Návštěva zvěrolékaře

22. července 2017 v 20:00 | Anaj |  Moje tlachání

Zdravím,
tímto vám představuji Nelly. Tohle stvoření plemene Entlebušský salašnický pes, (ne opravdu to není bígl, divili byste se kolik lidí si to myslí) nás dneska pěkně vylekalo. Začalo to tím, že ráno nepřišla přivítat mám, kyž odcházela do práce. Ta si myslela, že je prostě unavená. Jenže později, když jí táta dával žrát, tak ona, která nikdy nenechá misku plnou a sežere vše na co přijde, se žrádla ani nedotkla. Což bylo podezřelé, nevšímala si svých hračeka ploužila se jako stín, nebo se spíš nepohybovala vůbec. Čumák měla suchý a horký. Tak jsme ji vzali k zvěrolékaři. Chudák holka byla tak otupělá, že se v podstatě nebránila, když jsme jí nasazovali náhubek, což si ona nikdy nenechá líbit, neboť na to není zvyklá. Trošku se vrtěla, když jí doktorka dávala injekci, prý něco proti bolesti, teplotě a na trávení s nějakými vitaminy. Též konstantovala, že by se mohlo jednat o začátek psincího kašle, který teď v naší vsi řádí. Jedná se v podstatě o infekční onemocnění postihující horní cesty dýchací, kdy se pes snaží kašlat, což on neumí, takže se vlastně dáví. Mělo by to vymizet do dvou týdnů, tak nám jen zbývá, aby to naše tornádo, které teď má ty nejsmutnější oči na světě, zůstalo v klidu, aby se toho zbavila co nejdříve.
Já vím, že to sem moc nepatří, ale měla jsem potřebu to sem napsat, neboť v první chvíli jsem měla opravdu strach, že nám ji někdo otrávil. A já si náš dům bez ní už ani nedovedu představit. Před Nelly jsme měli jednu fenu, nalezence a křížence těžko říct koho s čím, což byl opravdu vděčný pes a nakonec umřela stářím a to už jsme si přivezli Nellys. V srpnu ji budeme mít doma tři roky, což už nějaká doba je. Přece jen tři roky života, to už se jen tak nevymaže. Ale nebudu tu šířit negativní náladu, vždyť to sní není až tak vážné. To jejímu bráchovi našli v těle nějakou bakterii, která by mohla zbůsobit nemoc, která by při pozdní léčbě, znamenala smrt. Naštěstí to majitelé zjistili včas, a tak pejsek včas dostal léky a je v pořádku.
Já už končím. Je dost možné, že toto nikoho nezajímá, ale třeba to může pomoci. Schválně můžete mi dát vědět, kdo z vás má doma psa. Bye-bye!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama