Autoškola - první výjezd na silnici

21. července 2017 v 20:30 | Anaj |  Moje tlachání
Zmar,
jak jste již mohli poznat, dnes se budu rozepisovat o autoškole, konkrétně o prvním výjezdu na veřejnou pozemní komunikaci, zkráceně na silnici. :)
Jak jsem se již určitě zmiňovala, poprvé jsem za volantem seděla již minulý týden, ale jezdila jsem jen na "buzeráku", kde jsem nemohla nikoho ohrozit. To se však změnilo v úterý, kdy mě instruktor popráci vyvezl za město, aby tam nebyl moc velký provoz a nechal mě sednout za volant. Vše by tak nějak šlo, na přejezdech jsem se rozhlížela, na křižovatkách dávala popřípadě přednost, zapínala jsem blinkry včas a opravdu jsem si užívala, když jsem vyrovnala volant a směrovka se vrátila s cvaknutím do původní polohy. S dodržováním rychlosti jsem rozhodně problém neměla, vždyť jsem jela nanejvýš šedesát. Ale stejně, když jsem vjela na konec do města a jela jsem nějakých 45 km/h, tak se na mě všichni lepili, jako chápala jsem to v 60 km/h mimo obec, ale ve městě jsem jela dobře. Mimochodem, vím jak to chodí, že se stejně jezdí rychleji, ale zákon byl na mé straně. Trochu problém mi dělá řazení, než si uvědomím, kde je jaká rychlost... zkrátka trvá mi to docela dlouho. Když potom sedím vedle táty a vidím, jak to tam hází, ani nemrkne....
Ve středu jsme měli hodinu, kde jsme probírali teorii, vyhlášky, paragrafy apod. To mě upřímně moc nebaví, vím, že je to důležité a proto se snažím dávat pozor, když nám instruktor, některé pojmy ještě dopodrobna vysvětluje, ale nevím zda si vše zvládnu zapamatovat. Každopádně jsem se domů vrátila až v osm, neboť mi nejezdí autobusy ani vlaky, takže jsem musela čekat na mámu, až skončí v práci a přijede pro mě. Naštěstí moc nepršelo.
Nu a dnes jsem opět usedla za volant a už mám za sebou první "vracečku", doufám, že všichni chápou co tím chtěl básník říct, abych to tu nemusela vysvětlovat. ;) Takových zatáček je u nás dost, prostě nádhera. Navíc jsem dneska potkala v protisměru náklaďák s dvěma návěsy, traktor a bagr. Upřímně měla jsem trochu strach, zda se vejdu ale použila jsem máminu osvědčenou metodu, tudíž modlení se. Kdyby to někoho zajímalo, modlitba zní: "Ať se tam vejdu, ať se tam vejdu." Prosím neberte to vážně, jedná se o legraci. Dnes jsem jela nejrychleji sedmdesát, docela úspěch, ale já si stejně nemyslím, že je nejdůležitější jet rychle, jako bezpečně. Radši pojedu pomaleji a do zatáčky si přibrzdím, než abych skončila v příkopu.
Každopádně jsem dojela v pohodě, a tak tu budu stále oxidovat. :) Já mizím, musím dospat ten deficit za celý týden.

P.S. Ten pozdrav je v pořádku, já jsem si "Zdar" takhle zkomolila, neboť mě štvali myslivci, kteří si přejí "Lovu zdar" a stejně nic neuloví, takže já používám "Zmar". Tohle je jen nedůležitá vsuvka a já opravdu mizím. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vlastníte řidičský průkaz?

Ano 0% (0)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama