!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Říjen 2017

Super Junior - One More Chance M/V

31. října 2017 v 18:37 | Anaj |  KPOP: Comebacky
Zdravím,
doufám že jste ty hrozné vichry přežili ve zdraví, stejně jako vaše příbytky. U nás doma vypadla v neděli elektrika, včera jsem neměla čas a dnes jsem vyhodila pojistky, takže to teď smolím na mobilu, což není zrovna pohodlné.
Je mi to blbé, že jsem se na to tak těšila, a když konečně kluci ze SuJu vydali ochutnávku k novému albu v podobě balady One More Chance, tak jsem se to dozvěděla tak pozdě, každým pádem datum comebacku mám poznačeno a jsem jak na trní, protože novinka od nich je, ač balada, skvělá. Posuďte sami. :)

Všehochuť

26. října 2017 v 12:53 | Anaj |  Moje tlachání
Zdravím,
celý týden přemýšlím nad tím, o čem napsat, ale stále to nebylo nic zajímavého, nebo důležitého. posledně to byly volby, ale od té doby vůbec nic. Vlastně celý dnešní článek bude spíš mrhání časem, ale co se dá dělat.
Jako první bych se chtěla zmínit o letošních Mnet Asian Music Awards, neboli o MAMA. I letos bylo nominováno mnoho skvělých interpretů, i přes to mi jich tam spoustu chybí. Je mi líto, když vidím jisté umělce, kteří do své hudby dávají opravdu hodně, jejich texty vám něco předávají apod. a nakonec se jim nedostane žádné pozornosti. Taky se mi zdá, že se v určitých kategoriích objevují stále jedni a ti samí. Přitom, kolik autorů něco vydalo v tom období od konce loňského října do letošního 18. října? Podle mě jich bylo dost. Nu to je vedlejší. Letos by se MAMA měla odehrávat ve třech zemích a to v Japonsku, Vietnamu a Hong Kongu. Jednotlivé idol skupiny již potvrzují svou účast. Mezi nimi MAMAMOO, BTS, SEVENTEEN a to jsme teprve na začátku. Věřím, že to bude skvělá show, i když mám takový pocit, že loni to až tak velkolepé nebylo. Tak snad to letos bude lepší. Pokud byste si náhodou chtěli zavolit, klidně můžete ZDE.
Jako další se chci zmínit o jendé hudební novince. Teda ona už to není novinka. Video k tomu vyšlo již 19. října a oficiální audi už je venku asi měsíc. O audiu vím už od vydání, ale to video mi nějak uteklo a našla jsem ho až teď. Jedná se o Imperfection od Evanesccence. Tuhle skupinu zboožňuju, sice jsou jejich věci dost depresivní a tak podobně, ale má to své kouzlo. Myslím, že Imperfection je dost dobrá, to video je zajímavé, tolik emocí je c něm ztvárněno, tak nějak přesně to co jsem od nich i čekala. Sice to zní úplně jinak, než jejich dřívější věci, ale Amyin hlas je stále stejně silný, nezlomný a krásný. Miluju tuhle zpěvačku.

Znáte youtubery? Já nejsem nějak obrovský youtube fanatik, ale pár tvůrců sleduji. Tenhle mezi ně zrovna nepatří, protože já a let's playe se k sobě moc nehodíme. Ale měla jsem ráda jeho vlogy a taky dva roky starou pecku MŸSLI. Možná že už tušíte, o kom je řeč. Mluvím o nejodebíranějším slovenském youtuberovi Gogovi, který před pár dny vydal nové video k pecce Jacuzzi, kde spolupracuje se zpěvačkou Celeste Buckingham. Na první poslech jsem jí nemohla přijít na chuť, ale o pár vidění později jsem jí propadla. A i kdyby jste jí nepřišli na chuť, tak si myslím, že si Gogo zaslouží ten respekt, že se ze svého dětského pokojíku dostal tak daleko. Tvoří, co ho baví a má to nějakou úroveň.

Na závěr chci jen dodat pro ty, kteří se třeba dostali až sem, na něčem pracuji a bude to velké. Kecám velké to nebude vůbec a já budu jen ráda, když se nakonec odhodlám to vydat. Věc se má tak, že mě prostě popadla idea a já začala psát. Psát, něco tvořit, chci už dlouho, ale všechn pokusy dopadly příšerně, ale tady to zatím vypadá sibně. Teď jsem na to měla čas, takže jsem s tím dost pohla, ale jestli to vydám, jako že chci, tak až to budu mít minimálně z 90 % hotové. Takže to jen tak, už nevím co roupama dělat. :D

Volby do Poslanecké sněmovny 2017

21. října 2017 v 20:00 | Anaj |  Moje tlachání

Zdravím,
tak co byli jste, pokud jste mohli, u voleb? Já ano. Vím, že jsem na své narozeniny říkala, že nepůjdu, ale nakonec jsem se nad tím hluboce zamyslela a došlo mi, že když nepůjdu, tak nebudu mít vůběc žádnou šanci něco změnit. Je možné, že jeden hlas nic nezmění, ale když to řekne takhle x stovek lidí, tak to už něco znamená. Mým největším problémem bylo, že jsem nevěděla koho volit. Trochu mi pomohla volební kalkulačka ZDE, i když to bylo spíš jen takové nastínění. Problém byl ten, že se spoustou názorů jednotlivých politiků a stran rozhodně nesouhlasím, ale ani jsem nenašla žádnou, se kterou bych měla stoprocentní shodu, navíc jsem ani pořádně nevěděla, kdo všechno kandiduje a jaký mají program. Volební lístky dorazily toto pondělí, kdy jsem byla na internátu, včera jsem se vrátila domů v půl jedenácté, takže jsem do poslední chvíle ani neznala kandidáty. Rodiče mi řekli, že si z toho nemám nic dělat, že se ve volbách vždy musí volit to menší zlo, jinak to prý nejde. Takže jsem si nakonec jednu stranu vybrala a lístek jim do urny vhodila.
Nu a protože to byly mé první volby, tak jsem samozřejmě řádně sledovala výsledky sčítání a upřímně jsem byla dost neklidná, protože to vypadalo dost hrozně. Něco takového jsem nečekala. Závěrečné výsledky mě částečně potěšili, ale také dost vyděsili. Nejsem sice nějak extra znalá v politické sféře, ale něco málo přece vím a to mi bohatě stačilo, abych se řádně zděsila. Při pohledu na mapu ČR, která byla celá zbarvena jedinou barvou, jsem si vzpomněla na dobu, kdy zde vládla jen jedna strana, ale když se člověk podívá na počet mandátů, tak ono to tak skoro je. Vždyť ANO má pomalu polovinu a ať se spojí v podstatě s kýmkoliv, tak budou mít většinu hlasů. Vůbec nechápu, jak můžou lidi být tak slepí. A co mě úplně dorazilo, byl zpěv Aleše Brichty a hnutí SPD naší hymny.
Závěrem jen, nechápu, nechápu naši zemi, nechápu naše lidi a asi už nechápu vůbec nic. Po těhle volbách mám takový pocit, že už mě tady nic nemůže překvapit. Uvidíme, co přinese čas a jak se to celé vyvrbí. Budou na to mít čtyři roky, což je dost dlouhá doba na to, aby se něco zlepšilo, nebo aby to šlo úplně do kytek. Nemám v plánu se z toho nějak hroutit, jen mě to mrzí. Ano i u těchto voleb jsou dobré zprávy, ale podle mě jich moc není. Tak to by bylo ode mě pro dnešek vše, jsem nějaká nachcípaná, takže radši zalezu do postele, ale dejte mi vědět v anketě, zda jste byli u voleb či ne.

Výsledek voleb

A.C.E - Callin’ M/V [Callin’]

18. října 2017 v 16:35 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Zdravím,
dlouho jsem o tom přemýšlela, protože jsem si dala jakýsi nepsaný závazek, že o debutujících skupinách se zmiňovat nebudu do konce roku. Ale pak jsem si uvědomila, že skupina K.A.R.D debutovala teprve letos a už má u mě i profil. V té chvíli jsem si chtěla pár vrazit, že nad tím vůbec přemýšlím. Takže je to tady. Rookie skupina A.C.E se vrátila již s druhým single albem Callin' se stejnojmennou titulní písní. Já už při jejich debutu byla nadšená, ale teď mé nadšení teprve vzrostlo. Ta písnička je skvělá, moc se mi líbí, že v některých částích refrénu, je slyšet náznak melodie z Cactus.Takže za mě tohle je rozhodně úspěch. V závěru bych chtěla jen oznámit, že o debutech skupin psát nebudu, to si nechám na konec roku, ale když provedou nějaký skvělý comeback do konce daného roku, tak nevidím důvod, proč se o tom nezmínit.


Comebacks: BTOB, Taemin, Highlight...

16. října 2017 v 14:45 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Zdravím,
upřímně jsem nečekala, že toho dnes bude tolik, ale spousta koreských idolů si asi přeje, abych to nezvládla a zkolabovala, takže jdeme bez váhání nato.

BTOB se vrátili s albem Brother Act. Jako titulní píseň jim posloužila nádherná balada 그리워하다 (Missing You). BTOB si mě získali s písní I'll be Your Man, do té doby jsem je moc neznala a nezajímala se o ně. Teď ale můžu říct, že jsem neskutečně dojatá, jejich tvorba je podle čím dál tím lepší a Missing You to jasně dokazuje. Nejsem na balady, ale tohle se dá poslouchat.

HIGHLIGHT neposlouchám a neposlouchala jsem je ani jako Beast, ale tenhle comeback se jim podle mě moc povedl. Písnička Can Be Better a i video k ní jasně znázorňuje můj život. Nebo teda alespoň to jak bych chtěla žít. Jsem smolař to ano, ale jak je v textu několikrát řečeno: "Dnešek bude již brzy včerejškem." Tak proč se s tím zbytečně zatěžovat. Prostě mohlo by být líp, ale i hůř. Kéž by mi to vždy šlo takhle optimisticky. Písnička je to rytmická, veselá a hlavně strašně chytlavá, už se jí asi nikdy nezbavím. :)

SEVENTEEN stále pokračují s jejich týmovými projekty a nyní se na nás vrhli kluci z pěveckého týmu s písničkou Pinwheel. A já musím říct, že je to zatím to nejposlouchatelnější, co jsem z jejich týmů slyšela.

Taemin (SHINEE) vydal své již druhé sólo album MOVE se stejnojmennou titulní písní. Takže abych to nějak shrnula. O Taeminovi je známo, že je skvělý tanečník, ale to co předvedl tady, to bylo... Zkrátka jsem po prvním shlédnutí videa ani pořádně nevěděla, jak zní samotná písnička, protože jsem nemohla odtrhnout oči od něj, což je zřejmě záměr. Až na druhý pokus jsem si mohla tedy v klidu říci, že ta písnička je opravdu dobrá. Prostě Taeminův styl a ať si kdo chce co chce říká, já v tom pořád vidím a trochu i slyším Michaela Jacksona. Je vidět, že to bude Taeminův vzor, a kdyby Michael žil, rozhodně by se za něj nemusel stydět.


Comebacks: MASC, SF9, UP10TION...

14. října 2017 v 14:50 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Zdravím,
dnes je má nálada o dost lepší, takže se směle můžeme vrhnout na comebacky, které nám kpop za posledních pár dní nadělil a že jich opravdu nebylo málo. Jdeme na to!

No a jako první si vezmu na paškál SEVENTEEN, tedy přesněji jejich Performance tým. Ti 9. října vydali singl 13월의 춤, tedy třináctý tanec. Já nejsem nějaký extrémně velký zastánce této obrovské bandy a ani předchozí dva singly od jiných týmů mi nepřišly nějak extra zajímavé. Tento pokus má neotřelou melodii a zajímavou choreografii. Takže asi tak, co se tance týče nemám co vytknout, myslím že kluci si titul Performance zaslouží, protože to co ve videu předvedli je toho opravdu hodno, ale jinak zase žádná sláva.

10. října fanoušky skupiny PENTAGON překvapili tři členové a to: E'Dawn, Kino a Wooseok s písní Lift Off. Kluci si ji sami složili od hudby přes text až k aranžmá. V závěrečné verzi slyšíme jen Wooseoka a E'Dawna, ale Kino se podílel na hudbě a zpracoval aranžmá, takže se určitě sluší ho zde zmínit. Nejedná se sice o oficiální singl, ale i tak jsem si řekla, že ho zařadím, protože se mi to líbí. Video nás provede jejich návštěvou Japonska, takže máme o zábavu postaráno.

Nyní se můžeme v klidu přesunout na dvanáctý říjen, který byl opravdu plodný. Vezmu to podle abecedy, takže jako první tu máme skupinu MASC. Původně čtyřčlenná skupina se nám rozrostla na osm členů a je to znát. Upřímně nevím co k jejich písním Do Ita Run To Youříct. Ta první je značně ztřeštěná, není to úplně můj styl. Run To You mi přijde jako taková rozlučka se čtyřčlennými MASC a také se mi víc líbí. Závěrem, budou mi chybět jen ti čtyři kluci, ve kterých jsem se tak nějak vyznala a podle tohoto soudím, že už je ani nebudu vyhledávat. Není to tím že jich je osm, to bych překousla, ale nějak se mi nelíbí styl jejich comebacku. Tina a Strange byly podle mě mnohem lepší po konceptové stránce.


Na SF9 nemám nijak vyhraněný názor, jednou se mi od nich něco líbí a jindy zase ne. Je to jako na houpačce. Když jsem si ale poprvé pustila O Sole Mio, naprosto jsem tomu propadla. To jak se jim povedlo propojit latinu, italštinu, španělštinu a angličtinu s korejštinou aniž by to znělo uměle, je až neuvěřitelné a samotné video je také suprově zpracované. Já pouštní tématiku žeru a tohle na mě takovou tou exotikou úplně dýchá. Navíc kluci jsou k sežrání. Nádhera.

UP10TION jsou další z těch velkých skupin u kterých si nikdy nejsem jistá, zda se mi jejich příští comeback bude líbit. KLuci již nějakou dobu vystupují jen v devíti, ale to jim vůbec nebrání vydávat nové věci. Já bohužel nevím jaký postoj k jejich novince Going Crazymám zaujmout. Něco se mi na ní líbí, plus ta choreografie je krásná a video také není k zahození. I přes to se v ní ale nemůžu zhlédnout, něco mi na ní nesedí a pořád nevím co. Vždyť je to energetická a chytlavá melodie, tak co je špatně?!

Tolik comebacků a já nic nemůžu dělat

12. října 2017 v 19:19 | Anaj |  Moje tlachání
Já bych do toho kopla, nebo spíš praštila. Protože tolik novinek tu dneska vyšlo a mě samozřejmě nemůže fungovat youtube, takže z toho nic nemám. Asi nám začínají docházet data na pokoji, která se obnoví až příští týden. To ale nevysvětluje proč všecno ostatní funguje, jen youutube stanguje. Stejně to bude nějaká vzpoura. Jinak když jsme u těch vzpur, vzpour... to je jedno. Blog mi už asi týden nepočítá návštěvnost, co to s tím zase je? Přitom jiné statistiky mi v pohodě pracují. Já osobně vím, že to tady s aktivitou není nic moc, ale někdo se tu sem tam vyskytne, a pak zase rychle zmizí, ale to je věc druhá. Docela mě to štve. A to ani nemluvím o tom výpadku tuto neděli, kdy mi nešly načíst žádné stránky, které jsou vedené pod blog.cz.
Nemusím se učit a ani se nemám čím zabavit, to je opravdu o život. Ono mě to snad nakonec donutí začít si zvýrazňovat sešity! A to je opravdu vrchol nudy. Nu nic, novinky zítra vydat nestihnu,takže to budu dohánět o víkendu, skvělé a já si tak moc přála být dochvilná a ono to zase nevychází. Ono mi v posledním týdnu nevychází víc věcí, až je to k vzteku.
Kašlu na to, jdu si zvýrazňovat sešity a budu si myslet jak moc produktivní jsem.

NU’EST W - Where You At; Stray Kids - Hellevator

10. října 2017 v 19:01 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Tak dneska se nám s comebacky roztrhl pytel. Napřed GOT7 a teď tu máme NU'EST W s jejich písní Where You At.Je to pohodička, asi se všichni smluvili, že nebudou vydávat nic, co by připomínalo, byť jen vzdáleně něco rychlého. Ale dá se to poslouchat, dokonce docela dost dobře. Já jsem sice momentálně dost handicapovaná, protože mi odešly sluchátka, takže jsem někde muusela vyhrabat ty, u kterých mi hraje jen jendo, ale i tak slyším, že je to dobré. Jinak na albu, které nese název W.Here, naleznete ještě pět stop, z nichž čtyři jsou sólo písně každého člena.


Další věc je ta, že kluci, kteří se účastní nové survival show Stray Kids, vydali 6. října pre-debut píseň a video. Kdy a v jaké sestavě budou debutovat, ukáže až průběh celé show (asi až rok 2018), jisté však je, že jestli budou pokračovat ve stylu, kterým je vytvořena Hellevatorbudou to mít ostatní skupiny u mě těžké. Hellevator vypráví o cestě k úspěchu , o tom jak byli pořád sráženi a bez pomoci, ale oni se nevzdali, bla bla... Ale je to super. JYP se podle mě všeobecně poslední dobou předvádí, v tom dobrém smyslu.

GOT7 - You Are M/V [7 for 7]

10. října 2017 v 18:46 | Anaj |  GOT7

Zdravím,
konečně mám vše dopsáno a teď jen řeším písemky. To je teď ale jedno, protože se nám vrátili GOT7 s albem 7 for 7. Mimochodem, moc se mi to jméno líbí.Titulní píseň You Are a video, které k ní bylo vidáno, je něčím zajímavá a originální. Upřímně mi to moc nezní jako dřívější GOT7, ale nevadí mi to. Ta písnička je skvělá a video taky. Po přečtení textu mi to celé přijde takové čisté, nevinné a optimistické. Video je celé prosvícené, jako by se co nejíce chtělo připodobnit textu : Nádherné nebe, nikde ani mráček. Celé album je podle mě taková pohodička do deště, i když tam žádný déšť nevidíte, něco co si pustíte, když se chcete uklidnit a pozvednout si náladu. Navíc to kluků až nehorázně sluší a podávají fantastické pěvecké výkony. Myslela jsem, že už víc nejde milovat hlas Youngjaee, ale s You Are mě zase vyvedl z omylu.

Seznam skladeb:
1. Moon U
2. Teenager
3. You Are
4. Firework
5. Remember You
6. 내게 (To Me)
7. Face


Tento týden naposledy

7. října 2017 v 12:33 | Anaj |  Moje tlachání
Zdravím,
nevím o čem chci teď psát. Snad jen shrnu tento týden, kdy jsem byla nadmíru aktivní, to už se pravděpodobně nebude opakovat. Ne že bych nechtěla být aktivní, ale chybí mi čas. Tetno týden se ale čas nyskytl, neboť mě psotihla střevní chřipka, no a když se to zlepšilo, tak jsem se nesmírně nudila, což se dalo poznat podle toho, že jsem se vrhla na profil skupiny PENTAGON, ke které jsem se pořád odhodlávala, ale těch deset lidí mě děsilo, v závěru to nebylo až tak hrozné. Také jsem ze samé nudy začala prolézat weby o světě kpopu a dozvěděla se několik věcí, které můj rozum nepobírá. Na tohle třeba během běžného týdne čas nemám, takže jsem ohledně novinek dost pozadu. Teď jsem se na to ale vrhla a pěkně to rozebrala.
Navíc jsme doma měli problém s naším čtyřnohým přítelem. Měla zánět ve sleších a nakapat jí do nich byl občas nadlidský úkol, protože ona je ta potvora dost vyčůraná. Nevím jestli má až tak dobře vyvinutý čich, nebo má nějaký sedmý smysl, ale i když jsme měli kapky schované, ona se odmítala přiblížit blíž než na jeden metr. Po třech dnech kapání odmítala jít k rodičům, ať už drželi v ruce kapky nebo ne. Jediný ke komu se stále lísá, jsem já, což upřímně nechápu, takže jsem byla vybrána jako ta, která bude kapat až do neděle, protože jsem jediná, která to zvládne. Mohl by to zkusit brácha, ale já si jsem jistá, že kdyby tam šel, tak spíš Nelly kápne do ucha jemu. :) Byli jsme s ní na kontrole a bylo nám řečeno, že už to vypadá dobře, takže už budem kapat jen do neděle, a pak už jen nějaké preventivní kapky jednou do týdne, takže se bude kapat v sobotu a budu to provádět já.
Už teď vím, že příští týden bude zabijácký, neb budu dohánět ten zanedbaný, ale po x letech zkušeností vím, že to není nic, co bych nemohla zvládnout. Bohužel na nadcházející týden je naplánováno tolik kpop comebacků, je to ironie, že teď to bylo na nule a příští týden se vrací spousta mých oblíbených skupin, takže nebudu mít skoro čas si je poslechnout, naštěstí existuje prokrastinace. :)
Takže tohle je ode mě za tetnto týden opravdu vše a těším se na ten příští. Věřím v to, že mě čeká spousta nové a dobré hudby. Doufám, že se třeba někdy najdou nějaké volně dny, kdy se budu moci na blogu aktivně více prezentovat, takové Vánoční prázdniny by mohly být ideální, ale to koukám moc do budoucnosti.
Bye-bye!