Novinky ze světa Kpopu

16. září 2017 v 18:13 | Anaj |  KPOP: Ostatní
Zdravím,
ano vím že některé z později zmíněných věcí už nejsou nejnovější, ale dřív nebyl čas se k nim vyjádřit. Silně přemýšlím, že bych to mohla dělat pravidelněji, třeba jednou za měsíc shrnout, co se děje. Ale co když se nic dít nebude? Ještě nevím, protože když mě zaujme nějaký comeback, tak mám samostatný článek a tady se o nějakých taky zmiňuji, protože jsem na ně narazila až teď. Nějak to budu muset vyřešit. Navíc jsem včera upustila noťas, sice byl v tašce a nebylo to až tak vysoko, ale i tak když na něm píšu tak vydává divné zvuky. Doufám, že to časem přejde, protože jestli se mi na něm něco rozbije, jsem v háji. Mám ho teprve tři roky a byl tenkrát poměrně drahý, takže by to byla škoda. Ale to už zase odbočuju od tématu. Začnu tedy tou nejstarší věcí, o které chci mluvit.


Casper opustil Cross Gene. Oficiální oznámení bylo vydáno již na konci srpna, ano je to hodně dlouhá doba zpátky. Já čekala na comeback, že se o tom zmíním tehdy, ale nakonec jsem se rozhodla shrnout to v jednom článku i s ostatními věcmi. Tuhle skupinu jsem si za posledních pár měsíců hodně oblíbila, líbilo se mi, že jsou tam namixovaní z různých národností. Bohužel nyní už to bude jen Korea a Japonsko, tímto ti děkuji Takuyo a prosím neodcházej. Děkuji. Vím, že už jeden čínský člen skupinu opustil. Všeobecně se mi zdá, že Číňani často opouštějí korejské skupiny, že bym také vládl tak silný rasismus? Písnička Black or White je přesně ta, díky které jsem se o ně začala více zajímat, ale rozhodně doporučuji poslechnout jejich hity jako Play With me, La-Di Da-di či Noona You.


Pokračujeme v krasojízdě veselejší zprávou. BTS již za pár dní chystají comeback a čtvrtého září jsme se dočkali psničky Serendipity nazpívanou Jiminem, jako malé ochutnávky jejich alba. Písnička je to nádherná. Jimin má pěkný hlas, sem tam trochu upištěný, ale jen trochu. :) Když se přiblížím do současnosti, tak už vím že vydali i první upoutávky k videu, které bude k písničce DNA. Upřímně, vypadá to úplně jinak než na co jsem byla zvyklá, ale zase to nepůsobí špatně. Stejně jsem zalezlá u počítače a boslouchám Danger až skoro brečím a myslím na staré časy. Takže jsem zvědavá, i když u mě mají kluci vroubek kvůli změně jména.


Máme tu další comeback. Rapper Sleepy vydal ve spolupráci s BLOO a Liquor k.jr. song So What. Píseň si napsali zmínění tři umělci sami a jedná se o "typickou" hip-hopovou skladbu, kde samozřejmě nesmí chybět dávka arogance a nadávek. Text je v podstatě o tom, že si autor bude dělat co chce bez ohledu na to, co si myslí ostatní a vyzývá k podobnému postupu i posluchače. Teď jsem to asi špatně podala, snad ne. Nemyslím si, že je to originální, vždyť v podstatě každý raper rappuje o tom samém. Ani ten beat mě moc nezaujal, což je škoda, chtěla jsem si obohatit hip-hop playlist. Ale třeba se to někomu tady líbit bude.


Další věc, co mě dost naštvala je přidání čtyř členů do skupiny MASC. Tihle původní čtyři kluci byli podle mě naprosto dostačující, já je měla z části ráda i proto, že jich bylo tak málo. Měli krásně rozdělené části v písničkách, žádná nespravedlnost a teď z nich bude osmičlenná skupina? Dělají si ze mě legraci!? Já osobně zastávám názor, že sedm už je hodně a výš bych nešla. A když už se nějaká taková větší skupina objeví, musí mě zaujmout a to opravdu hodně. Také úplně nechápu, proč tak velké skupiny vznikají. Podle mě je jednoduší zaplatit čtyři lidi, než osm a i na přepravu je to jednodušší. Možná je v tom něco, co já nevidím. Ano osm ještě není tak moc, vždyť jsou čtrnácti členné skupiny, ale když si člověk uvědomí, že byli původně jen čtyři, chce se mu brečet. Ale nechci je úplně odsuzovat, třeba bude jejich slibovaný comeback zajímavý. Uvidím.


Pozitivní zprávou je vydání sólového alba rappera Bobbyho (iKON). Love and Fall bylo vydáno 14. září a obsahuje deset stop včetně písní I Love You a Runaway,Bobby se osobně podílel na tvorbě celého alba, což je velké plus, vždycky jsem radši, když si interpret něco napíše sám, než když to někde splaší.
Další a snad poslední smutnou zprávou posledních dní je to že skupina MADTOWN podala žalobu na svoji agenturu a žádá co nejrychlejší zrušení jejich smluv s GNI Entertainment. GNI postihly problémy, neboť jejich CEO byl zatčen a od té doby to jde z kopce. Kluci se prý byli nuceni vystěhovat z dormu, neboť nebyl placen nájem, na propagace sólových projektů, které se v té době odehrávali, si museli shánět všechny lidi sami, cž by podle všeho měla být práce právě společnosti, pod kterou patří a ani jim nebyla vyplácena mzda. Neznám tuhle skupina zas tak dobře, ale miluji OMGT a YOLO, samé zkratkové písničky :) Vím jaké problémy měli se společností B.A.P a jak se to táhlo, ale nakonec se nic moc nevyřešilo, takže jen doufám, že kluci opravdu budou moci opustit tuhle pochybnou agenturu a třeba přejít někam, kde jim bude lépe. Protože podle všeho se tímto případem GNI moc nezaobírá, ani zatím nepověřila žádného právníka k soudnímu jednání. Jsem zvědavá jak to dopadne, ale myslím že by byla škoda, kdyby se MADTOWN rozpadli, sice už asi rok neměli comeback, i přes to bych je ráda viděla všechny na jednom pódiu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama