Mladá Boleslav a Český Krumlov

19. srpna 2017 v 19:59 | Anaj |  Moje tlachání

Zdravím,
zase se sem jdu "pochlubit" s tím, co jsem zažila během posledních dvou dní. Ve čtvrtek jsme vyrazili více k severu středních čech do Mladé Boleslavy. Hlavní cíl byl muzeum ŠKODA, které jsem já osobně chtěla vidět už dlouhou dobu. Doma máme dvě škodovky, ale samozřejmě neříkám že je to nejlepší značka na světě, ale myslím, že to s ní neni zas tak hrozné. Mimochodem se mi teď dost líbí jejich nové (teď už vlastně není nejnovější) SUV Kodiaq, ale asi bych ho nechtěla vlastnit. Zaprvé kvůli ceně a zadruhé prrotože by mi bylo na našich silnicích k ničemu, přestože jsou často v mizerném stavu, SUV je podle mě do terénu. Zpět muzeu, měla jsem trochu strach, že mě to v závěru nebude bavit, neboť já nejsem na takové technické věci. Překvapivě se mi tam moc líbilo. Vystavených aut tam měli dost, pěkně rozmístěných. Výstava se samozřejmě nemohla obejít bez toho jak to všechno s autami začalo, tedy kola. Bylo to tam opravdu pěkné, jediné co bych vytkla je to, že mi tam chyběly některé modely aut. Chápu, že se jim tam všechny nemohly vejít, ale zase na druhou stranu, část výstavy byla věnovaná jejich podpoře Tour de France, která zabrala, na to kolik věcí tam měli, poměrně dost místa. Kdyby ubrali volné místo zaplnili například vozy Vision, myslím, že by se do budovy chybějící vozy vešly. Je to jen detail. Když jsme o tom tak mluvili s tátou, shodli jsme se, že někdy musíme zajet do Německa do muzea BMW, které je prý perfektní. Tak třeba někdy jindy.

(Tohle vozidlo mě naprosto dostalo, nádherné je.)

Když už jsme byli v Boleslavi, trochu jsme si to tam prošli. Musíme tomuto městu nechat, že má krásné náměstí a celkově bude asi dost bohaté, když jsme na parkoviští dali za parkovné na celý den deset korun. Ale jinak mi celé město přišlo takové špinavé. Nevím jak to říct, ale úplně se mi tam nelíbilo. Ano budova fabriky ŠKODA vypadala z venku moc dobře a vevnitř je to prý vysoce modernizované, ale například kousek pod náměstím byly domy v dezolátním stavu a dost to tam zapáchalo, ale možná to byly jen kanály. Teď ale zpět k tomu pěknému náměstí. Přijde mi, že jsou v tomto městě vysazení na vodu a všechno s ní. Tolik fontán a vodotrysků jsem už dlouho na jednom náměstí neviděla.


A teď ta voda
(Byla opravdu všude, až se divím, že když byla taková horka, že tam nějakou vodu ještě měli.)

Tak a ještě něco jsme stihli. podle značek jsme se vydali do leteckého muzea Metoděje Vlacha, kousek za Boleslaví. Bylo to menší, ale pěkné. Odvážila jsem se i na vyhlídku, mám strach z výšek a to dost velký. Byly tam dalekohledy a skvělý výhled do kraje i na Mladou Boleslav.

(Tenhle exponát se mi líbil asi nejvíc, jedná se o Polikarpov Po-2, který nejvíce proslavil ženský ruský pluk za 2. sv. války, tzv. "Noční čarodějnice".)

Nu a přesuneme se o den dál, čeká nás tedy pátek. Vyrazili jsme tentokrát do jižních čech, do Českého Krumlova. Navštívili jsme hrad, místní minipivovar a prošli jsme v podstatě skoro celé město. Co k tomu říct, hrad byl krásný, velkolepý, majestátní, ten kdo tam žil musel být opravdu šťastný člověk a taky dost zámožný. Jinak celé město bylo pěkné a upravené, ale co čekat od města zapsané na seznam UNESCO. Co bylo ale příšerné, byly ty davy turistů. Nevěřili byste kolik tam bylo tzv. šikmookých. Hlavně Korejců. Ti byli na každém rohu, v každé uličce a všude se samozřejmě museli fotit. Já chápu, že chtějí mít nějakou památku a že jich je hodně a všichni chtějí cestovat a tak. Ale, když ten foťák popřípadě mobil drží v ruce v jednom kuse a pořád jen fotí nebo i natáčí a vy ani nevíte zda dělají selfie nebo fotí to před nimi, takže nevíte zda uhýbat nebo ne, a když neuhnete, tak jsou, zejména ti starší, dost nepříjemní. Neříkám, že všichni, ale mě se stalo, že jsem se tam tlačila v davu přes most a naproti mě se valila nějaká starší Korejka, která mě v podstatě odstrčila a hrnula se dál. Některé lidi opravdu nepochopím, ale celkově se mi tam líbilo, zvlášť potom k večeru, když tam byl daleko větší klid.

(otáčivé hlediště)

(U hradu byla také krásná zahrada...)

(...a nesměla chybět ani fontána.)

Tímto já pro dnešek končím a doufám, že jsem vám třeba dala nějaký tip na výlet. Jinak, nevím jak to teď budu mít s aktivitou, neboť ke konci následujícího týdne se budou konat závěrečné zkoušky v autoškole a já, ačkoliv mi ty zkušební testy relativně jdou, pořád plaším, abych nezkazila jízdy, nebo něco podobného. Bude to boj, ale snad to vyjde. Zatím se mějte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Značka ŠKODA

Ano 0% (0)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama