!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

[TOP X] To nejlepší ze smutných kpopových songů

3. října 2017 v 19:00 | Anaj |  KPOP: Ostatní
Zdravím,
já vím, dnes už jsem tady už oxidovala, ale znáte ten pocit, kdy prostě nechcete nic jiného než si v klidu pobrečet? Jestli ne, tak sem radši ani nekoukejte a buďte dál šťastní. :) Mě to vždycky jednou za čas chytne, není to nijak pravidelné, někdy je to dvakrát za měsíc, jindy se to třeba čtvrt roku neukáže. Ale zrovna teď, mě to chytlo. Nevím, zda je to tím blbým počasím, nebo tím, že je mi na nic a jsem k tomu všemu sama a popadají mě takové ty introvertské méněcenné myšlenky... Opravdu netuším. Na tyhle stavy mě osobně pomáhá zavřít se v pokoji, pustit do sluchátek hudbu, pobrečet si a do rána jsem v pohodě, většinou mě to chytá večer, naštěstí. Nu, a tak jsem si řekla, když už stejně nemáš co dělat, tak alespoň udělej něco pro svůj blog, ulev si, třeba ti to pomůže. Nebudu se tu vypsávat z toho, co mě trápí a tak podobně, jen bych chtěla sdílet skladby, které u mě v přehrávači v těchto chvílích letí. Dost jsem přemýšlela, zda to udělat čistě na kpop, nebo to mixnout s anglickou tvorbou, protože v těhle chvílích mi ve sluchátkách hrají všecna odvětví. Nakonec jsem se rozhodla, jednotlivě zmínit jen kpop, ale tady na začátku se musím zmínit i o těch ostatních interpretech.
Takže, pokud mě chcete se 100% jistotou rozbrečet, pusťte mi Evanescence, je v podstatě jedno co, protože většina jejich písní je slzy do očí hrnoucí. Tím pádem má tahle skupina těžký úděl a to ten, že je poslouchám opravdu jen v takových chvílích, i když teď jsem jen tak poslouchala jejich novinku Imperfection a musím uznat, že to zní dost dobře, i když to není jejich klasický zvuk. Mohla bych tu vyjmenovat tuny titulů, ale vyberu jen jeden a to My Last Breath, protože kdo by u tohoto alespoň nepopotahoval?

Zbytek vezmu rychleji, abych nezdržovala od toho hlavního. Od ostatních autorů je to potom spíš takové namátkové, takže například A Great Big World & Christina Aguilera - Say Something, Linkin Park - One More Light(tenhle song je opravdu peckový), Sia - The Greatest,Bruno Mars - Grenade,Demi Lovato - Skyscraper,Ed Sheeran - Photograph...Je jich určitě víc, ale tyto jsou takové nejomílanější.

A nyní se konečně dostáváme k tomu kpopu. Chci jen upozornit, že to není 100% seřazeno od nejmíň oblíbené po tu nejvíc. Je to hodně relativní, často se to mění, prostě jsem to tam nějak naházela, protože všechny zmíněné mám moc ráda, ale myslím, že ta první, nebo těch prvních pět, že jsou takové mé stálice. Je to můj osobní názor, ale budu ráda, když se se mnou podělíte o ten svůj. Přemýšlím, že bych z toho udělala jakousi sérii s názvem TOP X, protože opravdu na začátku nikdy nevím, kolik toho bude a čísluji to až zpětně. :) Samozřejmě pokaždé na jiné téma, abych mohla doporučit co nejvíc písní z různých žánrů. Kdyžtak hodím pod článek anketu, kde se budete moci vyjádřit.

24. BTS - I NEED U
BTS jsem nikdy nepovažovala za tvůrce smutných písní, ani tahle pro mě nebyla nijak smutná, ale když jsem si konečně našla překlad, tak mi, hlavně u refrénu, opravdu ukáplo pár slz. Proto ji hážu sem na začátek, nepřijde mi nějak úplně smutná, spíš polo smutná.

23. SISTAR - LONELY
Když tahle písnička vyšla, dost mě to zasáhlo, opravdu. Rozpad téhle skupiny byl naplněn smutkem, ale zároveň myslím, že celou svoji společnou pouť ukončily důstojně a v podstatě spokojeně. Každým pádem, i tak ve mě vyvolává pocit smutku a prázdnoty.

22. LEE MICHELLE - WITHOUT YOU
Tahle písnička a video je o diskriminaci a utlačování jiných ras v Korei, ale zároveň zpěvačka dodává těmto lidem odvahu, tím že jim říká, že jsou rásní i bez těchto lidí, že je nepotřebují. Mám moc ráda oficiální video, které je hlavně díky hlavní malé hrdince, opravdu hodně emotivní, ale tahle akustická verze si mě získala, protože Lee Michelle má opravdu krásný hlas. Ještě se vám nehrnou slzy do očí?

21. INFINITE - PARADISE
Bez odporu se přiznávám, že při tomto opravdu brečím a není to jen kvůli tomu, že si plně uvědomuji, že takhle Infinite už nikdy neuvidím. Ta písnička je krásná, Infinite jsou talentovaní, teď už vlastně muži a já nemám už co dodat.

20. HISTORY - MIGHT JUST DIE
Kdo tvrdí, že tohle není smutný song, že je takové smutnější jen video, ten ať si přečte překlad a určitě změní názor. Je mi moc líto, že od nich už nic nového neuslyším.

19. BTOB - I'LL BE YOUR MAN
S tímhle počinem mě BTOB dostali a přitáhli k sobě, je to nádherné. Ta melodie sama o sobě vhání slzy do očí, a když přidáte text máte kombo.

18. AILEE - SCANDAL
Zbožňuju Ailee, hodně. Většina jejich písní je spíš takových povzbudivých a nezávislých, takové ty klasické songy pro holky po rozchodu. Tahle je trochu jiná, popisuje působení pomluv a podobných věcí na dívku, která je zamilovaná, ale je jí tvrzeno, že ten její má jinou. A jeho vztah je krásný, protože ona není s ním. Teď jsem to určitě špatně vysvětlila, radši si najděte překlad.

17. WINNER - EMPTY
Skupinu Winner jsem si hodně oblíbila, protože tvoří krapet jinou hudbu než zbytek interpretů z YG Ent. Písnička Empty, je na chvíle samoty a smutku jako stvořená, jak už název napovídá.

16. AMBER - BORDERS
Když tohle vyšlo, tak se hodně lidí divilo, že to SM Ent. vůbec povolilo. Neposlouchám F(x) ale Amber je podle mě nějakým způsoběm zajímavá. Myslela jsem si, že jen rapuje, ale když jsem ji slyšela zpívat, rozbrečela jsem se. Písnička je o tom, že máte jít překážky za svými sny a nenechat se zastavit. Tak je to správné.

15. IKON - AIRPLANE
Ani iKON nezůstali pozadu a o smutné písničky u nich také není nouze. Airplane je jednou z nich. Video je skvěle zpracované a společně s textem tvoří smrtící kombinaci.

14. THE ROSE - SORRY

Jsou na scéně noví, ale i přes to je jejich debutová skladba opravdu pěkná a chytne vás za srdce. Videoklip mají dobře zpracovaný, ale tady jde hlavně o tu textovou část.

13. DAY6 - LETTING GO
Věřím, že tohle je jedna z nejemotivnějších písní od DAY6 a to jak pro členy, tak pro fanoušky. Bylo to poprvé co vystupovali jen v pěti, Jaehyeok opustil kapelu hned po debutu, a hodně fanoušků psalo do komentářů, jak jim přide smutný ten prázdný keyboard. Ano, vhání to slzy do očí, ale věřím, že kluci jsou i v pěti dost silní, aby ukázali co v nich je.

12. BRACELET (FT. ZELO) - BREAKAWAY
U téhle písničky mi tečou slzy hlavně kvůli tomu videu, opět klasický problém utlačovaného, odlišného jedince, kterého se někdo ujme a stará se o něj, ale nakonec to není nic platné. Kdyby nebylo toho konce, možná bych tohle zařadila spíš mezi povzbuzující songy, ale skončilo to jinak, bohužel. Myslím, že tady se ta spolupráce opravdu povedla a je jedno zda jste na tuhle písničku přišli díky Zelovi, nebo znáte Bracelet.

11. BEAST - FICTION
A přitvrzujeme. Nádherně zpracované video, dech beroucí text a samozřejmě perfektní hlasy, které tomuhle dráždiči slzných kanálků dávají tu správnou sílu.

10. TAEYANG - WEDDING DRESS
Klasika, která nezestárne. Taeyangův nádherný hlas a smutný příběh ve videu nenechá jediné oko suché. Existuje i anglická verze, ale já mám radši korejský originál. A jaké z tohoto případu plyne ponaučení? Když někoho milujete, řekněte mu to dřív, než to udělá váš kamarád. :) To byl blbý vtip, uznávám.

9. SONG JIEUN - DON'T LOOK AT ME LIKE THAT
Jsem zastáncem LGBT komunity, a proto mě velmi těší, když se autoři nebojí vyjádřit svou podporu této skupině lidí, veřejně. Don't Look At Me Like That je jasným příkladem, při kterém se mi hrnou slzy do očí a ptám se sama sebe, proč to musí být pro někoho tak těžké přijmout, že je někdo zamilovaný do stejného pohlaví.

8. B.A.P - VOICE MESSAGE
B.A.P jsou moje srdcovka, neznám od nich nic, čím by mě zklamali. Umí vytvořit naprosto pozitivní a podpůrnou náladu stejně dobře, jako uvést vás do depresí. Voice message (Voicemail) je ten druhý příklad. Nevím jak, ale pokaždé se jim povede mě rozbrečet. Navíc tady krásně vynikly hlasy DaeHyuna a YoungJaee, které zde spolu ladí tak dobře, až to trhá srdce.

7. FTISLAND - WIND
FTISLAND oslavili letos desáté výročí a samozřejmě si nemohli odpustit výroční album. Wind je dechberoucí skladba, která ze začáttku působí jako pohodová balada, ale pak přijde zlom a vše je jinak. Je to pecka, zbožňuji ji, i když se mi z očí hrnou slzy, když to poslouchám. Ani nevíte jak moc mě štve, když na mě na youtube stále skáčou reklamy, že kluci pořádají turné po Evropě a já vím, že se na ně nedostanu, to se mi chce brečet ještě víc.

6. BANG YONGGUK (FT. YANG YOSEOP) - I REMEMBER
Myslím, že tady nemá cenu ani nic říkat. YongGuk je skvělý raper a textař, což stále ukazuje. Ve spojení se skvělým vokálem z Highlight se z toho prostě musí stát hit, ať chcete nebo ne. Také tady jsme se po čase nevyhnuli takovým drobným internetovým fanouškovským sporům. Otázka zněla: Je lepší Yoseop či Daehyun? Já mám upřímně radši verzi, kde místo Yoseopa zpívá Daehyun, protože mi přijde, že do toho vkládá víc pocitů, ale originál je samozřejmě originál.

5. VIXX LR - BEAUTIFUL LIAR
Toho, koho napadlo spojit tyto dva dohromady, by měli prohlásit svatým. :) Nikdy bych si nemyslela, že jde aby raper a zpěvák spolu tak dokonale ladili, i když jsou každý úplně jiný. Ravi a Leo dokazují, že to jde a to dost dobře. I když kolovaly zvěsti, že pro Raviho je tento projekt jen jakási sranda, což samozřejmě může být, ale myslím, že na srandu je to až moc dobré.

4. RYEOWOOK - LITTLE PRINCE
Jestli znáte SJ, určitě vám toto jméno něco říká. Já se o něj moc nezajímala, ale tahle písnička, která mě prostě dohání okamžitě k slzám, mě přinutila otočit. Video, které tady nevidíte, je nádherně a citlivě zpracované, ale mě okouzlilo živé vystoupení, protože sakra chlapče, ty jíš cédéčka?! Ne, opravdu má krásný hlas.

3. K.WILL - PLEASE DON'T
Není to tak dávno, co jsem se o tomhle talentovaném zpěvákovi zmiňovala v rámci jeho comebacku. A tady máte důvod, díky kterému jsem na něj narazila. Zkrátka jsem měla blbou náladu a hledala něco, co by mě donutilo brečet. Nu a jak se ukázalo, není nad neopětovanou lásku, která si bere někoho jiného a vy při tom musíte být. Opravdu velký palec nahoru za to, že se nebojí poukázat na tu možnost, že má kluk rád kluka, i když to končí úplně na houby. Už přestávám vidět na klávesnici.

2. VIXX - ERROR
VIXX jsou mistři temných konceptů a mezi ně bych zařadila i tento počin, kdy si kluk sestaví robotku, protože mu chybí jeho zesnulá láska. Bohužel celý projekt je nelegální, a tak nastává těžké rozhodnutí, vzdát se šance být se svou láskou, nebo zemřít. A pro hrdinu je volba jasná, smrt. Navíc VIXX umí sestavit opravdu působivé choreografie, které vás přímo vtáhnou do děje. Zastavte někdo ty pitomé slzy.

1. BIGBANG - HARU HARU
Myslím, že pokud si říkáte fanoušci kpopu, určitě BIGBANG znáte, ale pokud se vám vybaví jen tituly Fantastic Baby a Bang Bang Bang, tak si myslím, že vám ještě hodně zkušeností chybí. Haru Haru je písnička z jejich začátků a v podstatě vám při jejím poslechu a vidění videa stále puká srdce. Ať už kvůli sporům mezi dvěma hlavními hrdiny, nebo kvůli nešťastnému osudu hlavní hrdinky, či kvůli závěrečnému trápení již zmiňovaných hrdinů. Myslím, že snad není možné, aby se na toto dílo člověk díval s jasnou tváří, protože to nejde... Toto dílo bych beze strachu označila za jejich nejlepší, i když kvalita obrazu není špičková, ale možná to tak mělo být, jejich pozdější tvorba mi přijde přeafektovaná. Neodsuzuji je, mám jejich písničky ráda, ale myslím že tohle má něco jako duši, je to nesmrtelné. A to myslím, že ke skupině BIGBANG tak nějak všeobecně patří, protože většina jejich hitů se nějakým způsobem zapsala do historie, vždyť i to Bang Bang Bang znají v podstatě po celém světě a díky tomu si více lidí začalo kpoopu všímat, ale by bylo dobré čas od času upustit od nynějších trendů a podívat se na začátky toho daného interpreta, protože to podle mě stojí za to, rozhodně tím nic nezkazíte. Naopak můžete získat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama