!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Šumava - Čertovo jezero, Prášily a Sušice

16. srpna 2017 v 21:43 | Anaj |  Moje tlachání
Zdravím,
řekla jsem si, že by ode mne bylo celkem fér, osvětlit důvod své neaktivity, která ještě nekončí, dnes je jen volnější den. Neboť tento týden máme všichni z naší rodiny volno, i já v autoškole, rozhodli jsme se trochu výletovat. Chtěli jsme alespoň jeden den vzít s sebou i psa,aby nebyl doma pořád sám. Shodli jsme se na tom, že Šumava by pro tento plán byla ideální, a neboť jsme předloni byli již na Černém, na pondělí připadla podle rodinné rady návštěva Čertova jezera. Máma měla v plánu vylézt ještě na Špičák, odtamtud by sice mohly být pěkné fotky, ale poté co jsme pozdě vyjeli a než jsme k tomu jezeru dolezli a kvůli nedostatku zásob vody, jsme se nakonec usnesli, že Špičák raději necháme na jindy. Což bylo jistě moudré rozhodnutí. Celkově cesta stála za houby, protože kopec. Já nemám proti chůzi vůbec nic, ale kopce bych nejraději úplně vynechala. :) Asi jsem prostě moc lenivá. Nejhorší na tom bylo, že v těch největších stoupácích, bylo na silnici bahno, takže to bylo o zobák. :) Ano, v podstatě celá cesta k jezeru je vyasfaltovaná, v přírodní rezervaci, ano. Gól celého dne, ale přišel až po cestě od jezera, kdy nás potkala dvě auta s pražskou značkou, která si to šupajdila do kopce a to jsme byli sotva půl kilometru od jezera a všude tam byl zákaz vjezdu. Lidi jsou v dnešní době strašně líní a tohle to jen dokazuje. Ach jo. Takže jsme tedy sešli k autu, Nelly padla do přepravky a vypadala, že brzy umře. :) nu ale naši vůdci se rozhodli, že se zastavíme ještě v Prášilech, protože tam mají bizony. Než jsme to našli, trvalo to celé věky. A proto mě zklamalo, když jsem viděla jen jednoho bizona, který byl k nám otočený zády a odmítal se otočit, a ocas druhého. Navíc tam probíhala přestavba nějaké budovy, takže tam byl lehce omezený přístup. Nu co se dá dělat.
V úterý jsme vyrazili do Sušice, neboť jsme neměli tolik času. Já měla dopoledne domluvenou návštěvu u doktora. Táta se do Sušice těšil, neboť tam mají minipivovar a ty on hojně vyhledává. Říká, že raději si zajede někam dál, než aby musel pít tu krkací vodu, co prodávají v krámech. .) Co říct k Sušici... Upřímně, nic zajímavého zde nenajdete. Na náměstí mají pěknou radnici a točí skvělou zmrzlinu. Poručíte si příchuť a obsluha vám před vašima očima dá do přístroje zmrazené ovoce, takže víte, že tam to ovoce opravdu je. Zajímavá věc na tomto městě je počet papírnictví, květinářství, restaurací a kaváren. Je podivuhodné jak se to tam všechno dokáže uživit. :) Máma opět vznesla návrh že bychom se mohli jít podívat na Svatobor, což jsem okamžitě zamítla. Já a rozhledny se nemáme rády. Opravdu.
Na závěr vám sem do celého článku hodím nějaké fotky. Bohužel jsem si s sebou nevzala foťák, takže to není úplně nejkvalitnější, ale co se dá dělat. Příště se polepším. Slibuju. :)
Přeji dobrou noc.


Čertovo jezero
(nejlepší jsou ty pahýly na vrchu a ty kachny byly neskutečně vyscvičené, vždy plavaly tam, kde bylo nejvíc lidí → tudíž přísun žrádla)

Prášily
(naprosto nefotogenický bizon :))

Sušice
(opravdu pěkná radnice)

(pomník padlých v 1. a 2. světové válce se sochou T.G.M v pozadí, už dlouho jsem neviděla takový propracovaný pomník)

(reliéf Sušice, který lze nalézt na zdi české spořitelny)

(mají tam moc hezkou základní školu, teda alespoň zvenku)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama