Září 2017

DAY6 - When You Love Someone M/V [EveryDay6 October]

29. září 2017 v 19:59 | Anaj |  DAY6

Zdravím,
DAY6 tentokrát vydali svůj singl dříve než je obvyklé, ale to vůbec nevadí, protože obě písničky jsou moc hezké. When You Love Somone je titulní a má krásný videoklip, který jakoby navazuje na předešlý k I Loved You. Ano je to balada, což mi poslední dobou přijde, že je všude. Všichni tvoří jen pomalé písničky, protože prý to k podzimu ladí. Já bych spíš přivítala něco energetičtějšího, co by mi ten podzim zveselilo. Tak třeba jako druhá písnička na tomhle singlu I Need Somebody, to už je daleko víc můj šálek čaje. :) Takže ano, opět mě kluci nezklamali, jen mě mrzí, že už se blíží konec roku. Ale snad se můžeme těšit na další zajímavé projekty.

Seznam skladeb:
1. When You Love Someone
2. 누군가 필요해 (I Need Somebody)


Comebacks: K. Will, B1A4, Drug Restaurant...

28. září 2017 v 17:58 | Anaj |  KPOP: Comebacky
S comebackama se tento týden snad roztrhl pytel, navíc jsem objevila nové autory, které jsem doteď nesledovala, nebo vůbbec neznala. A neboť včera nebyl žádný čas, tak to tady shrnu dneska. První se zde objeví, pro mě v podstatě neznámá kapela Drug Restaurant. Neposlouchám je, ale vím, že teď nedávno měli koncert v Praze, což určitě každého českého fanouška potěšilo a podle recenzí to byl skvělý zážitek. 23. září vydali video k Ain't I Good To You, jedná se o verzi kapely, bez nějakých postraních efektů. Musím uznat, že jejich zpěvák má opravdu krásný hlas, a i když se jedná o baladu, líbí se mi. Další věc, která mě překvapila je, že zpívá anglicky. Nesleduju je, takže nevím jestli je to normální, ale je to překvapivé. Člověk vidí jak je ta angličtina populární, vždyť i čeští zpěváci zpvají anglickyy, aby prorazili.

24. září se spojili leadři slupiny SEVENTEEN (skupina je rozdělena na tři "skupiny" taneční, hiphopovou a pěveckou a každá má svého leadra) a vydali písničku Change Up, které jsem se snažila co nejdéle vyhýbat, protože Seventeen zrovna neposlouchám, ale nakonec jsem v rámci těch comebacků podlehla a poslechla si to. No, že by mě to chytlo se říct nedá.

25. září se vrátila skupina B1A4. Tahle skupina pro mě byla společně s B.A.P tou první. Milovala jsem jejich písničky jako Solo Day, Only Learned Bad Things, OK a spoustu dalších. Postupem času těhle pět kluků ale vystřídaly jiné skupiny a já na ně tak trochu zapomněla. Avšak když jsem náhodou narazila na píseň A Lie, kterou v té době vydali, zpozorněla jsem, jejich tvorba se podle mě posunula o dost dál, což jejich novinka Rollin,naprosto potvrzuje, takže myslím, že jejich čas opět nastal.

Téhož dne jsem na youtube narazila na dvě videa od kapely, kterou jsem doteď vůbec nezaznamenala, ale po poslechu jsem hořce zalitovala. Royal Pirates se loučí se svými fanoušky, neboť jejich budoucnost je ohrožena, takže vydali album Hasta La Vista a dvě videa a to ke Hasta La Vista a Where U At.První zmiňovaná je svižnější, Where U At je spíš baladového ražení, ale obě jsou nádherné. Je mi opravdu líto, že jsem na ně nenarazila dřív. Obě videa jsou dělaná ve stylu náhledu do zákulisí, autogramiád, focení... Prostě takové ty klasické věci, co každý idol musí absolvovat a tímto náhledem je to pro fanoušky bližší.


Jako dalšího zmíním zpěváka K.Willa, kterého tak matně znám, ten vydal 26. září album s titulní baladou Nonfiction, K.Will je podle všeho přeborníkem v baladách. Podílí se na tvorbě, což je samozřejmě velké plus a moc hezky se poslouchají.

27. září uskutečnil sólo debut člen skupiny Block B, P.O. A to skladbou Men'z Night, na které spolupracoval také zpěvák a skladatel Chancellor. Písničku napsali tito dva společně a musí se jim nechat, že je chytlavá. No a to video je tak šílené, až je to vtipné.

Úplně na závěr přidávám comeback (24.9.), který se ale nevztahuje ke k-popu. Lay je sice součástí skupiny EXO, ale stejně jako on, je jeho písnička I Need U čínská. Moc se o c-pop nezajímám, ale tenhle počin je krásný. Moc se mi líbí, že tuhle písničku Lay věnoval svým rodičům k výročí jejich svatby. Video je moc hezky zpracované sezajímavým nápadem a písnička sama o sobě je moc hezká. Takže, i když jsem byla zklamaná, že se neúčastnil propagací se skupinou a na albu vlastně vůbec nebyl, za tohle to určitě stojí.

Teď jen doufám, že jsem na nikoho nezapomněla, bylo toho tolik, že jsem z toho dost zmatená. Tak zatím

Malé ženy

27. září 2017 v 13:26 | Anaj |  Knihy

Autor: Louisa May Alcottová
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2009
Počet stran: 496
Popis: Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status věčného bestselleru. Nový český překlad poprvé po více než sto letech představuje čtenářům Malé ženy v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu.

Můj názor: Další náhoda, která si mě získala. Tato knížka je poměrně stará. Originál vydala autorka již v roce 1868 a děj zasadila do občanské války v Americe, ale podle mě je z jisté části aktuální pořád. Příběh se točí kolem jedné rodiny, tedy hlavně jejich čtyř dcer Mer, Jo, Beth a Amy. Každá z nich je úplně jiná a všechny si prochází různými životními zkouškami. V první části knihy se jedná o to, že dívky společně s matkou čekají až se jejich otec, povolaný do války, vrátí. Zato druhá polovina se odehrává o několik let později a sleduje nové problémy sester. Celá kniha končí šťastně, i když jedné velmi smutné skutečnosti se nevyhneme, ale i to k životu patří. Celá kniha se mi dobře četla. V té době byli lidé hodně věřící, a tak se zde nachází mnoho náboženských spojitostí a matka dcer jim často dává mravní kázání. I přes to mi přijde, že tam tyto věci jsou zakomponované dobře, takže vám to ani moc nepřijde, a když už tak si musíte uvědomit, že se nacházíte v jiné době.

Layout no. 4 - SUGA

25. září 2017 v 18:25 | Anaj |  O Blogu

Zdravím,
nevím proč, ten layout se sakurou se mi líbil, ale podle mě to chtělo trochu podzimnější barvy. S tím nastavováním jsem si zase užila svoje, nechápu, proč si to od minue nepamatuju. Sice to ještě nemám úplně vychytané, ale do zítřka to bude v pohodě, snad. Nechci tady planě řečnit, snad jen zmíním to, že to Yoongimu teďko strašně sluší. Takže jsem se rozhodla udělat design s nějakou celebritou. Já končím, protože se musím věnovat škole, ach jo.
EDIT: Už je donastaveno, sice to v závěru nevypadá tak, jak jsem si představovala, ale alespoň něco. Myslím, že tyto barvy vypadají na podzim ideálně a opět Suga je moc hezký, opravdu. Ale to furt žvaním o tom samém, úplně jsem se zapomněla zmínit o sloganu tohoto layoutu. Protože mě naprosto vystihuje, kdyby mi někdo vzal hudbu, nevím co bych dělala. Každý má hold závislost na něčem jiném. :)

Novinky ze světa Kpopu #2

24. září 2017 v 9:00 | Anaj |  KPOP: Ostatní
Zdravím,
stále nevím jestli to dělat pravidelně nebo ne. Spíš budu něco takového dělat, když mě něco zaujme a nebude se mi na to hodit jiný typ článku. Jinak psala jsem to ještě včera večer, ale bylo mi to po té Osvětimi vydat ještě ten den, takže to tu je až dneska. Mimochodem to řízení je fakt zabíračka. Teda alespoň po těch čtyřech týdnech, co jsem neviděla volant. Upřímně z toho mám trochu strach, ale naši mi říkají, že to chce vyjezdit, tak to snad bude dobré. Ale teď už k věci.

První věc a vlastně hlavní důvod proč jsem tady je ten, že TS Entertainment má v plánu nechat debutovat novou klučičí skupinu. Nedávno vydali jakousi upoutávku ve formě videa, ještě před tím byla vydána tajemná fotografie. Nyní již víme, že se bude jednat o deseti člennou skupinu, jejíž nejstarší členové budou narozeni v roce 2000. Již toto datum mi vyrazilo dech. Debutovat budou již desátého října. A já mám strach. Mám strach, že TS přestane úplně dbát na své ostatní skupiny viz Secret, B.A.P, Sonamoo atd. Když se to tak vezme tak na Secret kašlou už teď. B.A.P s nimi již problémy měli a teď by poteřbovali, aby byli řádně propagováni, aby se jim dostalo zasloužené pozornosti. Sonamoo je zase poměrně mladá skupina na to, aby se na ni zapomnělo. Ale i když mám proti TS své výhrady, klukům nepřeju nic špatného, naopak. Těším se s čím přijdou, když jsou pojmenováni tak velkolepě Teen Rising Champion in a New Generation (Mladý stoupající šampion nové generace) ve zkratce tedy TRCNG. Oni si určitě chtějí jen splnit své sny a nikdo je za to nemůže odsuzovat, i když to možná bude znamenat konec takového jména jako je B.A.P. Nejsem si jistá, ale klukům by již brzy měly končit smlouvy, a tak přemýšlím nad tím, zda je budou chtít obnovit či zda je budou mít vůbec šanci obnovit. Po internetu kolují spekulace, že mini album BLUE bylo jakýmsi rozloučením s B.A.P, co si budem povídat, ten náhrobní kámen by tomu nasvědčoval. Ale na druhou stranu kluci jsou aktivní na propagacích, moderují různé pořady a účastní se různých talkshow a prý by měli zase vyrazit na tour, což mě lehce děsí kvůli jejich zdravotnímu stavu. Nu uvidíme, nechci nic zakřiknout a jen tedy popřeji novým klukům hodně štěstí a aby to jejich mladá těla vydržela, protože věřím že za jejich debutem je spousta dřiny a nervů.
Přikládám jejich rozvrh, kde jsou datumy, kdy vyjde jaká ukázka atp., kdyby se o ně někdo zajímal.

Další poměrně smutnou zprávou je Hui-ho (24K) zahájení dočasné pauzy od skupinových aktivit. Není první, pro stejnou věc se rozhodli již dřív dva členové skupiny. KLuci vyráží na svoje, v tomto roce již druhé, světové turné. Hui již chyběl před tím na koncertech prý kvůli složité situaci mezi Koreou a Čínou, proč je to teď, netuším. Je mi to líto, tahle skupina si prošla mnohými změnami v sestavě, a tak doufám, že Hui je nakonec neopustí úplně. I když, když vidím ten stav částí písní, které zpívá on a které by se dali spočítat na rukou, nevím nevím. 24K poslouchám, jejich poslední comeback s Only You mě dostal do kolen, takže jsem z toho teď taková rozesmutnělá. Navíc jsou to všichni skvělí tanečníci, jen tak mimochodem.

Dobrou zprávou je písnička, kterou vydal Youngjae (GOT7) ve spolupráci s Elliotem Yaminem a Sanjoy-em. Victim of Loveje rytmická, refrén je svižný a hlavně chytlavý. A další malé plus je opět angličtina, ano opět písnička v angličtině, mezinárodní fanoušci si mohou jen mnout ruce potěšením. Je pravda, že v částech, kde Youngjae zpívá sám, mu některá slova nerozumím, ale to je u korejců normální, že vyslovují anglicky jinak. Takže nebudu brblat a radši si zzametu před vlastním prahem, protože ani moje angličtina není dokonalá. GOT7 navíc na říjen plánují comeback, takže tohle je takové to správné navnazení, abychom se těšili na nové album.

A poslední trochu kuriózní zprávou je, že CL, bývalá leaderka (to je divné slovo, není pro to něco lepšího?) 2NE1, nazpívala soundtrack k filmu My Little Pony. Ano ta CL, která vydala skladby jako The Baddest Female a Hello Bitchesa spoustu dalších podobných drsných písní. Písnička k filmu se jmenuje No Better Feelin'a je to taková klasická pohádková písnička, víte co myslím. Dobře se to poslouchá, i když si myslím, že to není úplně styl CL, ale pokud do toho šla s tím, že se jí to líbí a nebylo to jen pro peníze a slávu, která z toho bude plynout, tak proč ne. I když, po zamyšlení, jací fanoušci by jí přibyli? Děti kolem deseti let věku, nevím sleduje někdo starší MLP? A ty by měly poslouchat její "klasické" písně?! Zajímavá a trochu děsivá představa.

Výlet do Osvětimi

23. září 2017 v 13:20 | Anaj |  Moje tlachání

Zdravím,
tohle bude jen takový rychlý článek, neboť času je málo a práce hodně. Učitelé se na nás asi domluvili, protože ví, že příští týden bude kratší, tak abychom nezaháleli. :)
Již nám začal podzim, a tak se naše škola rozhodla, že se vypravíme na exkurzi do koncenrtečního tábora Osvětim. Neboť zamračené, deštivé podzimní dny jsou prý ty nejlepší k navození té správné atmosféry. Ale proč se tu o tom vůbec zmiňuji. Jde o to, že jsem dost slabá povaha a myslím opravdu slabá. A nejsem si jistá, kolik toho tam na mě čeká a zda bych to zmákla. Takže mě napadlo zeptat se zde, třeba sem zabloudí někdo, kdo již Osvětim, nebo nějaký jiný koncentrák navštívil a mohl by mi tak zhruba přiblížit, jak hrozné to je. Viděla jsem něolik filmů a četla knihy s touto tématikou, ale vím moc dobře, že mi z těch filmů bylo špatně. Nechápejte mě špatně, vůbec nemám nic proti tomu, si tyto hrůzy připomínat, protože když zapomeneme, může se to snadno stát znovu, což je v dnešní době dost aktuální téma. Jen já tyhle věci snáším dost špatně, tak jestli má vůbec cenu tam jezdit, abych se tam hned nesesypala. Takže předem moc děkuji za všechny odezvy, i ta nejmenší zkušenost mi pomůže.
Já se tedy loučím, neboť mě čeká halda učení a matematika je zlo. I když mi můj milovaný bráška stále opakuje, že statistika je to nejjednodušší co může být. A já mu stále opakuji, že já jsem ve třeťáku na střední a on to bral v sedmičce. Mějte se, Bye-bye!

Piece of BTOB Project

19. září 2017 v 19:01 | Anaj |  KPOP: Ostatní

Zdravím,
možná je sledujete, možná ne, ale dnes vyšel poslední sólo singl posledního člena skupiny BTOB v rámci jejich projektu Piece of BTOB. Mě osobně tenhle projekt dost zaujal, každý člen zde měl možnost předvést to nejlepší, co dokáže, nebo alespoň nějak vyjádřit hudbu, kterou by chtěl tvořit. O BTOB se poslední dobou začínám zase víc zajímat a těším se na slibovaný comeback, protože ten poslední s Movie byl skvělý. A tak si myslím, že není vůbec od věci si tento projekt shrnout.

Takže jako první nás potěšil již v dubnu Changsub s krásnou baladou At The End. Moc se mi líbí jeho hlas, podle mě k téhhle pomalé písničce skvěle pasuje.

Dalším pánem na scéně je rapper Ilhoon a jeho singl Fancy Shoes. Ten se nese v úplně jiném duchu než předchozí píseň, je rychlý, energetický a poměrně chytlavý. Dočkali jsme se ho na konci května.

Přichází konec června a dostáváme se ke třetímu počinu, který si mě ze všech sedmi získal asi nejvíce. Jedná se o rappera Peniela a jeho That Girl. Velkým plusem téhle písně je, že je celá v angličtině, což jistě potěší každého mezinárodního fanouška. Poslední dobou se vyrojily dost smutné zprávy o Penielově zdravodtním stavu, kvůli kterému byl nucen oholit si vlasy. I tak tahle písnička, působí tak svěže a bezstarostně, že v člověku navozuje pocit že se nic neděje a má také krásnou choreografii.

Dalším pánem na holení je Hyunsik. Ten 24. července vydal příjemnou, pomalou baladu Swimming, která je jako stvořená na večerní relaxaci. Sám ji napsal a věnoval ji fanouškům, což je moc hezké gesto.

10. srpna nadešel den vydání singlu Purple Rain od Minhyuka. Jedná se opět o pomaleší píseň, na které spolupracoval se zpěvačkou CHEEZE.

Šestý na řadě je Sungjae, který 30. srpna vydal singl album obsahující dokonce dvě písně. Paradise, kterou si sám napsal a jedná se o příjemnou písničku, takovou oddychovou, ani ne rychlou ale ani pomalou.

Druhou je Tell Me, která je o poznání pomalešjí, ale stejně moc hezká.

Řadu sedmi singl alb uzavírá dneškem leader Eunkwang se singl albem, který taktéž obsahuje dvě skladby. One Day, ke které vyšel i videoklip. Je to moc hezká balada.

Druhou skladbou je 그때, do angličtiny ppřeložená jako Then. Opět balada.

Celkově se mi ten nápad umožnění vydání sólo alba jednotlivým členům, moc líbí. Jen mi přišlo, že to byla samá balada a jen pár z nich se pokusilo o něco svižnějšího, což mně osobně vyhovuje víc. Každým pádem všem členům se skladby moc povedly a já se těším na jejich společný comeback, který by měl podle všeho přijít již v říjnu.

BTS - DNA M/V [LOVE YOURSELF 承 `Her`]

18. září 2017 v 15:03 BTS

Kluci z BTS dnes vydali mini album s názvem LOVE YOURSELF 承 `Her`. Titulní píseň DNA získala video, které se mi moc líbí. Ta práce s barvami a samozřejmě dokonalá choreografie, ono by asi bylo i divné kdyby BTS přišli s něčím, co by nemělo promyšlenou choreografii. I přes to všechno však musím v závěru říct, že se mi ta písnička nelíbí. Nebo jak to jen nejlépe říct, myslím že má dobrý rytmus, ale stále mě to nemůže chytnout. Možná potřebuju čas. Každým pádem je jak na DNA tak i na celém albu jasně vidět, že se snaží o něco jiného, nejsem si ale jistá, zda se mi to "něco jiného" úplně líbí. Ale víte co, nikdy se nemůžete zavděčit všem, třeba se mi zrovna jen tímhle albem netrefili do vkusu. Abych jim ale až tak nekřivdila, tak třeba Pied Piper je podle mě dobrá a MIC Drop má dobrý beat a o Serendipity jsem se už vyjadřovala. Co nechápu je proč do alba přidali jejich (Namjoonovu) vítěznou řeč na Billboard Music Awards, asi jsou na ten projev tak pyšní, že o něj nechtěli ARMYs ochudit. :)

Seznam skladeb:
1. Intro: Serendipity
2. DNA
3. Best Of Me
4. 보조개 (Dimple)
5. Pied Piper
6. Skit: Billboard Music Awards Speech
7. MIC Drop
8. 고민보다 Go
9. Outro: Her


Novinky ze světa Kpopu

16. září 2017 v 18:13 | Anaj |  KPOP: Ostatní
Zdravím,
ano vím že některé z později zmíněných věcí už nejsou nejnovější, ale dřív nebyl čas se k nim vyjádřit. Silně přemýšlím, že bych to mohla dělat pravidelněji, třeba jednou za měsíc shrnout, co se děje. Ale co když se nic dít nebude? Ještě nevím, protože když mě zaujme nějaký comeback, tak mám samostatný článek a tady se o nějakých taky zmiňuji, protože jsem na ně narazila až teď. Nějak to budu muset vyřešit. Navíc jsem včera upustila noťas, sice byl v tašce a nebylo to až tak vysoko, ale i tak když na něm píšu tak vydává divné zvuky. Doufám, že to časem přejde, protože jestli se mi na něm něco rozbije, jsem v háji. Mám ho teprve tři roky a byl tenkrát poměrně drahý, takže by to byla škoda. Ale to už zase odbočuju od tématu. Začnu tedy tou nejstarší věcí, o které chci mluvit.

Možná jednou

13. září 2017 v 15:26 | Anaj |  Knihy
Možná jednou - Hooverová Colleen

Autor: Colleen Hoover
Žánr: Román pro ženy, dívky
Rok vydání: 2017
Počet stran: 392
Popis: Sydney žila v dokonalém světě - dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

Můj názor: Tuhle knížku jsem si koupila narychlo, jen kvůli peněžní poukázce, kterou jsem dostala. Vůbec jsem tenkrát nevěděla, co si vybrat a tak jsem sáhla po téhle. Poté mi dva měsíce ležela na poličce, protože jsem na ní neměla čas. Ale když jsem se k ní konečně dostala, přečetla jsem ji jedním dechem. Opravdu. Příběh je sám o sobě zajímavý a je velmi poutavě napsán. To že je vyprávěn z pohledu obou hlavních postav je jen další plus. Při čtení jsem se nasmála, ale také jsem skoro brečela. Mám s touto autorkou velmi dobbré zkušenosti, takže mě opět nezklamala. Jediný můj osobní problém byl ten konec. Byl opravdu krásný, jsem ráda, že to tak skončilo. Ale i přes to jsem si tak trochu přála, aby to skončilo jinak. Každým pádem oba hlavní hrdinové byli velmi sympatičtí, ale celou atmosféru dotvářelo několik postav vedlejších, bez nichž by to rozhodně nebylo ono. Protože co bychom si počali bez Warrena a jeho televizních čtvrtků?