singlem Spectrum. A podle mě se to dost povedlo, kluci působí jako nový vítr do plachet kpopu. Je to opravdu dobré, spousta lidí píše, že jim to připomíná B.A.P, s tím nesouhlasím, protože B.A.P byli a pořád jsou jen jedni a ani tihle se jim nijak zvlášť nepodobají. Ano zvolili "drsnější" styl na začátek, ale to spousta nových skupin. Od jejich tanečních kreací až po hlasy je to vše tedy dobré. Jediné co mě děsí je, že jsou všichhni mladší než já. (Nejstarší chudák se narodil v roce 2000.) Je to trochu nezvyk doteď byli všichni idolové ode mě starší minimálně o ten rok, ale teď hold přichází nová generace.

Tady kluci předvedli skvělou show, ale nějak jim nežeru, že jedou naživo, protože s tou choreografii, kterou mají sice skvěle zmáklou, mi přijde v podstatě nemožné, a by měli tak vyrovnané a silné hlasy.

HASH TAG
Tahle sedmičlenná dívčí skupina debutovala 11. října s písní Hue na mini albu The Girl Next Door a i když se mi zrovna tenhle počin moc nezamlouvá, vidím v těhle dívkách jakýsi potenciál. Možná, že časem vybudují něco, co bude stát za to.

Musím uznat, že se holky snažily. Kolik výrazů byly schopny vykouzlit na svých tvářích bylo až neuvěřitelné. :) Některé části choreografie mi připadaly moc pěkné, jindy jsem zas jen nevěřícně kroutila hlavou, ale v závěru to vypadalo hezky.

RAINZ
Sedmičlenná chlapecká skupina debutovala 12. října s písničkou Juliette,která se nacházela na mini albu Sunshine. Kluci byli také součástí již několikrát zmíněné Produce 101 s.2, jejich debutová písnička je fajn, ale rozhodně si z ní nesedám na zadek, plus mi její začátek připomíná nějakou jinou skladbu, jen si za boha nemohu vzpomenout jakou. Písnička je to průměrná, ve videu spojují zamilovaný příběh a virtuální realitu, což může působit svěže, ale po zjištění že kluci mají smlouvu jen na rok, zjišťuji, že opravdu nemají moc času na to, aby se dokázali z té průměrnosti vyhrabat. Uvidíme.

Choreografii mají zmáknutou a troufnu si říct, že je docela nápaditá a zábavná.

JBJ
Tahle šesti (sedmi) členná skupina debutovala 18. října s mini albem Fantasy a stejnojmennou titulní skladbou. Kluci byli také součástí show Produce 101 s.2 a fanoušci si je prý tak nějak vyprosili. Musím uznat, že jsou dobří, zatím všichni, kteří vznikli díky téhle show, jsou podle mě leší než hlavní skupina, ale to je jen osobní názor. Video k Fantasy je moc dobře zpracované a kluci moc hezky zpívají. Já mám s Fantasy trochu problém. Na jednu stranu se mi líbí, ale stále jsem se nedostala do toho bodu, kdy bych si ji musela sama od sebe pouštět. Ještě uvidíme.

Zamilovala jsem si jejich taneční vystoupení, při který z nich srší sebevědomí a taky talent.

SOLE
Tato sólistka debutovala 3. listopadu s písní Ride, na které slyšíme ještě jistého Thama. Náhodou jsem na ni narazila a byla jsem překvapena, jak pěkný hlas má. I video je velmi pěkné, jednoduché, ale líbivé. Uvidíme, čím překvapí dál.

BLAH BLAH
Nějakým způsobem mě zaujal debut téhle pětičlenné dívčí skupiny, možná kvůli vtipně znějícímu jménu, který se konal 22. listopadu s písní Good Job. Asi prvních třicet vteřin videa jsem si říkala: "Panebože, to asi nebude nic pro mě," ale potom se tam objevily části, které mě celkem chytly. Neříkám, že z tohoto počinu skáču metr do vzduchu, ale možná, že bych tuhle pětici úplně neodsunovala, třeba tohle byl jen rozjezd a přijde něco lepšího později.

Zde jejich debut stage, kde předvedly že jsou opravdu krásné a šikovné. Jen jim pořád nějak nechci věřit ty stálé úsměvy, které mi trochu lezly na nervy.

BLK
Beyond Limit Key, skupina, která debutovala 28. listopadu s písní Hero. Debutovali v šesti členech, čekajíc, jak dopadne sedmý člen v show MIXNINE. Tahle šestice rozhodně má čím zaujmout. Hrozně moc se mi líbí jejich debutový styl, ten nádech japonské kultury ve videu a jejich taneční kreace jsou opravdu dechberoucí. Podle mě jsou opravdu slibnou rookie skupinou a doufám, že se dočkáme spousty dalších podobných děl.

Živé vystoupení kluků mě na jednu stranu velmi zaujalo, na druhou musím uznat, že jsem čekala víc. Ve videu mají choreografii krásně sestříhanou, ale ve výsledku není až tak ohromující. Tím je nechci v žádném případě hanit, já jsem opravdu ta poslední, co má právo něco vytýkat, ale přijde mi, že některé části jsou nedotáhnuté. Toť vše.

1NB
One New Best, tak zní význam zkratky této nové dívčí skupiny, která debutovala s písní Where U At a také s velmi netypickým tématem. Objevuje se zde podvádění, pomsta a dokonce něco jako kanibalismus? Prvotně chci ale říct, že ta písnička jako taková je celkem pěkná, video je netypické, ale dobře zpracované. Pokud vás štvou typické sladké dívčí koncepty, zkoukněte tuhle pětici, která debutovala 29. listopadu.

V jednoduchosti je krása, i tak bych mohla shrnout jejich vystoupení.

THE BOYZ
Tak tahle skupina mi dala zabrat, než se mi podařilo spočítat, že se opravdu skládá z dvanácti členů. Debutovali 6. prosince s mini albem The First a titulní skladou Boy. Musím se přiznat, žiju pro tu jejich choreografii, opravdu. Určitě jim držím palce do budoucna, snad se nenechají zastavit a vydají ještě spoustu podobných chytlavých melodií s perfektně sladěnými choreorafiemi.

K živému vystoupení nemám co podotknout. Snad jen, slyšíte ten řev přihlížejících, to je dost podpory na začínající skupinu.


Tím jsem letošní debuty uzavřela, určitě mi jich tu mnoho chybí, nejsem stroj, abych mohla najít všechny, ale i tak myslím, že jsem dala dohormady pěkné číslo z nich. Pro mě jsou letos potěšujícími debuty hlavně ty Dreamcatcher, A.C.E, K.A.R.D a Triple H, na které většinou, ve výčtu z neznámých důvodů, pozapomínám, i když nechtěně. Dále také fandím bandám Golden Child a TRCNG. Držím palce Minzy, snad to dotáhne alespoň tak daleko jako se skupinou. Těším se na debuty v roce 2018.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama