!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Bye-bye to my dear groups MIX NINE is coming!

4. října 2017 v 9:51 | Anaj |  KPOP: Ostatní

Zdravím,
takže depkařská nálada je pryč, teď přichází ta naštvaná. Asi už jste podle titulku článku poznali o čem tady chci dneska mluvit. Teda vlastně psát. Dost mě to vytočilo, i když se vlastně ještě nic nestalo, ale to přijde. Já to cítím.
Jde o to, že YG Entertainment hodlá odstartovat novou survival show MIX NINE. Má to být něco obrovského, vždyť se toho má zúčastnit 400 trainees z různých společností. Vidíte to slovo trainees? To je dobře, budeme ho potřebovat. Celá show by měla odstartovat již 29. října a mimojiné by se jí měly zúčastnit i takové hvězdy jako je Taeyang (BIGBANG), který by měl plnit funkci porotce. Upřímně by mi tato show byla úplně ukradená, úplně s tím sice nesouhlasím, protože mnohdy je to celé dohodnuté dopředu, pozornost je věnována jen vybraným traineem apod., ale vy jako jednotlivec s tím stejně nic neuděláte. Takže to radši ignoruji. Stejně tak jako s Produce 101, bylo toho všude plno a mně to přišlo tak absurdní. Takže tyhle show nesleduji a jsou mi tak nějak ukradené, vždy jen tak letem světem zkouknu, co z toho vzniklo. Takže jsem byla rozhodnutá to nekomentovat, to ale skončilo, když jsem spatřila článek o tom, že skupina KNK se hodlá této show také zúčastnit a to v kompletní soustavě. To jsem na to koukala jako blb. A o pár dní později se zjevil článek, že i skupina 24K se této show zúčastní. Vysvětlení jejich společnosti znělo, že i když je skupina na tour, kluci se toho zúčastní, protože je to možnost zvýšení popularity a nabrání nových fanoušků. V závěru samozřejmě nemohlo chybět prohlášení o tom, jak společnost doufá, že kluky budeme podporovat. Takže když to přeložíme: Společnosti asi začínají docházet peníze, nebo jim kluci již nevydělávají tolik jako dřív a tohle je ideální možnost, jak nějaké nové peníze vydělat. Protože čím víc fanoušků, tím víc peněz, to je jednoduchá rovnice. Jestli si říkáte, tak to oni zruší tour a budou se plně soustředit na show. Kdepak, kluci budou dál koncertovat. Prý je program MIX NINE naplánován tak, že to koncerty neomezí. Je mi těch kluků dost líto, už teď je to s nima takové nahnuté, myslím tu věc s Hui-m.
Takže, když jsem spatřila toto, byla jsem dost vděšená, protože pamatujete co se stalo s NU'EST v Produce 101? Jeden ze členů se dostal do finální skupiny a musí se tedy účastnit aktivit s WANNA ONE, a tak NU'EST vystupují jako NU'EST W a to je WANNA ONE jen dočasná skupina, ale stejně to omezení skupiny. A nyní se vracíme ke slovu trainee. Myslíte, že skupina, která debutovala v roce 2015, nebo ti co debutovali v roce 2013, jsou trainees? Já teda ne. Přijde mi to dost pokrytecké. Nejen že tímto krokem berou společnosti šanci novým lidem, ketří se chtějí stát idoly a splnit si své sny, protože tam přihlašují lidi, kteří již mají zkušenosti a idolové už jsou. Ale také vy vytvoříte skupinu, která si vybuduje nějaké jméno, je aktivní a podobně a co uděláte vy? Přihlásíte je do survival show, kde je šance, sice kvůli počtu zúčastněných malá, ale i tak tam ta šance je, že se některý ze členů bude muset stát členem nově vzniklé skupiny. A co pak? Předpokládám, že společnosti počítají s tím, že se zúčastněním této show jejich popularita zvětší, ale podle mě by to mělo mít opačný efekt. Jediné plus co mě napadá je to, že když celá skupina v průběhu show vypadne, ale dostane se na nějaké dobré umístění, nebo předvede něco dobrého, tak potom v tom vidím tu možnost, že si jich lidi začnou víc všímat, ale stojí to za to?
Říkala jsem si dobře to jsou jenom dvě skupiny, to není ze 400 až tak moc, ale pak jsem začala pátrat víc a našla jsem na twitteru seznam všech idol účastníků. Hodím vám ho sem a jen se podívejte, kolik idolů tam je. Je to podle mě dost, sice je ani všechny neznám, nic mi jejich jména neříkají, ale těch co znám, nebo mi alespoň něco říkají jména skupin, je taky dost.

Nejhorší na tom je, že se toho účastní i lidé, kteří letos debutovali. Kruci, proč tu skupinu zakládali a nechali debutovat, když pár měsíců poté vyšlou jednoho, nebo mnohem lépe všechny členy, do survival show, aby se zvýraznili. Mělo cenu tu skupinu zakládat?! Nechápu, neměli by společnosti spíš prosazovat jméno skupiny, kterou nechali debutovat? A jestli to dělají tímto způsobem, je to opravdu správné? Podle mě ne.
Uff, to jsem se zase naštvala. Dost mě děsí, že se opravdu někdo z dříve zmíněných skupin, dostane do finální skupiny a já budu muset oplakávat nějakou mou oblíbenou bandu. Protože si nejsem jistá, zda bude tato skupina také dočasná, nebo to bude prostě nová plně funkční skupina. Protože pokud je to to druhé, zanmenalo by to konec některých skupin, teda alespoň pro mě. Protože si tak nějak nedovedu u některých z nich představit, že bych si zvykla na méně lidí či na jiné nové členy, ještě stále se vzpamatovávám z toho že MASC jsou teď osmičlenná skupina. Vždycky je to pro mě dost těžké. Myslím, že bych spíš zvládla méně členů, než kdyby mi někoho přidali. Teď si budu trochu odporovat, ale asi bych je dál sledovala, kdyby dělali dobrou hudbu. Ale bylo by to dost těžké.
Dost by mě zajímalo, zda ti idolové měli opravdu možnost říct svůj názor a bylo to tedy jejich rozhodnutí, že se zúčastní této survival show a tím pádem bych já nemohla nemohla nic namítat. Ale spíš si myslím, že to bylo samostatné rozhodnutí společnosti a členům to bylo oznámeno jen tak dodatkově. Možná se mýlím, to bych potom začala přemýšlet nad opravdovým zápale těchto členů do hudby, ale pokud ne tak je mi těch kluků a holek opravdu líto.
Možná je tohle naprosto zbytečný článek, ale já měla potřebu se z toho vypsat. Tímto se loučím, možná že opravdu některé skupiny už nikdy neuvidím v té sestavě na kterou jsem zvyklá, a tímto se s nimi také loučím.

Zdroj: allkpop.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama