!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Písnička měsíce - září

1. října 2017 v 8:35 | Anaj |  Song měsíce
Zdravím,
tak a je tady opět čas vybalancovat si uplynulý měsíc v kpopu a je to neuvěřitelné, ale už je konec září, teda teď vlastně už začátek října. Sice jsem měla prodloužený víkend, ale vůbec mi to tak nepřipadalo. Uteklo to strašně rychle, pořád bylo totiž co dělat. Myslím, že z toho dřeva, které jsme připravovali na zimu, mě budou ruce bolet jěště nějakou dobu. Ale alespoň to je hotové. Dalším bojem je kapání našemu psovi do uší. Má tam zánět, takže se jí snažíme pomoci, ale ona je občas strašně tvrdohlavá a nechce se nechat a jindy je úplně v klidu a nechala by na sobě sekat dříví. Nyní se tedy vrátíme k našemu tématu.


Za tento měsíc se toho hezkého povedlo vytvořit opravdu hodně. Začnu asi kapelou DAY6, která nás potěšila dokonce dvěma alby v jednom měsíci, i když to jedno je za říjen, ale koho to zajímá. :) Máme tedy dvě titulní skladby. Z těch mě asi více zaujala I Loved You, ale When You Love Someone je také krásná. Přijde mi, že si DAY6 pomalu ale jistě budují svůj určitý styl, který jim sedí a moc dobře se poslouchá.

B1A4 a jejich písnička Rollin' mě také naprosto dostala. Dlouho jsem je neposlouchala, ale cítím, že jsem udělala chybu, protože to co teď začali tvořit, se mi líbí až moc.

Tenhle měsíc pro mě byl opravdu těžký na rozhodování o tom, co se mi líbí nejvíce. A začalo to vlastně už na začátku měsíce, kdy PENTAGON vydali Like This. Tuhle skupinu jsem v loňském roce ozančila za ten nejleší debut, který podle mě byl a kluci mě stále přesvědčují v tom, že jsem si vybrala správně. Jjeich hudba je chytlavá, ale umí vzít i za srdce, nebo za slzné kanálky :), což bylo u jejich posledního alba DEMO 01 aktuální téma např. u písně It's Over, u které jen ztěží potlačuju slzy.

Něco co mě zasáhlo opravdu na poslední chvíli bylo album Hasta la Vista od kapely Royal Pirates, které jsem doteď vůbec neznala. Ale po tomhle počinu jsem si je vyhledala, projela celou jejich diskografii a byla překvapena, kolik věcí se mi z jejich tvorby líbí, a když jsem se dočetla čím vším si museli projít a čím si právě prochází, můj obdiv k nim ještě vzrostl. Hasta la Vista je jakási rozlučková píseň, jeden člen opustil kapelu kvůli zdravotním problémům, druhý jde na vojnu a zbývající zpěvák by se měl věnovat sólovým aktivitám. Takže bylo vydáno poslední album před pauzou a dvě videa. Jedno k již zmiňované a druhé k Where U At, která také stojí za to. Opravdu doporučuji poslechnout si i jiné skladby. Mě osobně si naprosto získala Drawing the Line, Disappear, Dangerous, Too Fast a mnoho dalších, ale záleží na vkusu. Je mi líto, že jsem tak dobrou rockovou kapelu objevila tak pozdě. Ale to je u mě naprosto normální.

A pomalu se dostáváme do finiše, ale napřed musím zmínit i to, co mi až tak nepřilehlo k srdci. A to je bohužel nová písnička od BTS DNA. Od kluků jsem zvyklá na ledaccos a většinou se mi to i dost líbí. Bohužel z DNA mám opravdu smíšené pocity. Ale abych jim jen nekřivdila, na albu byly i opravdu povedené kousky, a i kdyby ne, tak konečně je slyšet Jina a to se vyplatí ;D, a proto udělám výjimku. Vždycky totiž uvádím jen písně s oficiálním videoklipem. A dnešní historická výjimka se bude týkat jejich písně MIC Drop. Ano, mohla bych zmínit třeba Serendipity, která má video a líbí se mi, ale MIC Drop si mě získala víc. Je to prostě styl, který mi k BTS sedí asi nejvíc a navíc já tyhle "badass" songy strašně ráda, dokážou nakopnout. Plus Namjoon se prý při psaní inspiroval Barackem Obamou, který na závěr svého proslovu upustil mikrofon. A já mám pocit, že začínám žít jen pro ten moment, kdy také Suga upustí mikrofon, protože... Už to zkrátím, je to skvělé a ta choreografie je zabijácká. Konec.

Další smíšené pocity mám z novinky od EXO. Nese název Power a kluci v ní opět užívají své super schopnosti, i přes to mě neoslovila. Jakože Ko Ko Bop se mi taky zezačátku nelíbila, ale tuhle jsem slyšela opravdu x-krát, abych se ujistila, i když to teď píšu ji mám v pozadí, ale prostě z ní nic necítím. Je to taková písnička, která skončí a já to vůbec nezaznamenám a poslouchám v klidu další, aniž bych z téhle měla nějaký příjemný pocit, nebo alespoň nějaký pocit. To video je opět střelené, ale začalo mě bavit asi až tak za půlkou, takže ani tady nemůžu říct nic pozitivního.

Tak a teď bychom měli být úplně na konci. Jak říkám, bylo to těžké. Totiž na začátku měsíce jsem si byla jistá, že to vítězství připadne B.A.P a jejich skladbě Honeymoon, jakože připadá jim, ale ne až tak suverénně, jak jsem si na začátku měsíce myslela. Napřed bojovali s PENTAGON, ale to tak nějak jasně zvítězili. Pak avšak přišli Royal Pirates a já byla opravdu na pochybách, protože mě opravdu hodně oslovili a mně přišlo fér, dát jim to vítězství, i když pro ně vlastně nic neznamená. Nakonec jsem si ale řekla, že B.A.P tady stále jsou a já jim chci, ačkoliv v podstatě zanedbatelnou, udělat reklamu. Jejich hudba vždy něco předává, poukazuje na nedostatky ve společnosti, za což si jich neskutečně vážím, za to že nezpívají jen tak o něčem, ale že o tom pravděpodobně přemýšlí a mají potřebu ukázat svůj názor, i když nejsou zdaleka tak populární, jako skupiny, co jdou prostě s proudem. Yongguk je podle mě úžasný člověk, který do svých textů vkládá kus sebe a je škoda, že jsou tak nedoceněné. Samozřejemně, neznám je a nevím, co je skutečné a co ne. Na tomto albu ale opět dokázali spojit svůj um a vytvořit něco povzbudivého, něco co dokáže lidem zlepšit náladu a povzbudit je v další cestě životem, alespoň pro mě to tak platí. Video k Honeymoon je něčím zajímavé, nevím čím, ale je. Navíc stále se nemůžu dostat z toho krásného pocitu, kdy se Jongup-ův zpěv mísí s Yongguk-ovým rappem. Bože to jsem se rozjela. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama