Volby do Poslanecké sněmovny 2017

21. října 2017 v 20:00 | Anaj |  Moje tlachání

Zdravím,
tak co byli jste, pokud jste mohli, u voleb? Já ano. Vím, že jsem na své narozeniny říkala, že nepůjdu, ale nakonec jsem se nad tím hluboce zamyslela a došlo mi, že když nepůjdu, tak nebudu mít vůběc žádnou šanci něco změnit. Je možné, že jeden hlas nic nezmění, ale když to řekne takhle x stovek lidí, tak to už něco znamená. Mým největším problémem bylo, že jsem nevěděla koho volit. Trochu mi pomohla volební kalkulačka ZDE, i když to bylo spíš jen takové nastínění. Problém byl ten, že se spoustou názorů jednotlivých politiků a stran rozhodně nesouhlasím, ale ani jsem nenašla žádnou, se kterou bych měla stoprocentní shodu, navíc jsem ani pořádně nevěděla, kdo všechno kandiduje a jaký mají program. Volební lístky dorazily toto pondělí, kdy jsem byla na internátu, včera jsem se vrátila domů v půl jedenácté, takže jsem do poslední chvíle ani neznala kandidáty. Rodiče mi řekli, že si z toho nemám nic dělat, že se ve volbách vždy musí volit to menší zlo, jinak to prý nejde. Takže jsem si nakonec jednu stranu vybrala a lístek jim do urny vhodila.
Nu a protože to byly mé první volby, tak jsem samozřejmě řádně sledovala výsledky sčítání a upřímně jsem byla dost neklidná, protože to vypadalo dost hrozně. Něco takového jsem nečekala. Závěrečné výsledky mě částečně potěšili, ale také dost vyděsili. Nejsem sice nějak extra znalá v politické sféře, ale něco málo přece vím a to mi bohatě stačilo, abych se řádně zděsila. Při pohledu na mapu ČR, která byla celá zbarvena jedinou barvou, jsem si vzpomněla na dobu, kdy zde vládla jen jedna strana, ale když se člověk podívá na počet mandátů, tak ono to tak skoro je. Vždyť ANO má pomalu polovinu a ať se spojí v podstatě s kýmkoliv, tak budou mít většinu hlasů. Vůbec nechápu, jak můžou lidi být tak slepí. A co mě úplně dorazilo, byl zpěv Aleše Brichty a hnutí SPD naší hymny.
Závěrem jen, nechápu, nechápu naši zemi, nechápu naše lidi a asi už nechápu vůbec nic. Po těhle volbách mám takový pocit, že už mě tady nic nemůže překvapit. Uvidíme, co přinese čas a jak se to celé vyvrbí. Budou na to mít čtyři roky, což je dost dlouhá doba na to, aby se něco zlepšilo, nebo aby to šlo úplně do kytek. Nemám v plánu se z toho nějak hroutit, jen mě to mrzí. Ano i u těchto voleb jsou dobré zprávy, ale podle mě jich moc není. Tak to by bylo ode mě pro dnešek vše, jsem nějaká nachcípaná, takže radši zalezu do postele, ale dejte mi vědět v anketě, zda jste byli u voleb či ne.

Výsledek voleb
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Volili jste?

Ano 0% (0)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama