!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Písnička měsíce - červenec

1. srpna 2017 v 8:00 | Anaj |  Song měsíce


Konec měsíce červenec přišel tak rychle. Není to tak dávno, co jsem se radovala ze začátku prázdnin a teď brečím, neboť mi zbývá poslední měsíc. S koncem měsíce jsem se rozhodla udělat jakési shrnutí po hudební stránce. Pokusím se to dělat pravidelně na přelomu měsíců. Půjde o vybrání, podle mě, nejlepší písně za daný měsíc. Plus doporučení, co si poslechnout, popřípadě, co mě zklamalo. Doufám, že tuto část nebudu muset používat. Song, který toto klání "vyhraje", bude mít tu čest celý měsíc trůnit v menu mého blogu. Za červen jsem namátkou vybrala Yes I Am od MAMAMOO, za tento měsíc, to chci vzít z gruntu. :) Dopředu chci upozornit, že je naprosto normální, že se vám nebude líbit to samé co mně. Jen chci požádat, abyste můj názor respektovali. Samozřejmě mi můžete sdělit v komentářích, jaká píseň dostala právě vás. Takže úvodní proslov máme za sebou a jdeme na to.


Ačkoliv se mi na začátku měsíce zdálo, že to nebude stát za nic, dopadlo to tak, že nevím co mám vybrat. Jsem dost nerozhodný tvor, takže mi to trvalo opravdu dlouho, ale myslím, že jsem vybrala dobře. Začněme ale od začátku.
Napřed, to co se mi opravdu líbilo. Sem rozhodně patří Rain od KNK. Kluci s deštníky budou zřejmě mou slabinou. Podlehla jsem jim a už není cesty zpět.

Co rozhodně nesmím opomenout je Love od PSYe. To video je příjemnou změnou v té hromadě šíleností, co PSY natočil. Navíc TaeYang... Mám moc ráda jeho hlas.

Přiznám se, já a balady jsme na tom špatně. Než si nějakou oblíbím, dost to trvá. Ale tenhle měsíc to jde tak nějak samo. NU'EST v podstatě neposlouchám, přesto když vydali If You, byla jsem unešena.


A aby to tu nebylo opravu samá pohodička, přidávám tip na dvě poněkud enrgetičtější, rytmičtější písničky. Ta první je remake již docela starého songu. Jmenuje se Come Back Home, v originále ji nazpíval Seo TaiJi. Remake udělala skupina BTS a je opravdu skvělý.

Druhým titulem je Gucci od rapperky Jessi. Já tuhle "bad girl" naprosto zbožňuju. Má píseň s drsným zvukem, ale když vystupuje, tak i přes to vykouzlí takový krásný úsměv, že je vám jasné, že ona prostě nemůže být taková drsňačka. Je na ní dobře vidět, jak ji vystupování těší a má radost z podpory fanoušků. Čekněte tedy záznam živého vystoupení, stojí za to.


No a pokud chcete slyšet něco úplně jiného, něco řekla bych mimo. Tak musím doporučit EXO. Jejich nové album The War jsem napřed podle titulní písně Ko Ko Bop odsoudila, avšak brzy jsem si svou chybu uvědomila a nedám ani na Ko Ko Bop ani na album dopustit. Kluci v rozhovorech říkají, že je to něco, pro ně, nového. A mají pravdu, co na tom, že mi jeden titul z alba silně ale opravdu silně připomíná NCT, s tím se nějak smířím. Titulní píseň je super, ale mně asi nejvíc učarovala The Eve. Hodím sem video z vystoupení, které jedna dobrá duše, opatřila českými titulky. (Její kanál ZDE)
Ta choreografie... dokonalost...

A protože červenec nepřinesl v závěru nic, co by mě vyloženě zklamalo, pokud něco takového je, tak jsem to asi zazdila, můžeme se vrhnout na vyhlášení toho nejlepšího. A nebudeme muset chodit moc daleko v čase. Já moc dobře věděla, proč počkat na konec měsíce.
"Fanfáry prosím... tak nic, nevadí."
Mou nejoblíbenější se stala Tomorrow, Today od JJ Project. Co k tomu říct, nečekala bych to, ale kluci si mě získali. Hned jak to vyšlo, jsem si našla překlad a žasla jsem, že to o něčem je. Konkrétně o tom, co mě osobně dělá problém, rozhodování. Nikdy nevíme, zda to co jsme udělali bylo správné, dokud na nás nedopadnou následky. Je to něco jako ruská ruleta. Co se písničky týče není ani pomalá, ale zase to není nějaký rychlík, prostě idální na léto. A to video je také tak nádherné. Myslím, že brzy můžete očekávat něco o GOT7. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama