!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Srpen 2017

VIXX LR - Whisper M/V [Whisper]

28. srpna 2017 v 13:58 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Opět jsem zde, protože jsem tenhle počin nemohla nechat bez komentáře. Podskupina VIXX skládající se ze zpěváka Lea a rappera Raviho, se po dvou letech vrátila s druhým mini albem Whisper a videem ke stejnojmenné titulní písni. A já se asi zamilovala. Leo má tak krásný hlas, že to snad ani není možné. To video je, řekla bych, magické. Mají tam moc hezky zakompované odkazy na Beautiful Liar,takže bych řekla, že se jedná o jakési pokračování příběhu Lea a jeho vnitřního já, které ho nakonec opouští a ve videu k Whisper ho Leo opět nachází.Ty taneční kreace jsou perfektní, kluci působí sebevědomě a naprosto sehraně. Celé album se moc dobře poslouchá, prostě taková pohodička. :)

Seznam skladeb:
1. Whisper
2. 아름다운 밤에 (Beautiful Night)
3. Feeling
4. Chocolatier
5. Today
6. Whisper (Inst.)


Taylor Swift - Look What You Made Me Do

28. srpna 2017 v 10:54 | Anaj |  Ostatní

Zdravím,
Taylor Swift vydala nový singl, kterým oznamuje, že stará Taylor je pryč, je mrtvá a nastupuje éra nové Taylor. Fanoušci se okamžitě rozdělili na dva tábory. Na ty co tuhle změnu vítají a song zbožňují a na ty co chtějí zpět starou Taylor.
Já měla vždycky moc ráda Taylořinu hudbu. Opravdu. Moc se mi líbilo, že je něčím jiná a neprezentovala se jako většina zpěvaček v dnešní době. Sice netvořila čistou country, vždy tam ten pop byl, ale nevadilo mi to. Její starší alba mi jedenčas hrála v playlistu pořád dokola. To že její poslední album bylo čistě popové jsem přežila, dokonce jsem si ho dost oblíbila. Bohužel musím mluvit v minulém čase, neboť to co teď vydala, mě usvědčuje v tom, že už ji vyhledávat nebudu. Nechápejte mě špatně, Taylor má samozřejmě právo se vyvíjet a měnit svou tvorbu, nic proti tomu. Dokonce bych tenhle song nazvala za poslouchatelný, ale vůbec se mi nelíbí jakým způsobem se ve videu prezentuje. Připadá mi, že pomalu zapadá do toho mainstreemu a je mi to moc líto. Připomíná mi to Demi Lovato, která se poslední dobou chová stejně. Možná je to jen rebelie, aby ukázala haterům, že na ně kašle. Je tam také vidět dost narážek na Katy Perry, se kterou se prý moc nemusí. Ta nedávno vydala singl, který mě taky moc nenadchl, takže jsou si podle mě kvit. Zpět k tématu. Stará Taylor je pryč ať se nám to líbí nebo ne. Je to její volba a nikdy jí to nemůže zakazovat. Teď je jen na fandech, aby se rozhodli, zda ji i nadále budou podporovat. Myslím, že je dost zbytečné vést nějaké "války" o to, jestli byla Taylor lepší dřív, nebo nyní. Pokud se vám to nelíbí, tak to prostě přestaňte poslouchat. Tak to udělám i já, sice mě to mrzí, ale nedá se nic dělat a kdo ví, třeba se Tay zase jednou vrátí tam, kde začínala, i když o tom pochybuju. Děkuji, že jste si vyslechli můj názor a můžete mi klidně dát vědět, zda souhlasíte, nebo jste proti.

MONSTA X - Profil

27. srpna 2017 v 16:19 | Anaj |  MONSTA X
Rok 2015 pro mě byl jedním z prvních, kdy jsem se opravdu začala zajímat o kpop po mé "pauze" v tomto hudebním odvětví. To pro mě znamenalo, že jsem hodně objevovala nové skupiny, které jsem před tím neznala, a také jsem se samozřejmě ohlížela po nováčcích. Objevila jsem tyhle kluky a v podstatě okamžitě jsem si je zamilovala. Oni byli poměrně dost aktivní a pořád jsou, takže nebyl problém s posouzením celé jejich tvorby a jestli mi to za to stojí. Zatím se mi většina jejich tvorby opravdu zamlouvá, tak snad to tak bude i dál.

Autoškola a co od ní čekat

25. srpna 2017 v 14:56 | Anaj |  Moje tlachání

Uživatelé silnic třeste se, neboť přichází nový pirát, který již brzy, jen co mu bude vydán řidičák, začne brázdit cesty. :D
Tak nějak jsem slíbila, že se ozvu s výsledkem závěrečné zkoušky z autoškoly. K mé veliké radosti jsem uspěla, takže jsem oprávněna řídit vozidla skupiny B, tedy vozidla do 3500 kg. Zkoušku jsem skládala včera a popravdě jsem byla dost nervózní, ale nakonec zbytečně. Musím také poznamenat, že jsem měla štěstí na zkušebního komisaře, který byl asi chápavější než ostatní. Doneslo se ke mně o postrachu všech uchazečů, který je naprosto nemilosrdný, tedy hlavně co se týče otázek před jízdou. Celkově jsem se svým výkonem u zkoušky spokojená, jen když jsem v "cíli" parkovala, zapomněla jsem zapnout blinkr. Myslím, že si to budu pamatovat ještě dost dlouho a už se mi to jen tak nestane. Tak a když to mám už za sebou, rozhodla jsem se tu o autoškole jako takové trochu pojednat. Já sama hledala, ale našla jsem poměrně málo věcí a většina z nich byla poměrně stará. Takže se tu pokusím nějak rezebrat průběh.

Jsem dospělá, nebo spíš jen velké dítě?

22. srpna 2017 v 17:38 | Anaj |  Moje tlachání
Zdravím,
už je to tak, moje maličkost je dneškem počínaje plnoletá. Otázka však zní, co to znamená. Znamená to, že jsem zodpovědná sama za sebe, mám právo volit, můžu pít a takové podobné věci? Já osobně si stojím za tím, že jsem pořád stejná jako včera, když mi bylo sedmnáct. Upřímně moc nechápu ty lidi, kteří to strašně řeší. Nevím jestli si opravdu po dni svých narozenin, přijdou dospělejší, nebo tak něco. Já to tak necítím. Moc dobře si pamatuju, když mi bylo patnáct. Všichni se nemohli dočkat až dostanou občanku a já v den svých narozenin skládala dříví. Tím narážím na další věc a tou jsou oslavy narozenin. Já jsem poměrně dost velký introvert. Dělá mi problém zapojit se do nové skupiny lidí, teda jak to říct... jsem tišší člověk, ale jsem schponá vyjít v podstatě s každým, (když dotyčného nemám ráda on se to nikdy nemusí dozvědět) takže kolektivu nevadím, jen se nedá říct, že bych se nějak extra zapojovala. Prostě se se spolužáky pozdravím a tam to ve většině případů končí. Mám jen pár přátel, se kterými se opravdu bavím, protože mi trvá dlouho se rozpovídat, ale když k tomu dojde jsem až moc ukecaná. (Moje spolubydlící by mohly povídat. :)) A s narozeninami přijdou oslavy, což je pro mě peklo na zemi. Nemám ráda, když musím chodit do společnosti. Například když jsem cely týden na pokoji s dalšíma holkama, musím alespoň jeden den v týdnu na chvíli vypadnout z pokoje. Prostě být sama. Jen doufám, že to někdy nepochopí tak, že je nemám ráda, to ne, jen potřebuju chvíli klid. Naši mi už pár dní před narozeninama říkali, ať uspořádám oslavu, já odporovala, pak přišel strejda s tetou. A ti hned: "Tak co bude nějaký mejdlo?" *To víte že jo.* Naši se toho hned chytli a je s nimi k nevydržení. Já musím uznat, že mám skvělé rodiče, jiné děti mého věku by dali bůh ví co, za to mít tak chápavé rodiče. Ale tohle prostě nechápou. Pořád mi říkají, že jsem byla na oslavě své kámošky, ale upřímně, bylo to z "povinosti", jen abych ji neurazila. Ona tam měla pozvaných x dalších lidí, takže jsem se odtamtud co nejrychleji vypařila. Oslavy shrnu asi takto. Nemám je ráda, přijde mi to lehce zbytečné, nezábavné. Když už se mám s někým sejít, tak třeba jen do kavárny a nejlépe jen mezi čtyřma očima, proto oslavy pořádat nebudu. (Stejně těch přátel tolik nemám a většina jich je na druhém konci republiky.) Možná jsem sobec, ale když mi něco není příjemné, tak to dělat nebudu. Já ty holky mám ráda, jen si nedovedu představit, že bych s nimi strávila víc než dvě hodiny. Nevím, asi jsem divná.

(Asi tak nějak se většinou na takových akcích cítím, není to nic moc.)

Vraťme se od vylévání mého srdíčka k dospělosti a zodpovědnosti, co k ní patří.

Mladá Boleslav a Český Krumlov

19. srpna 2017 v 19:59 | Anaj |  Moje tlachání

Zdravím,
zase se sem jdu "pochlubit" s tím, co jsem zažila během posledních dvou dní. Ve čtvrtek jsme vyrazili více k severu středních čech do Mladé Boleslavy. Hlavní cíl byl muzeum ŠKODA, které jsem já osobně chtěla vidět už dlouhou dobu. Doma máme dvě škodovky, ale samozřejmě neříkám že je to nejlepší značka na světě, ale myslím, že to s ní neni zas tak hrozné. Mimochodem se mi teď dost líbí jejich nové (teď už vlastně není nejnovější) SUV Kodiaq, ale asi bych ho nechtěla vlastnit. Zaprvé kvůli ceně a zadruhé prrotože by mi bylo na našich silnicích k ničemu, přestože jsou často v mizerném stavu, SUV je podle mě do terénu. Zpět muzeu, měla jsem trochu strach, že mě to v závěru nebude bavit, neboť já nejsem na takové technické věci. Překvapivě se mi tam moc líbilo. Vystavených aut tam měli dost, pěkně rozmístěných. Výstava se samozřejmě nemohla obejít bez toho jak to všechno s autami začalo, tedy kola. Bylo to tam opravdu pěkné, jediné co bych vytkla je to, že mi tam chyběly některé modely aut. Chápu, že se jim tam všechny nemohly vejít, ale zase na druhou stranu, část výstavy byla věnovaná jejich podpoře Tour de France, která zabrala, na to kolik věcí tam měli, poměrně dost místa. Kdyby ubrali volné místo zaplnili například vozy Vision, myslím, že by se do budovy chybějící vozy vešly. Je to jen detail. Když jsme o tom tak mluvili s tátou, shodli jsme se, že někdy musíme zajet do Německa do muzea BMW, které je prý perfektní. Tak třeba někdy jindy.

(Tohle vozidlo mě naprosto dostalo, nádherné je.)

Když už jsme byli v Boleslavi, trochu jsme si to tam prošli. Musíme tomuto městu nechat, že má krásné náměstí a celkově bude asi dost bohaté, když jsme na parkoviští dali za parkovné na celý den deset korun. Ale jinak mi celé město přišlo takové špinavé. Nevím jak to říct, ale úplně se mi tam nelíbilo. Ano budova fabriky ŠKODA vypadala z venku moc dobře a vevnitř je to prý vysoce modernizované, ale například kousek pod náměstím byly domy v dezolátním stavu a dost to tam zapáchalo, ale možná to byly jen kanály. Teď ale zpět k tomu pěknému náměstí. Přijde mi, že jsou v tomto městě vysazení na vodu a všechno s ní. Tolik fontán a vodotrysků jsem už dlouho na jednom náměstí neviděla.


A teď ta voda
(Byla opravdu všude, až se divím, že když byla taková horka, že tam nějakou vodu ještě měli.)

Tak a ještě něco jsme stihli. podle značek jsme se vydali do leteckého muzea Metoděje Vlacha, kousek za Boleslaví. Bylo to menší, ale pěkné. Odvážila jsem se i na vyhlídku, mám strach z výšek a to dost velký. Byly tam dalekohledy a skvělý výhled do kraje i na Mladou Boleslav.

(Tenhle exponát se mi líbil asi nejvíc, jedná se o Polikarpov Po-2, který nejvíce proslavil ženský ruský pluk za 2. sv. války, tzv. "Noční čarodějnice".)

Nu a přesuneme se o den dál, čeká nás tedy pátek. Vyrazili jsme tentokrát do jižních čech, do Českého Krumlova. Navštívili jsme hrad, místní minipivovar a prošli jsme v podstatě skoro celé město. Co k tomu říct, hrad byl krásný, velkolepý, majestátní, ten kdo tam žil musel být opravdu šťastný člověk a taky dost zámožný. Jinak celé město bylo pěkné a upravené, ale co čekat od města zapsané na seznam UNESCO. Co bylo ale příšerné, byly ty davy turistů. Nevěřili byste kolik tam bylo tzv. šikmookých. Hlavně Korejců. Ti byli na každém rohu, v každé uličce a všude se samozřejmě museli fotit. Já chápu, že chtějí mít nějakou památku a že jich je hodně a všichni chtějí cestovat a tak. Ale, když ten foťák popřípadě mobil drží v ruce v jednom kuse a pořád jen fotí nebo i natáčí a vy ani nevíte zda dělají selfie nebo fotí to před nimi, takže nevíte zda uhýbat nebo ne, a když neuhnete, tak jsou, zejména ti starší, dost nepříjemní. Neříkám, že všichni, ale mě se stalo, že jsem se tam tlačila v davu přes most a naproti mě se valila nějaká starší Korejka, která mě v podstatě odstrčila a hrnula se dál. Některé lidi opravdu nepochopím, ale celkově se mi tam líbilo, zvlášť potom k večeru, když tam byl daleko větší klid.

(otáčivé hlediště)

(U hradu byla také krásná zahrada...)

(...a nesměla chybět ani fontána.)

Tímto já pro dnešek končím a doufám, že jsem vám třeba dala nějaký tip na výlet. Jinak, nevím jak to teď budu mít s aktivitou, neboť ke konci následujícího týdne se budou konat závěrečné zkoušky v autoškole a já, ačkoliv mi ty zkušební testy relativně jdou, pořád plaším, abych nezkazila jízdy, nebo něco podobného. Bude to boj, ale snad to vyjde. Zatím se mějte.

Šumava - Čertovo jezero, Prášily a Sušice

16. srpna 2017 v 21:43 | Anaj |  Moje tlachání
Zdravím,
řekla jsem si, že by ode mne bylo celkem fér, osvětlit důvod své neaktivity, která ještě nekončí, dnes je jen volnější den. Neboť tento týden máme všichni z naší rodiny volno, i já v autoškole, rozhodli jsme se trochu výletovat. Chtěli jsme alespoň jeden den vzít s sebou i psa,aby nebyl doma pořád sám. Shodli jsme se na tom, že Šumava by pro tento plán byla ideální, a neboť jsme předloni byli již na Černém, na pondělí připadla podle rodinné rady návštěva Čertova jezera. Máma měla v plánu vylézt ještě na Špičák, odtamtud by sice mohly být pěkné fotky, ale poté co jsme pozdě vyjeli a než jsme k tomu jezeru dolezli a kvůli nedostatku zásob vody, jsme se nakonec usnesli, že Špičák raději necháme na jindy. Což bylo jistě moudré rozhodnutí. Celkově cesta stála za houby, protože kopec. Já nemám proti chůzi vůbec nic, ale kopce bych nejraději úplně vynechala. :) Asi jsem prostě moc lenivá. Nejhorší na tom bylo, že v těch největších stoupácích, bylo na silnici bahno, takže to bylo o zobák. :) Ano, v podstatě celá cesta k jezeru je vyasfaltovaná, v přírodní rezervaci, ano. Gól celého dne, ale přišel až po cestě od jezera, kdy nás potkala dvě auta s pražskou značkou, která si to šupajdila do kopce a to jsme byli sotva půl kilometru od jezera a všude tam byl zákaz vjezdu. Lidi jsou v dnešní době strašně líní a tohle to jen dokazuje. Ach jo. Takže jsme tedy sešli k autu, Nelly padla do přepravky a vypadala, že brzy umře. :) nu ale naši vůdci se rozhodli, že se zastavíme ještě v Prášilech, protože tam mají bizony. Než jsme to našli, trvalo to celé věky. A proto mě zklamalo, když jsem viděla jen jednoho bizona, který byl k nám otočený zády a odmítal se otočit, a ocas druhého. Navíc tam probíhala přestavba nějaké budovy, takže tam byl lehce omezený přístup. Nu co se dá dělat.
V úterý jsme vyrazili do Sušice, neboť jsme neměli tolik času. Já měla dopoledne domluvenou návštěvu u doktora. Táta se do Sušice těšil, neboť tam mají minipivovar a ty on hojně vyhledává. Říká, že raději si zajede někam dál, než aby musel pít tu krkací vodu, co prodávají v krámech. .) Co říct k Sušici... Upřímně, nic zajímavého zde nenajdete. Na náměstí mají pěknou radnici a točí skvělou zmrzlinu. Poručíte si příchuť a obsluha vám před vašima očima dá do přístroje zmrazené ovoce, takže víte, že tam to ovoce opravdu je. Zajímavá věc na tomto městě je počet papírnictví, květinářství, restaurací a kaváren. Je podivuhodné jak se to tam všechno dokáže uživit. :) Máma opět vznesla návrh že bychom se mohli jít podívat na Svatobor, což jsem okamžitě zamítla. Já a rozhledny se nemáme rády. Opravdu.
Na závěr vám sem do celého článku hodím nějaké fotky. Bohužel jsem si s sebou nevzala foťák, takže to není úplně nejkvalitnější, ale co se dá dělat. Příště se polepším. Slibuju. :)
Přeji dobrou noc.

Taeyang - Darling, Wake Me Up M/Vs [White Night]

16. srpna 2017 v 17:49 | Anaj |  KPOP: Comebacky
Zdravím,
stále žiju, jen nemám ten potřebný čas. Poslední dva dny jsem se domů vracela utahaná a teprve dnes jsem si něco ukradla, a to protože jeden z mých oblíbených korejských zpěváků TaeYang (BIGBANG), vydal po docela dlouhé době své, v pořadí již třetí album. Nazval ho White Night, nahrál na něj osm písní, z nichž dvě byly označeny za titulní a bylo k nim natočeno i video. Jedná se o Darling a Wake Me Up. Už jsem nespočetněkrát psala, že mám radši, když písnička pěkně odsýpá, ale v tomto případě jsem ráda za ten poklidný rytmus. Více se mi líbí Wake Me Up, která jistě poputuje do mého playlistu, na takové ty chvíle, kdy se chci učit, nebo si jen užít klid. Co mě velmi potěšilo, byl duet s rapperem Zicem (BLOCK B). Zico je podle mě velmi talentovaný a v kombinaci s Taeyangem vzniklo něco opravdu moc hezkého, podle mého jedna z nejlepších na albu. Jediné co mě trochu štve jsou Taeyangovy vlasy, nejsemsi jistá, zda se mi na něm zrovna bílá líbí. Ale to je jen kosmetický detail, hudba by se měla soudit, podle toho jaká je, ne podle toho jak vypadá autor. akže abych to shrnula, rozhodně mě Taeyang velmi potěšil a všem doporučuji si album poslechnout.

Seznam skladeb:
1. 白夜 (White Night)
2. Wake Me Up
3. Darling
4. Ride
5. Amazin'
6. 텅빈도로 (Empty Road)
7. Naked
8. 오늘밤(Tonight) Ft. Zico


Jessi - Arrived M/V, comeback B.A.P?

12. srpna 2017 v 12:11 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Jessi včera opět překvapila své fandy videem k anglickému songu Arrived, který vyšel na jejím posledním albu Un2verse. To video je... zvláštní. Ale nic jiného jsem od Jessi ani nečekala, ta písnička je super. Jen tak dál. :)
A aby toho nebylo málo, TS Entertainment zveřejnili obrázek s titulem Security Warning from B.A.P. A teď se jen řeší, zda se jedná o nadcházející comeback, který byl slibován a jaká bude jeho tématika. Upřímně jsem napnutá jak struny, co z toho bude. Comeback bych samozřejmě brala všemi deseti. :)
Přidávám již zmiňovaný obrázek a loučím se, psát na mobilu je pěkná zabíračka. ;)

Layout no. 3 - Sakura

10. srpna 2017 v 21:21 | Anaj |  O Blogu


Zdravím,
to mi Daehyun moc dlouho nevydržel, co? Když já nemám co dělat. *Ale máš, co ta autoškola, to je nic?!* Zkrátka, jsem líná se učit a taky jsem dost nervózní, tak jsem se musela nějak odreagovat. A dopadlo to tvorbou nového kabátku. Sakury naprosto zbožňuji, takže mi to nedalo ani moc práce. Mnohem horší bylo nastavení. Chvílemi jsem myslela, že to všechno nechám rozdělané a vykašlu se na to. Nakonec jsem zjistila, že to dělám jenom moc složitě, protože to jde naprosto jednoduše. To bych ale nebyla já, kdybych to napřed nezkoušela tou složitější cestou. :) Upřímně doufám, že mě zase nepopadne rapl a budu to zase předělávat, uklidńuju se tím, že za chvíli začne škola, už je to opravdu za dveřmi, a já na to nebudu mít čas, i když prokrastinace je svině. ;)
Tento týden a předpokládám že ani ten příští, nebudu mít na blog moc času. Důvodem je bílení, stěhování věcí, návštěvy lékařů a v závěru nějaké výlety s rodinou. Ráda bych třeba přidala i nějaké fotky z míst, kam jsem se dostala, pokud se někam vůbec dostaneme, ale ještě uvidím. Srpen mám nabitý k prasknutí. Za čtrnáct dní dělám závěrečné zkoušky v autoškole, doma je práce jak na kostele, neboť jsme letos ještě nenařezali dříví a na konci měsíce mám letní školu. Prostě nádhera. A to jsem si na konci větna říkala, že si udělám čtenářský deník z četby k maturitě. Nakonec to dopadlo asi takto: Já květen: Výpisky udělám v červnu během praxí, to budu mít času.
Já červen: Teda já vůbec nic nestíhám, nevadí červenec to jistí.
Já červenec: Tak dobrá brzy skončí brigáda, výpisky nechám na srpen.
Já srpen: No tak tohle nedám, nu co se dá dělat, do čtvrťáku je ještě času dost.

Tohle byla jen taková vsuvka. Přeji dobrou noc.