!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Začátek prázdnin, aneb padej do práce

2. července 2017 v 15:00 | Anaj |  Moje tlachání

Zdravím,

tak je to zase tady. Začaly prázdniny, na které se snad každý školou povinný těší. Nejinak tomu bylo i u mně, i když já mám prázdniny již celý červen. Nechápejte mě špatně, prostě jsem měla měsíční povinnou školní praxi, ale to byly v podstatě prázdniny. Žádné učení, testy, nabubřelí učitelé, nic. Sice jsem si moc nepomohla, stále jsem vstávala, na můj vkus až moc brzy ráno, ale alespoň jsem mohla spát doma a ne na intru. :)
Jak už je v naší rodině nějaký ten rok zvykem, prázdniny pro mě neznamenají volno, naopak. Naši mě při první příležitosti dokopali na brigádu. Ze začátku jsem jim to měla za zlé, ale když se mi na koci měsíce objevila na účtě celkem slušná suma peněz, vše jsem jim rychle odpustila. :D Můj režim se od června nebude v podstatě lišit. Vstát v pět, jet na brigádu a v půl šestý večer se vrátit domů. Uklidňuju se tím, že budu v laborkách, což po loňské zkušenosti ve výrobním provozu, bude hotové nebe. :D Navíc jsem díky červnové praxi již zapadla do kolektivu, takže další plus. Dalším plusem je plat, studentovi se každá koruna vždycky hodí, to jsem už měla šanci zjistit, nikdy jsem nebyla nějak extra rozhazovačná, ale když člověk musí vystačit s omezeným měsíčním obnosem a musí si zařídit spoustu věcí od jídla přes věci do školy až po jízdné, tak si může nechat jen zdát o nové knížce, co právě vyšla, či jiných "nepotřebných" věcech. Jsem tedy s brigádou v pohodě, nevadí mi to, ale můj milovaný mladší bratr mi mé nadšení stále sabotuje. Ještě mu nebylo patnáct, takže na brigádu nejde a bude se celý měsíc válet u babičky, což mi stále připomíná, hlavně to jak bude dlouho spát. A tu nastává kámen úrazu, já rozhodně nejsem ranní ptáče. Vím, že vstávat v pět ještě není tak hrozné. Jsou lidi, kteří vstávají třeba i ve tři. Takže si v podtatě nemám na co stěžovat, ale to bych nebyla já. :)
Další věcí, která mě v létě čeká je autoškola. No jo už mi bude osmnáct. Táta už plánuje, jak ho budu všude vozit a on tím pádem bude moct pít. Já mu ale jen říkám, aby se neradoval předčasně, protože se znám. Při závěrečné zkoušce mě trefí nervy a ještě způsobím hromadnou nehodu, teda doufám že to zvládnu, protože si myslím, že se člověk v dnešní době bez dovednosti řízení, neobejde. Bohužel.
Já myslím, že to by pro dnešek mohlo stačit, padám ven dokud je tam hezky a dokud mám tu možnost. Pokud se vám bude chtít, dejte mi vědět jak to máte vy, zda jste přes prázdniny v práci, nebo si stále užíváte prázdnin nepracovně. Mějte se!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte na prázdniny nějakou brigádu?

Ano 0% (0)
Ne 100% (1)

Komentáře

1 MagicMax MagicMax | Web | 2. července 2017 v 15:46 | Reagovat

Jsem rád, za sdílení názorů od ostatních lidí na takové rozšířené věci, teré se týkají všech. :) Já brigádu nemám. Snažím se působit jako grafik ale každou poptávku nezvládám či nejsem pro ní vybrán. Takže mám jenom blog. :) A to je teda mizerné, když z toho nemám ani vyndru. :( Hlasoval jsem v anketě pro Ne. Jsem první. ;)

2 Anaj Anaj | 3. července 2017 v 19:21 | Reagovat

[1]: Děkuji za příspěvek. Upřímně, tak brzkou odezvu jsem od nikoho nečekala.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama