!NOVÝ AKTIVNÍ BLOG ZDE!

Červenec 2017

JJ Project - Tomorrow, Today M/V [Verse 2]

31. července 2017 v 18:00 | Anaj |  KPOP: Comebacky

Opět jsem zde a všichni jste z toho jisto jistě nadšení. Že se nemýlím, že ne... Tak ne, no. :'( ;)
dnes se toho děje opravdu hodně. Kluci JaeBum a JinYoung z GOT7 vystupující jako duo JJ Project, vydali po dlouhých pěti letech, mini album s názvem Verse 2. Dočkali jsme se také videoklipu k písničce Tomorrow, Today a mně nezbývá než dodat: "Krutibrko, to teď musí všichni musí vydávat skvělé letní songy?!" Ta písnička je opravdu něco. Je vidět, že kluci ušli pěkný kus cesty protože, zatímco Bounce jsem slyšela jen jednou a už se k ní nemám v plánu vracet, věřím, že tohle mi bude znít v uších ještě dlouho. Celé album se dobře poslouchá, na mě je to sice trochu moc pomalé, uvítala bych třeba jednu energetičtější, ale hádám, že album má být právě v tomto duchu, a tak to budu respektovat.
Seznam skladeb:
1. Coming Home
2. Tomorrow, Today
3. On&On
4. Icarus
5. Donť Wanna Know
6. Find You

Jak jsme bílili, až jsme vybílili

31. července 2017 v 16:36 | Anaj |  Moje tlachání

Zdravím,
jak už jsem se včera zmiňovala, nachystala jsem pro vás vyprávění o tom, co se u nás dělo tento víkend. Doufám, že se někomu mé spisovatelské "umění" zalíbí, a když ne tak se hold nedá nic dělat. Je to trochu delší, docela dost, takže pochopím, když se to někomu nebude chtít číst. Mě vždycky bavilo psát slohy, nevím proč. Většina spolužáků mě nechápe. Takže toto by se dalo nazvat vypravováním o průběhu dne. Nebudu už zdržovat. Na začátek chci jen upozornit, že se zde i přes velkou snahu vyhnout se jim, vyskytuje pár sprostých slov a hovorové výrazy. (Někomu to může vadit.) Není to tedy ukázková práce na školní použití. Chtěla jsem jen, aby to bylo trochu autentické a ne umělé. Za gramatické chyby se omlouvám, ale neboť je to psané na počítači, nejsou to chyby, ale překlepy, takže "Tůdle." ;) Dělám si legraci, vím jak je to otravné, takže doufám, že jich tam moc nenajdete. Tak zatím.
P.S. Během psaní jsem poslouchala album The War od EXO a musím uznat, že je skvělé. Takže můj prvotní názor na Ko Ko Bop je pryč. ;) Ten obrázek je k tématu, pochopíte až se k tomu dočtete. :)

Layout no. 2 - Jung DaeHyun

30. července 2017 v 19:27 | Anaj |  O Blogu

Zdravím,
včera to byl měsíc, co jsem tady začala strašit. Takže jsem se rozhodla, že hodím blog do nového kabátku. A kdo jiný by si zasloužil takovou "čest", zdobit můj blog, než tenhle zázrak z B.A.P. Je to jednoduchý design, ale mně se zatím líbí. Ano, říkám zatím. Já totiž strašně rychle měním názory, zvlášť v některých věcech. Až vytvořím něco, podle mě lepšího, zase ho odsuď vcukuletu vyhodím. :) Ale že mi to trvalo, než jsem to nastavila, aby to nějak vypadalo... No jo, když já teď nemám čas. Snad zítra dodám vysvětlení. Chtěla bych příští článek vést trochu jiným stylem, uvidím jestli se to povede. A když ne, tak se prostě pochlubím, co se u nás o víkednu a v následujících dnech bude dít.
Loučím se, bye-bye!

EXO - Profil

28. července 2017 v 19:05 | Anaj |  EXO


EXO nebyli jednou z mých prvních skupin, které jsem poslouchala. Začala jsem je sledovat až později, neboť debutovali ve stejném roce jako B.A.P. Byli s nimi dost srovnávání, účastnili se stejných soutěží a podobných akcí... Já poslouchala B.A.P, EXO se mi moc nelíbili, asi i proto že jsem nemohla pochopit, že jsou rozděleni na dvě části, a tak trochu jsem nepobírala, proč jsou populárnější než šestice dříve zmiňovaných. Ale jak šel čas, dost jsem si je oblíbila. Je mi docela i líto, že jsem nezažila všech 12 členů, ale možná je to lepší, neboť mi alespoň ve skupině tolik nechybí.


NU’EST W; McKay & Jae & MAJORCODE; MONSTA X

27. července 2017 v 20:12 | Anaj |  KPOP: Comebacky
Zdravím,
prosím nezabíjejte mě, že tu nic dlouho nebylo, ale když já byla tak strašně unavená. Pravidelně každý den při cestě domů usínám v autobusu. Divím se, že se mi to ještě nestalo za volantem. V autoškole začíná jít do tuhého. Měla bych si zkoušet testy nanečisto a opakovat pravidla, ale kdy to bych ráda věděla. Další problém je řízení, prostě se mi pořád pletou takové zásadní věci, jako kdy jen brzdit a kdy si sešlápnout i spojku a rozjíždění na křižovatkách, to je zlo. Už vidím, jak řidičák neudělám... Ale kvůli tomu tu teď nejsem.
NU'EST W (tj. NU'EST bez MinHyuna, který se stal součástí skupiny Wanna One, která vznikla v rámci projektu Produce 101 season 2) již včera vydali singl If You,který si mě získal. Kluky moc neposlouchhám, ale tohle je moc povedený odpočinkový song.

Dalšími pány na holení jsou Jae z DAY6, zpěvák McKay a producent MAJORCODE. Tohle trio dalo dohromady krásný letní song Natural.Vím, že jsou kluci z DAY6 talentování, ale tohle je orpavdu pecka. Je to laděné do tanečního stylu, takže na nějakou párty úplně ideální. Zkrátka další píseň na můj playlist.

A nakonec mi tu zbyli Monsta X, kteří dnes vydali singl Newton. Je strašné, jak se všichni snaží dělat letně laděné písně, člověk pak neví, kterou si vybrat. Nezařadila bych ji mezi jejich nejlepší počiny, asi proto, že mám letních songů už docela dost, a proto jsem se stala vybíravou, ale je to pěkné. Proti videu absolutně nic nemám, to se vážně povedlo, úplně z toho sálá léto a kluci si užívají spoustu zábavy, snad to tak vypadalo i při natáčení. :) Nevím, zda tahle píseň poputuje na můj playlist, ale určitě si ji párkrát ještě pustím.


Loučím se s informací, že "usilovně" pracuju na novém informačním článku. A opravdu mi to trvá tak dlouho, protože někteří lidé nemají rozum, při zakládání skupin. Normálně, já bych zakázala vytvářet skupiny o více než sedmi členech. To jen abyste věděli, že se neflákám.
Zatím Bye-bye!

Psí poslání

24. července 2017 v 17:35 | Anaj |  Knihy

Autor: W. Bruce Cameron
Žánr: Román, O psech
Rok vydání: 2017
Počet stran: 276
Popis: Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tenhle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání - znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…

Můj názor: K téhle knize jsem se dostala přes trailer k filmu Psí poslání, ten mě velmi zaujal, neboť já prostě miluju filmy se zvířecí tématikou a je mi jedno, že u nich vždycky brečím jako želva, protože většinou hlavní zvířecí hrdina umře, nebo k tomu má velmi blízko. Tím pádem jsem musela mít tuhle knihu doma. Přečetla jsem ji v podstatě jedním dechem a ano i slzičku jsem uronila, nebudu vám lhát, byly to potoky, ale já jsem poměrně citlivý tvor, takže mě rozbrečí v podstatě vše a můžu vám říct, že je to pěkně na nic. :) Nevěřím na reinkarnaci, i přes to se mi nápad, že se ta samá duše psa převtělí do jiného a může se dál učit, dokud nesplní nějaké poslání, pro které se narodila, líbil. Knížka byla moc pěkně napsaná, nebylo nouze o veselé momenty, ale také o ty smutné, ale i ty k životu patří. Byla jsem tedy s knihou spokojená a jen se těšila na film. Ten mě ale zklamal, myslím, že to mohlo být zpracováno lépe. Dost se to lišilo od knihy, chování některých postav mi přišlo nelogické..., ale pořád to je podle mě dobrý film. Co se týče pokračování ve formě knihy Psí cesta, nemyslím, že si ji přečtu, protože i když se mi Psí poslání líbilo, nemyslím si, že je zde nutné nějaké další pokračování, neboť mám strach, že už to bude o ničem.

K.A.R.D - Profil

23. července 2017 v 10:30 | Anaj |  K.A.R.D

Zdravím,
dnes tu máme informační video o nově debutující skupině K.A.R.D. Tahle čtveřice si získala velkou popularitu a to ještě před debutem. Já osobně je mám velmi ráda, myslím že jsou takovým osvěžujícím článkem v dnešním KPopu, kde jsou skupiny striktně rozděleny na dívčí a chlapecké.

Návštěva zvěrolékaře

22. července 2017 v 20:00 | Anaj |  Moje tlachání

Zdravím,
tímto vám představuji Nelly. Tohle stvoření plemene Entlebušský salašnický pes, (ne opravdu to není bígl, divili byste se kolik lidí si to myslí) nás dneska pěkně vylekalo. Začalo to tím, že ráno nepřišla přivítat mám, kyž odcházela do práce. Ta si myslela, že je prostě unavená. Jenže později, když jí táta dával žrát, tak ona, která nikdy nenechá misku plnou a sežere vše na co přijde, se žrádla ani nedotkla. Což bylo podezřelé, nevšímala si svých hračeka ploužila se jako stín, nebo se spíš nepohybovala vůbec. Čumák měla suchý a horký. Tak jsme ji vzali k zvěrolékaři. Chudák holka byla tak otupělá, že se v podstatě nebránila, když jsme jí nasazovali náhubek, což si ona nikdy nenechá líbit, neboť na to není zvyklá. Trošku se vrtěla, když jí doktorka dávala injekci, prý něco proti bolesti, teplotě a na trávení s nějakými vitaminy. Též konstantovala, že by se mohlo jednat o začátek psincího kašle, který teď v naší vsi řádí. Jedná se v podstatě o infekční onemocnění postihující horní cesty dýchací, kdy se pes snaží kašlat, což on neumí, takže se vlastně dáví. Mělo by to vymizet do dvou týdnů, tak nám jen zbývá, aby to naše tornádo, které teď má ty nejsmutnější oči na světě, zůstalo v klidu, aby se toho zbavila co nejdříve.
Já vím, že to sem moc nepatří, ale měla jsem potřebu to sem napsat, neboť v první chvíli jsem měla opravdu strach, že nám ji někdo otrávil. A já si náš dům bez ní už ani nedovedu představit. Před Nelly jsme měli jednu fenu, nalezence a křížence těžko říct koho s čím, což byl opravdu vděčný pes a nakonec umřela stářím a to už jsme si přivezli Nellys. V srpnu ji budeme mít doma tři roky, což už nějaká doba je. Přece jen tři roky života, to už se jen tak nevymaže. Ale nebudu tu šířit negativní náladu, vždyť to sní není až tak vážné. To jejímu bráchovi našli v těle nějakou bakterii, která by mohla zbůsobit nemoc, která by při pozdní léčbě, znamenala smrt. Naštěstí to majitelé zjistili včas, a tak pejsek včas dostal léky a je v pořádku.
Já už končím. Je dost možné, že toto nikoho nezajímá, ale třeba to může pomoci. Schválně můžete mi dát vědět, kdo z vás má doma psa. Bye-bye!

R.I.P. Chester Bennington

21. července 2017 v 21:53 | Anaj


Tak dnes ještě jednou. Jen krátce, ale tohle jsem prostě nemohla nechat bez odezvy.
Chester Bennington, frontman kapely Linkin Park, si vzal včera život. Stále tomu nemůžu uvěřit, v poslední době jsem Linkiny moc nevyhledávala, ale jejich písničky mám stále v přehrávači a dost často se k nim vracím. Ale tohle znamená konec. Určitě, protože jeho nikdo nenahradí, měl nezaměnitelný hlas a byl nedílnou součástí skupiny. Upřímně nevím, co říct. Je to dost smutné, vzhledem k tomu, když si vzpomenu, že tu nedávno vystupovali. Moje kámoška se dlouho rozhodovala, zda na jejich koncert jít, či radši spořit peníze na něco jiného. Vždyť "Oni tu přece vystupují celkem často", říkala. Nakonec na nich byla a vrátila se naprosto unešená, jak ji to dostalo. Mrzí mě, že jsem je nemohla vidět naživo, že od nich už neuslyším nic nového.
Doufám, že je teď Chester na lepším místě.

Včera vydaný videoklip k Talking To Myself

Autoškola - první výjezd na silnici

21. července 2017 v 20:30 | Anaj |  Moje tlachání
Zmar,
jak jste již mohli poznat, dnes se budu rozepisovat o autoškole, konkrétně o prvním výjezdu na veřejnou pozemní komunikaci, zkráceně na silnici. :)
Jak jsem se již určitě zmiňovala, poprvé jsem za volantem seděla již minulý týden, ale jezdila jsem jen na "buzeráku", kde jsem nemohla nikoho ohrozit. To se však změnilo v úterý, kdy mě instruktor popráci vyvezl za město, aby tam nebyl moc velký provoz a nechal mě sednout za volant. Vše by tak nějak šlo, na přejezdech jsem se rozhlížela, na křižovatkách dávala popřípadě přednost, zapínala jsem blinkry včas a opravdu jsem si užívala, když jsem vyrovnala volant a směrovka se vrátila s cvaknutím do původní polohy. S dodržováním rychlosti jsem rozhodně problém neměla, vždyť jsem jela nanejvýš šedesát. Ale stejně, když jsem vjela na konec do města a jela jsem nějakých 45 km/h, tak se na mě všichni lepili, jako chápala jsem to v 60 km/h mimo obec, ale ve městě jsem jela dobře. Mimochodem, vím jak to chodí, že se stejně jezdí rychleji, ale zákon byl na mé straně. Trochu problém mi dělá řazení, než si uvědomím, kde je jaká rychlost... zkrátka trvá mi to docela dlouho. Když potom sedím vedle táty a vidím, jak to tam hází, ani nemrkne....
Ve středu jsme měli hodinu, kde jsme probírali teorii, vyhlášky, paragrafy apod. To mě upřímně moc nebaví, vím, že je to důležité a proto se snažím dávat pozor, když nám instruktor, některé pojmy ještě dopodrobna vysvětluje, ale nevím zda si vše zvládnu zapamatovat. Každopádně jsem se domů vrátila až v osm, neboť mi nejezdí autobusy ani vlaky, takže jsem musela čekat na mámu, až skončí v práci a přijede pro mě. Naštěstí moc nepršelo.
Nu a dnes jsem opět usedla za volant a už mám za sebou první "vracečku", doufám, že všichni chápou co tím chtěl básník říct, abych to tu nemusela vysvětlovat. ;) Takových zatáček je u nás dost, prostě nádhera. Navíc jsem dneska potkala v protisměru náklaďák s dvěma návěsy, traktor a bagr. Upřímně měla jsem trochu strach, zda se vejdu ale použila jsem máminu osvědčenou metodu, tudíž modlení se. Kdyby to někoho zajímalo, modlitba zní: "Ať se tam vejdu, ať se tam vejdu." Prosím neberte to vážně, jedná se o legraci. Dnes jsem jela nejrychleji sedmdesát, docela úspěch, ale já si stejně nemyslím, že je nejdůležitější jet rychle, jako bezpečně. Radši pojedu pomaleji a do zatáčky si přibrzdím, než abych skončila v příkopu.
Každopádně jsem dojela v pohodě, a tak tu budu stále oxidovat. :) Já mizím, musím dospat ten deficit za celý týden.

P.S. Ten pozdrav je v pořádku, já jsem si "Zdar" takhle zkomolila, neboť mě štvali myslivci, kteří si přejí "Lovu zdar" a stejně nic neuloví, takže já používám "Zmar". Tohle je jen nedůležitá vsuvka a já opravdu mizím. ;)